شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 16:16 منتشر شده در مورخ: 1401/04/15 شناسه خبر: 1881428
مدیر کل محیط زیست استان یزد:

یزدی‌ها ۳۱ روز بهار را در هوای آلوده نفس کشیدند

یزدی‌ها ۳۱ روز بهار را در هوای آلوده نفس کشیدند
پورملائی مدیر کل محیط زیست یزد گفت: ۳۱ روز از فصل بهار امسال در یزد شاخص کیفی هوا بالاتر از حد استاندارد و آلوده بوده که نسبت به سال گذشته روند افزایشی را داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نیره پورملائی در گفتگو با یزدرسا، در خصوص وضعیت آلودگی هوای استان یزد در بهار امسال گفت: طی سه ماهه ابتدای سال جاری شاهد افزایش پدیده گرد و غبارنسبت به سه ماهه نخست سال گذشته بودیم که از دلایل اصلی آن افزایش طوفان‌های گرد و غبار و خیزش هرچه بیشتر خاک در مناطق مستعد بوده است.

وی دلیل طوفان‌های گرد و غبار در یزد را خشکسالی‌های اخیر، کاهش رطوبت خاک و تضعیف پوشش گیاهی دانست و تصریح کرد: ۳۱ روز از سه ماهه ابتدای سال جاری در یزد شاخص کیفی هوا بالاتر از حد استاندارد و آلوده بوده که نسبت به سال گذشته روند افزایشی را داشته است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان یزد با بیان اینکه از اسفند لغایت تیرماه شاهد بیشترین آلودگی در استان هستیم، افزود: بیشترین آلودگی هوا مربوط به وقوع طوفان‌های گرد وغبار و در ماه‌های سرد سال ایجاد پدیده وارونگی دما است که صنایع و حمل و نقل عامل اصلی ایجاد آلودگی هوا در استان است.

پورملائی کانون‌های نقطه‌ای شامل معادن و صنایع، کانون‌های خطی از جمله جاده‌ها و کانون‌های صفحه‌ای از جمله اراضی ملی بایر را از عوامل اصلی آلودگی هوا در استان یزد برشمرد.

وی یادآور شد: به جهت تعیین دقیق سهم هر یک از عوامل ایجاد آلایندگی در استان، طرح مطالعاتی بررسی وضعیت آلودگی هوا و انتشار آلاینده‌ها در دشت یزد- اردکان به منظور تحلیل وضعیت کیفی هوا، تهیه سیاهه انتشار، منشایابی و ارائه راهکارهای مدیریتی و اجرایی، از اواخر اردیبهشت سال جاری آغاز و درحال پیگیری و انجام است.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1881428
ارسال نظر
نظرات