شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 11:38 منتشر شده در مورخ: 1392/12/06 شناسه خبر: 66070

فرم جدید دریافت یارانه نقدی+عکس

فرم جدید دریافت یارانه نقدی+عکس
همه آنچه که وزیر امور اقتصادی و دارایی برای شناسایی طبقه نیازمند براساس درآمد، دارایی‌ها شامل داشتن و یا نداشتن منزل مسکونی و خودرو و محل سکونت گفته و قرار شده فرم خوداظهاری یارانه‌ای در روزها یا هفته‌های آینده ارائه شود، در فرم‌های اول و دوم یارانه‌ای هم بود اما به نتایجی منطقی ختم نشد و در نهایت به اینجا رسید که تعداد یارانه‌بگیران از جمعیت کل ایران بیشتر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، به نقل از مهر، همه آنچه که وزیر امور اقتصادی و دارایی برای شناسایی طبقه نیازمند براساس درآمد، دارایی‌ها شامل داشتن و یا نداشتن منزل مسکونی و خودرو و محل سکونت گفته و قرار شده فرم خوداظهاری یارانه‌ای در روزها یا هفته‌های آینده ارائه شود، در فرم‌های اول و دوم یارانه‌ای هم بود اما به نتایجی منطقی ختم نشد و در نهایت به اینجا رسید که تعداد یارانه‌بگیران از جمعیت کل ایران بیشتر شد.

علی طیب نیا در جمع خبرنگاران در پاسخ به به پرشسی در خصوص چگونگی ثبت نام مجدد و پرداخت یارانه نقدی، گفته است: ثبت نام مجدد از افراد متقاضی دریافت یارانه تا قبل از پایان سال جاری آغاز می شود و پس از بررسی های لازم دولت نسبت به پرداخت یارانه نقدی به این افراد در سال 93 اقدام خواهد کرد.

وی افزوده است: به منظور ادامه پرداخت یارانه نقدی ضروری است متقاضیان با ثبت نام مجدد، نیازمند بودن خود را اعلام کنند، اما به افراد توصیه می شود در صورتی که نیازمند نیستند از ثبت نام مجدد خودداری کنند.

طیب نیا تاکید کرده است: هم اکنون مراحل ابتدایی اجرای فاز دوم هدفمند کردن یارانه ها انجام و فرم‌های ثبت نام مجدد نیز آماده شده است و برهمین اساس، به زودی ثبت نام مجدد از متقاضیان دریافت یارانه نقدی صورت خواهد گرفت.

وی با بیان آنکه، افرادی که اطلاعات نادرست ارایه دهند، براساس مصوبه مجلس سه برابر مبلغ یارانه دریافتی جریمه خواهند شد، گفته است: دولت بنا ندارد وارد اطلاعات شخصی افراد شود، اما اگر کسی درآمد خود را اعلام کند، به دولت اجازه می دهد وارد اطلاعات شخصی شده و پس از بررسی، راستی آزمایی های لازم را انجام دهد.

وزیر اقتصاد با بیان آنکه، تشخیص افراد نیازمند کار پیچیده ای خواهد بود، تاکید کرده است: به دلیل ترکیب عوامل خاص، امکان سنجی و ارزیابی افراد سخت و دشوار است و به همین دلیل براساس حکم قانونی تبصره 21 افراد نیازمند براساس درآمد مشخص خواهند شد. برای تشخیص افراد نیازمند عوامل متعددی همانند درآمد، دارایی ها شامل داشتن و یا نداشتن منزل مسکونی و خودرو و محل سکونت را می توان بررسی کرد.

حال برای بررسی دقیق‌تر برنامه دولت یازدهم برای توزیع فرم خوداظهاری یارانه‌ای، به ویژگی‌های مشترک دو فرم قبلی و فرم جدید می‌پردازیم.

از زمان اجرای هدفمندی یارانه‌ها تاکنون دو بار فرم اطلاعات اقتصادی خانوار ارائه شده است؛ یک بار به صورت دستی بود و بار دوم این کار به صورت الکترونیکی انجام شد.

فرم اول یارانه‌ای تابستان 87 و از طریق دفاتر پستی سراسر کشور به صورت رایگان در اختیار شهروندان قرار گرفت، برهمین اساس، فرم اطلاعات اقتصادی چاپ و توزیع شد و خانوارها اطلاعات خود را پر کردند؛ حتی محمود احمدی نژاد رئیس جمهور وقت جمهوری اسلامی ایران هم این فرم را پر کرد.
 


فرم اول یارانه‌ای در تابستان 87

ویژگی‌های فرم اول یارانه‌ای : در مستطیل قسمت سمت راست بالای فرم مشخصات جغرافیایی محل سکونت خانوار شامل استان، شهرستان، شهر ( برای نقاط شهری ) یا دهستان و نام آبادی ( برای نقاط روستایی ) را در محل پیش بینی شده درج کنید و بر حسب شهری یا روستایی بودن محل سکومت در مربع شهری یا روسایی علامت × درج نمایند.

در سمت چپ بالای فرم، آدرس پستی محل سکونت خانوار، کد پستی ده رقمی و شماره تلفن تماس ثابت با پیش شماره مربوط و یا شماره تلفن همراه را درج کنید. توجه کنید از روی قبض تلفن می توانید به کد پستی خود دست یابید.

ستون های 1 تا 10 : به هر فرد که یک شماره ردیف اختصاص دهید و مشخصات وی شامل نام، نام خانوادگی، جنسیت، تاریخ تولد، شماره ملی، سری و سریال شناسنامه ( طبق نمونه ی مندرج در عنوان ستون ) و نام پدر را عینا و به طور کامل بر اساس شناسنامه و مدارک دیگر مطابق نمونه تکمیل و توجه داشته باشید که نام سرپرست خانواده را در سطر اول درج کنید.

 برای درج سال تولد فقط دو رقم آخر سال تولد را مطابق الگو در محل مربوط درج کنید، برای افراد 100 ساله و بیشتر (متولدین 1287 شمسی به قبل ) علامت - - را درج کنید .

ستون 11: این ستون را برای افراد 6 ساله و بالاتر (متولدین قبل از تاریخ 1/5/ 1381) تکمیل کرده و برای سایر افراد چیزی ننویسید. اگر فرد بی سواد است کد 1 و برای افراد با سواد بر حسب آخرین مدرک تحصیلی دریافتی، یکی از کدهای 2 تا 6 درج کنید.

ستون 12: این ستون را برای افراد 10 ساله و بالاتر (متولدین قبل از تاریخ 1/5/1377) بر اساس وضعیت فعالیت فرد در سه ماهه اول سال جاری مشخص کنید و حسب مورد فقط یکی از کدهای 1 تا 6 رابرای هر یک درج کنید.

