شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:53 منتشر شده در مورخ: 1401/02/31 شناسه خبر: 1840395
به همت مرکز صلح و سازش کانون وکلای دادگستری قزوین؛

پرونده نزاع ۶کودک زیر ۱۸ سال قزوینی به صلح انجامید

پرونده نزاع ۶کودک زیر ۱۸ سال قزوینی به صلح انجامید
در سه ماه گذشته در استان قزوین بالغ بر ۶پروندهٔ کیفری که متهمان آن کودکان زیر ۱۸ سال بودند به صلح و سازش منتهی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فریبا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: یک طفل زیر 18 سال قزوینی که به اتهام درگیرشدن با افراد با سلاح سرد در زندان به سر می‌برد پس از وصول درخواست وکیل تسخیری و تشکیل پرونده با پیگیری مرکز صلح و سازش کانون وکلای دادگستری قزوین، از بند زندان رها و پروندۀ وی مختومه گردید.

وی افزود: در سه ماه گذشته بالغ بر6 پروندهٔ کیفری که متهمان آن کودکان زیر ۱۸ سال بودند به صلح و سازش منتهی گردیده است.
 
رئیس اداره معاضدت قضایی کانون وکلای دادگستری استان قزوین در این باره توضیح داد: کودکان سرمایه‌های عظیم و ارزشمند بالقوه در جامعه هستند محکومیت کیفری زودهنگام برای اطفال و نوجوانان موجب خشکیدن ریشه‌های اخلاق‌مداری و خودباوری در وجود آنها می‌گردد که در بزرگسالی آثار بسیار مخربی را برای شخص و جامعه به همراه خواهد داشت.

رضایی ادامه داد: حل‌وفصل دعاوی از طریق سازش و خارج از محکمه باعث پرورش و نهادینه شدن روحیه صلح و دوستی، گذشت و بخشش بین افراد جامعه می‌گردد که عملی بسیار پسندیده و در دین مبین اسلام نیز بر آن تاکید بسیار گردیده است.
 
این مسئول عنوان کرد: ضمن اینکه مصالحه افراد در مراجع غیرقضایی باعث ندامت و پشیمانی قلبی افراد از عمل ارتکابی و ازبین‌رفتن کینه و عداوت بین افراد شده و این امر رابطهٔ تنگاتنگ با ایجاد امنیت و صلح پایدار در جامعه دارد.
 
وی بیان کرد: وکلای کانون قزوین در سال گذشته در بیش از ۱۵۰۰ پرونده تسخیری و معاضدتی اعلام وکالت و  شهروندان کم‌بضاعت را در سطح استان قزوین مورد دفاع قرار داده‌اند.
 
رئیس اداره معاضدت قضایی کانون وکلای دادگستری استان قزوین گفت: لازم به ذکر است، کانون وکلای دادگستری استان قزوین در سال گذشته ۲۰ هزار نفرساعت مشاوره حقوقی رایگان در محاکم سطح استان ارائه گردیده است همچنین شبکهٔ وکلای داوطلب این کانون  در زندان مرکزی قزوین، کانون اصلاح و تربیت و شعبه‌های کمیتهٔ امداد امام خمینی (ره) به ارائه مشاوره حقوقی رایگان پرداختند.

انتهای پیام/

 

https://new.dana.ir/1840395
ارسال نظر
نظرات