برای افرادی که مشمول هیچیک از کدهای 1 تا 6 نمی شوند کد 7 را درج کنید در صورتی که فرد " بازنشسته" یا " محصل" یا "دانشجو " بوده و شاغل نیز می باشد، برای وی کد 1 را درج کنید. افراد دارای درآمد بدون کار را بیکار قلمداد نکنید و برای آن ها کد 7 ( سایر ) درج کنید.

ستون های 13 تا 15: برای افرادی که در ستون 12 برای آن ها کد 1 یا 2 درج شده ابتدا در ستون 13 عنوان شغل اصلی وی را به طور دقیق و کامل بنویسید و بعد در ستون 14 کد طبقه شغلی ( فقط یک کد) وی راحسب مورد با استفاده  از راهنمای زیر پرسشنامه مشخص و درج کنید.

توجه کنید دراین ستون برای معلمان،  آموزگاران، دبیران، پزشکان (همه رشته ها و تخصص ها) و اعضای هیئت علمی مراکز آموزش عالی صرف نظر از این که کارمند بخش عمومی یا خصوصی هستند، حسب مورد کد 3 یا 4 درج کنید.

در ستون 15 متوسط درآمد (قبل از کسر مالیات، بیمه و سایر کسورات قانونی) ماهیانه هر یک از اعضای شاغل و بازنشسته خانوار را برای سه ماهه اول سال 1387 محاسبه و به هزار ریال درج کنید.( منظور از درآمد، تمامی وجوه و ارزش کالاهایی است که در برابر کار انجام شده یا سرمایه به کار گرفته و یا از طریق بازنشستگی و غیره به فرد تعلق گرفته باشد.)

شایان ذکر است برای افراد مزد و حقوق بگیر متوسط درآمد ماهانه شامل حقوق، اضافه کار، پاداش و ... می باشد.

ستون 16:  برای هر یک از اعضای خانوار متوسط درآمد ماهیانه سه ماهه اول سال جاری وی از سایر منابع از قبیل سپرده گذاری، سود سهام، عایدی از مستغلات وغیره را معین و در این ستون به هزار ریال درج کنید.

ستون 17: چنانچه هر یک از اعضای خانوار مالک یک یا چند واحد مسکونی ساخته شده از مصالح ساخت ( از قبیل آجر، آهن و غیره) باشد در این ستون برای وی کد 1 و درغیر این صورت کد 2 درج کنید.

ستون 18: چنانچه فردی از اعضای خانوار (دارای کد 1 در ستون 17) مالک یک یا چند واحد مسکونی است در این ستون جمع مساحت زیر بنا یعنی سطوح ساخته شده مسقف واحد مسکونی وی را به مترمربع درج کنید.

ستون 19: کل ارزش تقریبی واحد مسکونی برای هر فرد مالک را به میلیون ریال دراین ستون درج کنید.

ستون 20:  کل ارزش تقریبی سایر املاک و مستغلات هر فرد مالک را به میلیون ریال در این ستون درج کنید.

ستون 21: در صورتی که هر یک ازاعضای خانوار تحت پوشش یکی از انواع بیمه ها از قبیل تامین اجتماعی، خدمات درمانی، نیروهای مسلح، بانکها و غیره است، دراین ستون کد 1 و در غیر این صورت کد 2 درج کنید.

ستون 22: برای افرادی از اعضای خانوار که 18 ساله و بالاتر (متولدین قبل از 1/5/ 1369) و مالک خودرو شخصی سواری (غیر از تاکسی تحت پوشش تاکسیرانی) هستند، در این ستون کد 1 و در غیر این صورت کد 2 درج کنید.

ستون 23: برای افرادی از اعضای خانوار که در ستون 22 کد 1 درج شده است ارزش تقریبی خودرو وی را به میلیون ریال در این ستون درج کنید.

ستون 24: چنانچه هر یک از اعضای 18 ساله و بالاتر خانوار تسهیلاتی از هر یک از بانکها، موسسات مالی و اعتباری، صندوقهای قرض الحسنه و غیره تحت عنوان وام دریافت کرده باشند و به صورت  ماهانه / دوره ای نسبت به بازپرداخت آن اقدام می نمایند، در این ستون کد 1 و در غیر اینصورت کد 2 درج کنید.

ستون 25: برای افرادی از اعضای خانوار که در ستون 24 کد 1 دارند مبلغ کل وام دریافتی آنها از موسسات بانکی، اعتباری، قرض الحسنه و غیره را به میلیون ریال در این ستون درج کنید.

ستون 26: مبلغ اقساط ماهانه / دوره ای تسهیلات دریافتی مندرج در ستون 25 را در این ستون به هزار ریال درج کنید. توجه شود که اگر دوره باز پرداخت وام دریافتی بیشتر از یک ماه است، مبلغ  باز پرداخت وام را به ماه محاسبه و در این ستون درج کنید.

سئوالات 27 و 28: اطلاعات خانوار

- نحوه تصرف محل مسکونی فعلی خانوار خود را با توجه به گزینه های موجود مشخص و در داخل مربع مربوط علامت × درج کنید. توجه داشته باشید اگر خانوار محل سکونت خود را در مقابل کار یک یا چند نفر عضو خانوار تصرف کرده، حتی اگر مبلغی هم به طور ماهانه می پردازد نحوه تصرف محل سکونت در برابر خدمت قلمداد می شود.

در صورتیکه محل سکونت فعلی خانوار اجاره ای یا رهنی است، ضمن درج مساحت زیربنا به متر مربع، مبلغ اجاره ماهانه را به هزار ریال در محل مربوط بنویسد. چنانچه محل سکونت اجاره ای - رهنی است مبلغ رهن را بر اساس عرف محل محاسبه و به مبلغ اجاره اضافه کنید.

- چنانچه سرپرست یا خانوار شما تحت پوشش یکی از نهادهای حمایتی (کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی، موسسات خیریه و ...) است در داخل مربع" بلی" و همچنین در داخل مربع مقابل نام نهاد مربوط علامت × درج کنید در غیر این صورت در داخل مربع " نه" علامت ضربدر درج نمایید.

در پایان  پس از تکمیل فرم، سرپرست خانوار با درج تاریخ و اثر انگشت در محل پیش بینی شده صحت مندرجات فرم را تایید می نماید. پس از آن برای تائید فرم اطلاعات خانوار به نزدیکترین مسجد محل مراجعه نمایند.

مسئولان مربوط پس از درج نام و نام خانوادگی خود و تاریخ، محل مورد نظر را امضاء و مهر می نمایند. پس از پایان کار و مراجعه به ایستگاه های طرح و انجام امور مربوط، کدرهگیری زیر پرسشنامه خود را از متصدی مربوط اخذ نمایند تا در صورت نیاز از طریق آن بتوانند وضعیت خانوار خود را پیگیری نمایید.

ماجرای خوشه‌بندی‌ها

همان زمان پس از پایان جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوار رسما اعلام شد 65 میلیون و 107 هزار و796 نفر در طرح اولیه جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوار ثبت نام کردند که 41 میلیون نفر از این تعداد ، شهری و 19 میلیون و 700 هزار نفر روستایی هستند.

گزارش مرکز آمار ایران هم درباره نتایج راستی آزمایی فرم اطلاعات اقتصادی خانوار نشان می‌داد: سازمان ثبت احوال 99.6 درصد این اطلاعات را تائید کرده است.

در ادامه مسئولان دولتی براساس پنج معیارغیردرآمدی "خودرو، مسکن، تحصیلات، تعداد افراد شاغلین خانوار و میزان وام اخذ شده از نظام بانکی" به خوشه‌بندی (یک، دو و سه) روی آوردند و این کار هم داستان‌ها داشت و سرانجام موجب انتقادات گسترده مردم شد و سپس رئیس جمهور وقت گفتگو کرد و از برخورداری 100 درصد مردم از یارانه‌های مرتبط با هدفمند شدن یارانه‌ها خبر داد و گفت: در دو گام همه مردم تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

فرم دوم یارانه‌ای و ویژگی‌ها

ابتدای سال 89 بود که دولت با محوریت مرکز آمار ایران اعلام کرد: جاماندگان از دریافت یارانه نقدی می توانند با پر کردن فرمی به صورت الکترونیکی (اینترنتی)، به جمع مشمولان دریافت یارانه نقدی اضافه شوند؛ بدین ترنیب فرم دوم یارانه‌ای آمد و دو بند جدید در آن وجود داشت که در یک بند آن آمده بود:" توجه، براساس ماده 10 قانون هدفمندی کردن یارانه‌ها، دریافت یارانه منوط به ارائه اطلاعات صحیح است. در صورت احراز عدم صحت اطلاعات ارائه شده، دولت مکلف است ضمن جلوگیری از ادامه پرداخت، درخصوص استرداد وجوه پرداختی اقدامات قانونی لازم را به عمل آورد."

در بند دیگر فرم دوم یارانه‌ای تصریح شده بود: "اینجانب (سرپرست خانوار) با اطلاع از ماده 10 قانون هدفمندکردن یارانه‌ها، صحت مندرجات این فرم را تایید کرده و چنانچه اطلاعات خلاف واقعیت در پرسشنامه درج شده باشد، مسئولیت عواقب آن را می‌پذیرم."
 


فرم دوم یارانه‌ای در اردیبهشت 89


در ادامه پس از این کار، سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی وفت آمد و گفت: اکنون در مرحله ای از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها قرار داریم که به تدریج افراد استان‌های مختلف باید با اعلام شماره حساب به سامانه رفاهی، متقاضی دریافت یارانه نقدی شوند.

وی سپس افزود: "از تمامی هم میهنان گرامی که وضع درآمدی خوبی دارند، درخواست می کنم برای کمک به اجرای بهتر این قانون که در واقع کمک به روند توسعه ملی کشور است، با انصراف از دریافت نقدی یارانه به اجرای این طرح بزرگ ملی یاری رسانند. با خودانصرافی و در واقع از خود گذشتگی افراد متمکن، دست دولت برای حمایت مؤثرتر از اقشار ضعیف و متوسط بازخواهد شد و این بزرگترین راه کمک به اجرای این قانون است. من هم فرم اطلاعات اقتصادی خانوار را پر کردم ولی هم اکنون از دریافت نقدی یارانه انصراف می‌دهم."

اما در عمل این درخواست‌ها به جایی نرسید تا اینکه حتی تعداد یارانه‌بگیران از کل جمعیت ایران بیشتر شد. از آن زمان تاکنون، سی و شش مرحله یارانه نقدی به ایرانیان پرداخت شده است. به عبارت دیگر، تاکنون یارانه دریافتی هر ایرانی حدود یک میلیون و 750 هزار تومان و کل مبلغ پرداختی به تمام مشمولان بیش از 126 هزار و 500 میلیارد تومان شده است.

حال با گذشت 3 سال و 10 ماه از اظهارات یارانه‌ای دولتمران قبلی، این روزها مقامات اقتصادی دولت یازدهم هم از همان ادبیات‌ها ( درخواست انصراف یا جریمه مشمولانی که اطلاعات نادرست بدهند، یا شناسایی طبقه نیازمند براساس درآمد، دارایی‌ها شامل داشتن و یا نداشتن منزل مسکونی و خودرو و محل سکونت) استفاده می‌کنند که در نهایت منجر به این شد اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور بیاید و بگوید:"در بهمن امسال ما به 77 میلیون و 374 هزار نفر یارانه پرداخت کردیم که این مقدار از جمعیت کل کشور که برمبنای آمار حدود 77 میلیون و 200 هزار نفر می‌شود،‌ بیشتر است."

انتهای پیام

https://new.dana.ir/66070
ارسال نظر
نظرات
شهرام
1392/12/06 - 12:17
پاسخ
به نظر من این ملاکها نمیتواند معیار باشد،
rateup 309
ratedown 104
ارسال نظر
پاسخ ناشناس به شهرام ابن دولت عملا داره مردم ایران را مسخره می کنه. تا مردم جونشون تو این صف ها از دست ندن ول کن نیستند . واقعا متأسفم
rateup 25
 ratedown 4
1392/12/06 - 18:40
کامران
1392/12/06 - 12:58
پاسخ
حالا اگه کسی درآمدی داشت و بعدش به هر دلیل ورشکست شد ونیازمند ؛باید چیکار کنه؟
rateup 183
ratedown 10
ارسال نظر
ناشناس
1392/12/06 - 13:19
پاسخ
و اما بعد ...
rateup 54
ratedown 4
ارسال نظر
علي
1392/12/06 - 13:20
پاسخ
ايا بنظر شما استفاده از کلمه نيازمند صحيح است
rateup 81
ratedown 50
ارسال نظر
پاسخ هادی به علي نه. اصلا درست نیست. چون در مملکت ما اصلا نیازمند وجود ندارد.
rateup 52
 ratedown 8
1392/12/06 - 15:02
رضا
1392/12/06 - 13:28
پاسخ
به نظر بنده این آقا برای دور بعد رای نمی خواهد بابا این کارها دیگه چیه این یارانه بابت برداست سوب سید به مردم میدهند حالا چی شده که همه چی یادشان رفته
rateup 64
ratedown 10
ارسال نظر
ناشناس
1392/12/06 - 13:39
پاسخ
يارانه حق همه ايراني هاست اگه قراره عده زيادي نگيرن پولش كجا ميره اونوقت؟
rateup 196
ratedown 6
ارسال نظر
پاسخ محمد به ميره اونجايي كه زمان محمود خان رفته بود
rateup 26
 ratedown 136
1392/12/07 - 11:20
یه دارنده موتور سه چرخ
1392/12/06 - 14:00
پاسخ
به تمام مستحقین که تحت پوش بیمه تأمین اجتماعی و کمیته امداد و بهزیستی نبودند سبد کالا تعلق نگرفت حال میشد از اداره ثبت اسناد و املاک استعلام توسط دولت استعلام شود که چه کسی سرمایه دار هست و چه کسی گرسنه. عدالت - عدالت - عدالت - خدا - خدا - خدا
rateup 173
ratedown 2
ارسال نظر
بهروز
1392/12/06 - 14:11
پاسخ
بنده یارانه نگیرم و همه نوع مالیات بدون حمایت دولت بپردازم و ریال دریافت کنم و به نوعی دلار هزینه کنم پس جایگاه دولت کجاست ؟
rateup 82
ratedown 1
ارسال نظر
لیلا
1392/12/06 - 14:46
پاسخ
به محمود بیچاره می گفتن داره گدا پروری رو رواج می ده.در حالی که اینام همین کارو مبخوان بکنن.
rateup 49
ratedown 6
ارسال نظر
عقیل
1392/12/06 - 14:51
پاسخ
به نظر من یارانه به بخش تولید داده شود بهتر است باید نظارت را بیشتر کرد و دولت مدیریت یارانه ها رابیشتر کند و از افزایش یارانه پرهیز کند پول بدون زحمت تزریق جامعه نشود و همین حدود یارانه کافیست
rateup 21
ratedown 17
ارسال نظر
پاسخ مهدی به عقیل مثلا یارانه را بدهند به تولید کنندگان خودرو
rateup 5
 ratedown 495
1392/12/06 - 15:58
ناشناس
1392/12/06 - 14:54
پاسخ
خجالتی بکشین قیمت تمام کالاها را به بهانه یارانه صد برابر کردین ودم از عدالت میزنین
rateup 176
ratedown 9
ارسال نظر
پاسخ ناشناس به آدم برا همین میسوزه اگر با قطع یارانه ها قیمت ها رو نیز به قبل از واریز یارانه ها بر میگردوندند حرفی نبود .
rateup 62
 ratedown 0
1392/12/06 - 15:55
رهي
1392/12/06 - 15:01
پاسخ
من ماهي دو ميليون حقوق مي گيرم ولي يك ميليون و سيصد هزار آن بابت قسط ها متعدد كه الان همه دارند از دست ميدم و مابقي كفاف تنها ده روز زندگي مارا ميدهد حالا با اين وضعيت من مستحق يارانه نيستم ولي كسي كه شغل ازاد دارد و با يك معامله دو برابر من در روز درآمد دارد ولي چون در آمد اون معلوم نيست مستحق مي باشد .اين چه عدالتي است
rateup 81
ratedown 7
ارسال نظر
پاسخ حجت به رهي سلام بابا پولدار من که درآمد ماهم به 700 هم نمی رسه ولی خدارا شکر
rateup 35
 ratedown 3
1392/12/06 - 18:24
رزمنده
1392/12/06 - 15:05
پاسخ
كليد آقاي روحاني كم كم داره از كار مي افته .
rateup 113
ratedown 5
ارسال نظر
تورج
1392/12/06 - 15:17
پاسخ
من مسافرکشی میکنم بیمه هم نیستم باوجود 12 سال سابقه بیمه. درآمدم هم باندازه ای نیست که حق بیمه رو بخوام از جیب بریزم تکلیف من چیه که سبد کالا بهم تعلق نمی گیره ؟ حالام که میخوان یارانه ها رو قطع کنن. شعار تدبیر و امید چی شد پس آقایان؟؟؟؟؟؟؟
rateup 248
ratedown 0
ارسال نظر
معصومه
1392/12/06 - 15:17
پاسخ
شنیدم ده هزارتومن میاد رو یارانه ها ولی بجاش قیمت کالاها 35 درصد افزایش پیدا می کنه
rateup 46
ratedown 3
ارسال نظر
خلیل
1392/12/06 - 15:37
پاسخ
به نظرم اگه مسئولین تصمیم گیرنده در باره اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها یه نظر خواهی کلی درکشور انجام دهندو بعدش یه تصمیم جامع و درستی بگیرند بهتر
rateup 24
ratedown 1
ارسال نظر
خلیل
1392/12/06 - 15:44
پاسخ
لطفا پیامها رو کامل تو سایت بذارید.
rateup 19
ratedown 2
ارسال نظر
پاسخ ناشناس به خلیل چامعه بی سواد که نمیتونه نظر بده
rateup 5
 ratedown 3
1392/12/07 - 03:30
محمدرضا
1392/12/06 - 16:06
پاسخ
بابا این درامد ملی هست و مربوط به همه مردمه - باید سهم همه پرداخت شه - حالا اگر کسی نخواست میتونه انصراف بده ولی اجبار نه
rateup 151
ratedown 0
ارسال نظر
مهرانا
1392/12/06 - 16:26
پاسخ
قیمت اجناس و قیمت آب و برق و گاز و بنزین و نفت و نان و شیر و لبنیات و غیره .... را چند برابر بالا بردند و آن هم سالی چند بار روی اجناس قیمت کشیدند به بهانه یارانه نفر 45500 تومان که از سال 89 همان بود ولی درطی این 3 سال نرخ تورم 100 برابر شده و مثلا شیری که در سال 89 بود 250 تومان اکنون یک پاکت شیر کم چرب 2200 تومان است . واقعا چه کسی رو دارید گول میزنید. نیازمند و غیر نیازمند چیه آقا ؟ یعنی چی این حرفا ؟ بالابردن اجناس برای این بود که بقول خودتان مقدار یارانه ای که به هر شخص تعلق میگیرد به دلخواه خودش هر طوری که میتواند به دلخواه خودش خرج کن . واقعا کوته نظری مدیران دولت در عجبم
rateup 118
ratedown 1
ارسال نظر
علی
1392/12/06 - 16:27
پاسخ
طبق معمول یه کلک دیگه برای ندادن حق به مردم. کجایی آقای ریس جمهور داروی 1000 نومانی را90000 تومان می خرم . دارای 2فرزند بیما با اقساط متعدد هستم انگاه آقایون چشم بینا ندارند.
rateup 52
ratedown 0
ارسال نظر
ارکیده
1392/12/06 - 16:28
پاسخ
اتفاقا ممکلت ما همه نیازمندن به جز ده درصد جمعیت کشور که شامل کارخونه دار و صاحبان شرکت ها و...هست.البته دزدان میلیاردی رو هم نباید دست کم گرفت.....
rateup 32
ratedown 0
ارسال نظر
ماهی
1392/12/06 - 16:28
پاسخ
نکته مهم نسبت سرباری است یعنی یکنفر خرج چند نفر را می دهد ممکن است فردی با 5میلیون در آمد خرج 10 نفر را بدهد و فردی با 3میلیون خرج2 نفر را.کدام باید یارانه بگیرد؟
rateup 17
ratedown 0
ارسال نظر
ناشناس
1392/12/06 - 16:30
پاسخ
واقعا براتون متاسفیم . قیمت همه چی شونصد برابر شده به بهونه یارانه دادن . برین خجالت بکشین. ملتو دیونه کردین دیگه .
rateup 223
ratedown 0
ارسال نظر
محمدعلی کریمی
1392/12/06 - 17:21
پاسخ
مرکز امار ایران طرح جمع اوری اطلاعات اقتصادی خانوار های کشور فرم4 رسید تحویل پرسشنامه ومدارک خانوار به تاریخ ما ها که دیگر نمی خواهد پر کنیم اتفاقا در مدر سه هدف پر کردم20/5/87
rateup 14
ratedown 0
ارسال نظر
کارو
1392/12/06 - 17:24
پاسخ
به نظر من باید اقساط وام های پرداختی فرد را نیز در نظر بگیرند . یارو منزل مسکونی یا ماشین رو با کلی قرض و قوله خریده آخه تو رو خدااین هم صاحب خانه و ماشین تلقی می شه؟ خودتان قضاوت کنید.
rateup 16
ratedown 0
ارسال نظر
ناشناس
1392/12/06 - 17:41
پاسخ
بهتر است در این فرم مخارج ماهانه فرد را هم سنجیده شود اینطرح در صورتی قابل اجرای صحیح میباشد که تورم مهار شود حتی یک ریال هم روی افزایش قیمتها نرود وکسانی که در خانواده بیمار دارنند وبایستی مخارج درمانی و دارویی آن را تامین کنند این طرح بایستی بیشتر کار شناسی شود . یعنی درآمد بر چگونگی مصرف یا هزینه سنجیده شود
rateup 12
ratedown 0
ارسال نظر
علیرضا
1392/12/06 - 17:51
پاسخ
آقای دولت تدبیر و امید قبل از انتخابات هم ،نظرات الان رو داشتید ،دارید گاز انبــــــری عمل میکنید
rateup 128
ratedown 0
ارسال نظر
عتی
1392/12/06 - 17:56
پاسخ
دولت تدبیرکند نیازی به قطع کردن یارانه کسی نیست.تورم اینکارراانجام میدهد.فقط باافزایش یارانه دهکهای پایین(شامل مشمولین کمیته امدادوغیره) ازمحل افزایش مواد نفتی به طبقات پایین کمک شودودردسرجدید برای دولت ومردم درست نکنید.
rateup 15
ratedown 0
ارسال نظر
مجید
1392/12/06 - 18:02
پاسخ
سلام،
rateup 14
ratedown 3
ارسال نظر
سالار
1392/12/06 - 18:04
پاسخ
مگه قرار نبود يارانه دولتي اجناس حذف بشه وپولش نقدا به دست مردم برسه هر جوري دوست داشتن مديريت كنن به همين خاطر قمت اجناس دولتي يارانه ايي چند برابر شده جواب ملت چي ميخواين بدين؟
rateup 33
ratedown 1
ارسال نظر
سالار
1392/12/06 - 18:08
پاسخ
شما كه چند برابر يارانه رو كه دارين از ملت ميگيرين باز چي ميخواين؟يعني شما نميدونيد كه چه كساني سرمايه دار هستند و نياز به يارانه ندارند كه اين همه ملت رو دوباره سرگردان كنيد كه بيايد ثبت نام كنيد كه چي بشه؟اينم يه بازي جديد ديگه.پس كي ميخوايم به جايگاه واقعي خودمان برسيم بعد چند سال داريم درجا ميزنيم آقايان محترم مسول.........
rateup 88
ratedown 2
ارسال نظر
ناشناس
1392/12/06 - 18:16
پاسخ
زنده باد احمد نژاد
rateup 331
ratedown 10
ارسال نظر
sahel
1392/12/06 - 18:32
پاسخ
دیگه اب از سرما گزشته.بنده به خاطر خرج بالا ترک تحصیل کردم.حالا هم بیخیال همه چی شدم.گنج گارون نمیخام مال فراوون نمی خام غم مخور دنیا دو روزه این دو روزم روز به روزه
rateup 55
ratedown 2
ارسال نظر
کارمندگدا
1392/12/06 - 18:37
پاسخ
تاالان که فقط بی تدبیری دولت نصیب ملت ناامید شده است
rateup 5
ratedown 0
ارسال نظر
صمد
1392/12/06 - 18:44
پاسخ
به تمام مستحقین که تحت پوش بیمه تأمین اجتماعی و کمیته امداد و بهزیستی نبودند سبد کالا تعلق نگرفت حال میشد از اداره ثبت اسناد و املاک استعلام توسط دولت استعلام شود که چه کسی سرمایه دار هست
rateup 1
ratedown 1
ارسال نظر
shirin
1392/12/06 - 18:45
پاسخ
اسم من مثلا کارمنده وبخاطر مشگلات عدیده ا ی که بخاطر خانواده ام متحمل شده ام از کل حقوقم هر ماه کسری وبدهی دار م جناب دولت تدبیر با این همه گرانی حامل های انرزی وغیره این هم بازی جدیدتان شد با بی تدبیری اکثر ملت را دشمن خود کردی و برای دکترا سبد کالا را یک لا دولا دادی وبقیه رو هم به امان خدا سپردی .واقعا که شرم داره این همه بی عدالتی...........
rateup 1
ratedown 0
ارسال نظر
اسد اسدی
1392/12/06 - 18:50
پاسخ
کسی که حقوقش در یک شرکت تعاونی خصوصی ماهانه یک میلیونه ولی هنوز از سال نودودو دو ماه حقوق گرفته چگونه میخواهند برای اینا تصمیم بگیرند کسی پرا نمی پرسه اینا پطور زندگی رومی گذرانند والله بخدا خیلی به.........
rateup 0
ratedown 0
ارسال نظر
صادق
1392/12/06 - 19:45
پاسخ
قیمتها را به قبل از سال 89 باز گردانند یارانه هم نمیخواهیم
rateup 4
ratedown 0
ارسال نظر
علی
1392/12/06 - 21:46
پاسخ
زنده باد اخمدی نژاد
rateup 8
ratedown 1
ارسال نظر
فرهنگی
1392/12/06 - 22:51
پاسخ
چند سال پیش ،گرانی و تورم را ( با گران کردن نان و بنزین ) برای ملت شریف بوجود آورند و گفتند در ازای آن یارانه به ملت می دهیم . اما اکنون گرانی و تورم پابرجا مانده و شندرغاز یارانه را هم تهدید به قطع کردن می کنند.
rateup 2
ratedown 2
ارسال نظر
ابراهیم
1392/12/06 - 23:08
پاسخ
سلام ، قرار بود یارانه هدفمند بشه نه اینکه بعد از مدتی حذف بشه . گرانی سوخت ، نون و.... که بخاطر یارانه رو دست مردم مونده تکلیفش چی میشه . من یه فرهنگی هستم که دو تا دانشجو دارم واسه یکی وام دانشجویی گرفتم تا بتونه انتخاب واحد کنه واسه یکی دیگه کل پانصد هزار تومان عیدیمو دادم تازه دویست هزار تومان بدهکارشدم موندم بقیشو از کجا تهیه کنم . تخمه عیدو نمیخریم . کرایه خونه هم بماند اقساط عقب افتاده وام ها هم جای خود بعد میگین به درآمد یک میلیون تومانی یارانه تعلق نمیگیره .این چه دولت امیده ؟ امید واسه چه جور زندگی ؟ ما منتظریم یارانه کی واریز میشه تا قبض برق و گاز و... رو تسویه کنیم . اونم ندین . حالا خوبه تا این ساعت نماینده های محترم مجلس با این طرحتون مخالفت کردن .
rateup 3
ratedown 0
ارسال نظر
یزدان
1392/12/06 - 23:16
پاسخ
آقای طیب نیا دیگه مردم به شماها اعتماد ندارند آخه دل مردم به چه خوش باشد به ارزانی .. ظاهرا کلید روحانی در داخل قفل کمی کج شده وتا اتمام یکسال هم می شکند بعد شخص دیگری برای ریاست جمهوری با وعده های پوچ مردم را به صندوقهای رای می کشاند حالا باحذف یارانه فرقی در اقتصاد کشور روی نخواهد داد فقط شما ارز جمع می کنید بعد یک نفر مثل خاوری یکجا همه را برداشته بعد بهترین نقطه دنیا و خوش گذرانی
rateup 6
ratedown 0
ارسال نظر
کریم
1392/12/06 - 23:41
پاسخ
آقای رئیس جمور درگفتگوی تلویزیونی فرمودند مابرای پرداخت یارانه نقدی بامشکل روبرو هستیم حالا دارند سبدکالای رایگان به مردم می دهند هزینه این سبد کالای رایگان ازکجا تأمین می شود .
rateup 3
ratedown 0
ارسال نظر
ناشناس
1392/12/07 - 00:05
پاسخ
مسئولین وقتی حرف می زنند می گویند بایدبه تولید کمک کرد کدام تولید ، تولیدکنندگان خون مردم مکیدن چون نظارتی برکارانهانیست کالای که به مردم عرضه می شود از وزنش ازکیفیتش واز قیمتش دزدی می کنند
rateup 3
ratedown 0
ارسال نظر
ایرانی
1392/12/07 - 00:38
پاسخ
درودبراحمدی نژاد هنوز هم در قلب ما جاداره
rateup 5
ratedown 1
ارسال نظر
پاسخ ناشناس به ایرانی خدا بیامرزه پدر احکدی نژاد را که میخواست در صورت اجرا شدن مرحله دوم هدفمندی و افزایش قیمت بنزین،یارانه افراد رو دوبرابر کنه
rateup 0
 ratedown 3
1392/12/07 - 18:41
هادی یعنی هدایت کننده
1392/12/07 - 01:47
پاسخ
اقای روحانی جون بچت اینحرفا چیه بابا.اینکارایعنی چی.تواینهمه قول دادی وضعیت معیشت ملتو درس کنی.احمدی که پارسال نفری 80تومن دادتویه سبددادی80تومن دهن ملت توصفا سرویس شددعواکردن ابروریزی شدتودنیا.این دیگه چه حرفیه اقاجون.مردم حداقل بایارانشون یدونه قسطاشونومیدن که.توالان نمیفهمی داری چیکارمیکنی.اقاجون فیلمات هست ورداببین مرده ووقولش.مردم مملکتت 90درصدندارن نیازمندن.نکن نکن اقاجون
rateup 4
ratedown 3
ارسال نظر
علي
1392/12/07 - 01:55
پاسخ
سلام، من يكسري از داراييهايم كه بنام است متعلق به ديگر خواهر و برادرانم هم هست ، حالا با توجه به اين موضوع تكليف امثال من چيست.. دولت در فرمهاي خود اظهاري بندي براي امثال ما پيش بيني كرده يا خير؟ مثلا يك ملك ورثه اي داشتيم و نخواستيم سند از ششدانگي خارج شود همه توافق نموده بنام من شده و قرارداد مابين خودمان داريم و يا بعلت بعضي مشكلات دارايي خواهرم بنام من در بانك هست ولي دو امضاء ميباشد و خيلي موارد ديگر ، واقعا تكليف امثال من چه ميشود؟ دولت قصد دارد همه را به يك چوب بزند و بي عدالتي كند و يا نه در فرمها همه اينها را ديده اند؟ خواهشمند است كه شما خبرنگاران و مديران سايتهاي خبري كه به مسوولين مربوطه دستيابي داريد اين موارد و مشابه اينها را پيگيري نمايد،
rateup 1
ratedown 0
ارسال نظر
على خاتمة
1392/12/07 - 06:30
پاسخ
حال وروز مملكت خيلى خراب است اميدوارم بدترش نكنن چون كوچكترين اشتباه جبران ناپذير خواهد بود
rateup 4
ratedown 0
ارسال نظر
حاج زمان
1392/12/07 - 08:33
پاسخ
اگه پول نفت هست که مال همه هست چه جوری به یکی بدی به یکی نه این برای اونی هم که میگیره حرامه طرف راضی نیست حقشو کسی بگیره این اشکاره جای بحس حتی نداره واگه این کارا کردن حرام اندرحرام میشه
rateup 3
ratedown 0
ارسال نظر
saber
1392/12/07 - 08:44
پاسخ
عدالت یادتون بره , ملت هم در زمانش خیلی چیزها رو فراموش میکنن ...... برداشت ازاد .......
rateup 4
ratedown 1
ارسال نظر
داریوش
1392/12/07 - 08:49
پاسخ
سلام.با این کار فقط دروغ گویی درباره حقوق(تو لیست بیمه کمتر از حقوق دریافتی رد میکنن) و میزان ملک و املاک رواج پیدا میکنه...وبازم سر مردمی که نیازمند هستند بیکلاه میمونه..
rateup 3
ratedown 0
ارسال نظر
ناشناس
1392/12/07 - 08:55
پاسخ
سلام ، اگه یکی با قرض و وام خونه بخره و با دادن قسطاش از جمع حقوق 700 تومنی و یارانه ای که می گیره فقط 90 تومن براش می مونه که اونم تا یک هفته اول ماه خرج میشه ، بنظر شما بنده جزء افراد پردرآمد و خانه دار محسوب میشم ، لطفأ در جمع آوری اطلاعات و تصمیمتای که میخاهین برای مردم بگیرین دقت کافی رو بکنین ، چون یک تصمیم اشتباه شما مسئولین ممکنه زندگی خیلی از مردم نابود کنه
rateup 3
ratedown 0
ارسال نظر
داوود
1392/12/07 - 09:12
پاسخ
پس این همه گرانی که اضافه شده تکلیفش چیه .
rateup 5
ratedown 0
ارسال نظر
رضا
1392/12/07 - 09:34
پاسخ
تمام ثروت این کشور مال خودتان باناکارآمدی شما ثروت مملکت ازبین برده اید.واقعآ بااین یارانه وسبد مردم را به مسخره گرفته وبا این کارای کثیف مسئولین خبرسازدنیا می شوید
rateup 13
ratedown 0
ارسال نظر
علی
1392/12/07 - 10:11
پاسخ
درود براحمدی نزاد روحانی داری چکار میکنی؟ مملکت به هم نزن تورا به جان بچه هات حرف آقا را گوش کن
rateup 3
ratedown 0
ارسال نظر
منتقد
1392/12/07 - 10:16
پاسخ
گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله ی من آن چیزکه به جایی نرسد،فریاد است
rateup 3
ratedown 0
ارسال نظر
ناشناس
1392/12/07 - 11:02
پاسخ
من بعنوان یک حامی این دولت از آقای روحانی خواهش می کنم در مورد این تصمیم تجدید نظر کنن زیرا با خود اظهاری به نتیجه ای که مد نظرشونه نمی رسند. ضمنا برای چندمین بار فرم پرکردن و تهدید به جریمه و ...با عزتمندی مردم که مطمئنم یکی از دغدغه های این دولته در تضاده. اگه چنان سیستم اطلاعاتی که بتونه افراد مستحق را از غیر مستحق تشخیص بده ندارید، بهتره به همون روش قبل عمل کنید یا اینکه اصلا کلا یارنه ها رو قطع کنید
rateup 3
ratedown 0
ارسال نظر
شهروند
1392/12/07 - 11:27
پاسخ
میشود همان فرمهای قبلی را پالایش کرد و بروز نمود . بیت المال را بیخود هدر ندهید . دکون برای خودتون درست نکنید .
rateup 4
ratedown 0
ارسال نظر
احمدی
1392/12/07 - 11:40
پاسخ
بنام خدا بنده با صحبتهای عزیز قبل از خود موافقم . من الان کرج زندگی میکنم اما بچه شهرستانم البته از روستاهای دور افتاده شهرستان به همین دلیل هم مدام به روستا سر می زنم و تقریبا از اوضاع اقتصادی حداقل روستای خودمان باخبر که کسانی هستن بدون اینکه عضو ویا تحت پوشش ارگانی باشند حتی در ماه ده هزارتومان هم درآمد ندارن . با اینکه کاربسیار مشکلی هست اما به نظر من اگه بخوان به اون نتیجه دلخواه برسند حداقل باید چنیدین روستای دور افتاده را از نزدیک بررسی کنند
rateup 2
ratedown 0
ارسال نظر
بهنام
1392/12/07 - 11:49
پاسخ
با سلام يك نفر اين آقايون را مطلع بفرمايد كه حضرت علي ( ع ) اين گونه عدالت را اجرا نمي كرده اسلام به نوعي به سرمايه داري حلال و مشروع اجازه داده و نگفته كه اين باعث بشه از بيت المال استفاده نكنه اين در آمد ملي حق هر ايراني است چه فقير و چه غني و من فرضا غني دوست ندارم از حقم بگذرم و به كسي نبايد ربطي داشته باشه
rateup 7
ratedown 0
ارسال نظر
ناشناس
1392/12/07 - 14:14
پاسخ
اين حرفها چيه ، مگه اين پول يارانه حق ملت عزيزمون ايران اسلامي نيست ؟ كه حتي حضرت علي بين همه به مساوات تقسيمش ميكرد يعني چي بياييم براي 45 هزار تومان دوباره بريم ثبت نام كنيم مگه ما بيكاريم
rateup 2
ratedown 0
ارسال نظر
علی
1392/12/07 - 14:21
پاسخ
با عرض سلام این مبلغ کمی که به مردم پرداخت میشه جهت افزایش چند برابری فیش های برق اب گاز تلفن ونان وسوخت است پس بنا بر این ربطی به داراوندار ندارد لطفا به شعور مردم بی احترامی نکنید
rateup 3
ratedown 0
ارسال نظر
فرزانه
1392/12/07 - 15:14
پاسخ
خانواده شهدا وجانبازان چي؟؟ بازنشسته ها چي؟ اينها فاكتورهايي است كه ارفاقا بايد در نظر گرفته بشه
rateup 1
ratedown 0
ارسال نظر
فرزانه
1392/12/07 - 15:18
پاسخ
نفت ما ملي شده مگر كشور عربستان و كويت يارانه ميدن ما از نفت سهيم هستيم ونميخواهيم سهميه خودرا به مصرفي ديگر برسانيم مراجع تقليد چرا در اين باره نظر نميدن
rateup 2
ratedown 0
ارسال نظر
فرزانه
1392/12/07 - 15:20
پاسخ
خانواده محترم شهدا وجانبازان حق بزرگي دارن خجالت بكشيد وبه اونا فرم نديد
rateup 0
ratedown 0
ارسال نظر
ناشناس
1392/12/07 - 15:57
پاسخ
خوشا بحال آنهائیکه در لیست بیمه حقوق حداقل برایشان ثبت میکنند - خوشا بحال کارفرماها که از این ببعد متقاضی کمتر نوشتن حقوق در لیست بیمه و مالیات مورد درخواست کارگر میگردد - نه کنه دولت ...........نه البته حواسشون هست
rateup 0
ratedown 0
ارسال نظر
pouya
1392/12/07 - 16:36
پاسخ
من مهندس با 25 سال سابقه کار 4ساله بیکارم وهمه شغل ها دست بیسواد ها و .... متاسفانه کسی به فکر مردم نیست.تازه آن چندرغاز یارانه را می خواهند قطع کنند.!!!!!!!!
rateup 2
ratedown 0
ارسال نظر
مهدی
1392/12/07 - 22:06
پاسخ
لطف کنید فرم ها را جهت تکمیل نمودن در سایتها قرار دهید ممنون
rateup 0
ratedown 3
ارسال نظر
arman
1392/12/07 - 23:09
پاسخ
در اجرای به اصطلاح هدفمندی یارانه ها در ابتدا یه چیزی گفتند حالا هم یه چیز دیگه می گن در کل سر مردم کلاه رفته و با گران کردن همه چیز فقط عدم توانایی خودشان را در سروسامان دادن به اقتصاد کشور با این همه ثروت خدا دادی پوشش می دهند
rateup 0
ratedown 0
ارسال نظر
ع.ج
1392/12/08 - 08:59
پاسخ
خدالعنت كند باعث.وباني اين كار رو .ملت رو با اين چيز ها {يك مرتبه باسهام عدالت يكمرتبه با سبد كالا وحالا هم بااين موضوع جديد سرگرم ميكنند تامردم به فكر فساد ها ودزدي هايشان نيفتند
rateup 0
ratedown 0
ارسال نظر
ناشتاس
1392/12/08 - 13:03
پاسخ
واقعاكه...................
rateup 2
ratedown 0
ارسال نظر
محمد
1392/12/16 - 10:39
پاسخ
من 6 ساله مدرک گرفتم بیکارم شغل /خونه/ماشین/ملک درامد هیچی ندارم مجبور شده برای امرار معشم وام ازداج بگیرم اونم با هزار بدبختی حالا وامم صرف خرجم شده نمیتونم ÷رداخت کنم بدبخت شدم قسطام یک3 ساله عقب ه
rateup 1
ratedown 0
ارسال نظر
ایرانی اصل
1392/12/16 - 11:01
پاسخ
من هیچی ندارم چرا به من سبد کالا ندادند
rateup 1
ratedown 0
ارسال نظر
محمد
1392/12/16 - 11:53
پاسخ
کلید داخل قفل گیر کرده !!!!!!!!!!!11راه حل؟ باید یه مقداری قفل روغنکاری بشود
rateup 0
ratedown 0
ارسال نظر
رضا
1393/01/10 - 23:04
پاسخ
واقعاً متاسفم ! یارانه را یا همه باید بگیرند یا همه نباید بگیرند و ربطی به حقوق افراد و اموال آنها ندارد !
rateup 1
ratedown 0
ارسال نظر
پاسخ محمد به رضا درست است و ربطی ندارد !
rateup 0
 ratedown 0
1393/01/11 - 23:32
ناشناس
1393/01/16 - 11:50
پاسخ
با این همه ثروت که خداوند در ایران قرارداده / پرداختن به مباحث یارانه و... جای تاسف دارد / اگر می تونید برید جلوی اختلاس های 300میلیاردی رو بگیرید.
rateup 1
ratedown 0
ارسال نظر
رضا
1393/01/18 - 10:49
پاسخ
دولت احمدی نژاد (( جراحی بزرگ اقتصادی )) کرد و حال به نظر می آید که با تدبیر و امید دولت جدید ؛ مردم (( قلع و قمع اقتصادی )) گردند. اگر قرار است که مردم از دریافت یارانه محروم گردند ؛ عاقلانه است که تمام قیمتهای آب و گاز و برق و بنزین و نان و شیر و ....... به قیمت قبلی برگردد. آقایان مسئولین ؛ آگاه باشید که مردم دردشان زیاد است.
rateup 1
ratedown 0
ارسال نظر
حامد
1393/01/18 - 12:37
پاسخ
دوست دارم تک تک اینایی رو که تو تلوزیون میان میگن ما نوکر مردمیم خدمت گذار مردمیم .....
rateup 1
ratedown 0
ارسال نظر
علی
1393/01/18 - 18:50
پاسخ
اگر کسی بعد از برقراری یارانه حقوقش به هر دلیلی مثل (حق مسئولیت)کم شد تکلیفش چیست؟
rateup 0
ratedown 0
ارسال نظر
امین
1393/01/18 - 22:32
پاسخ
تدبیر وامید تو همه چیز داره گند میزنه درود بر احمدی نزاد
rateup 0
ratedown 0
ارسال نظر
یه ایرانی
1393/01/19 - 08:31
پاسخ
واقعا متاسفم زمان اقای احمدی نژاد که رایانه رو برقرار کرد گفتن این همون پولی که دولت روی قبوض مردم میداده و الان دولت داره اون رو نقدی میده به مردم و اجناس هم 3 برابر گران تر شد پس این همه حرف فقط شعار بود لطفا یکی جوای بده اگر هم نمی توانند یارانه را کلا قطع کنند و همه قیمت ها را به نرخ قدیم برگردانند و به مردم این همه فشار نیارند بابا کمر مردم زیر این همه فشار اقتصادی شکست پشت میز نشستن و شعار دادن کاری را پیش نمی برد
rateup 0
ratedown 0
ارسال نظر
ناشناس
1393/01/20 - 09:03
پاسخ
دست از اين ....بازي برداريد و با توجه باينكه آمار دقيق از كاستي ها و نيازمندي ها داريد به فكر كار و امر ازدواج جوانها باشيد مگر شما خدا را نمي شناسيد و از او پروا نمي كنيد . چرا تا اين همه از خدا دور شده ايد و فقط به فكر كيسه كردن مردم زبان بسته هستيد. شرم خوب چيزي است
rateup 0
ratedown 0
ارسال نظر
ناشناس
1393/01/20 - 15:45
پاسخ
اشتباه اشتباه اشتباه ،یکی خراب میکنه ! بعدی تدبیر نادرست، خدا به داد ملت برسه ، هر چند فکر نمی کنم خدا هم به دادمون برسه : چون خداوند فرموده: سرنوشت هر قومی عوض نمیشه مگر آنکه خود تغییرش دهد. از ماست که بر ماست!
rateup 0
ratedown 0
ارسال نظر
اصغرازگرگان
1393/01/21 - 01:45
پاسخ
کسیکه یک میلیون و50هزار تومان حقوق میگیردباکسیکه یک میلیون و950هزارتومان درآمد دارد دریک گروه درآمدی قرارگرفته اند.آیا900هزارتومان اینقدربی ارزش است که به چشم نمی آید؟آیااین عدالت است؟وآیا.....؟!!!!!!
rateup 0
ratedown 0
ارسال نظر
سجاد
1393/01/25 - 14:02
پاسخ
نه یارانه را افزایش دهند نه اینکه قیمت کالا را افزایش دهند
rateup 0
ratedown 0
ارسال نظر
ناشناس
1393/03/09 - 12:42
پاسخ
سریال شناسه 4 رقمه ن 6 رقم
rateup 0
ratedown 0
ارسال نظر