شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 04:51 منتشر شده در مورخ: 1401/02/12 شناسه خبر: 1836005
بلغارستان:

خطر جنگ در سراسر اروپا واقعی است

خطر جنگ در سراسر اروپا واقعی است
"رومن رادف" رئیس جمهور بلغارستان هشدار داد که درگیری در اوکراین ممکن است به بقیه اروپا نیز گسترش یابد و صوفیه باید مراقب باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رادف رییس جمهور بلغارستان گفت: خطر تبدیل شدن جنگ به یک [درگیری] پان اروپایی یا حتی جهانی واقعی است.

رئیس جمهور بلغارستان که دوست مسکو محسوب می شود، افزود که این وظیفه میهنی بلغارستان است که اجازه ندهد این کشور وارد درگیری شود.

سخنان رادف برای وارد نشدن بلغارستان به درگیری های میان اوکراین و روسیه در حالی عنوان می شود که پیش از این کریل پتکوف نخست وزیر بلغارستان در اظهاراتی در تضاد با رییس جمهوری خواستار ارسال سلاح به اوکراین شده بود.

پتکوف نخست وزیر بلغارستان در هفته گذشته در جریان گفتگو با ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین همکاری نظامی و اقتصادی نزدیک با اوکراین را وعده داد.

به نوشته دویچه وله، دولت ائتلافی بلغارستان در مورد اینکه این کشور چگونه باید در درگیر موضوع اوکراین شود اختلاف نظر دارد. حزب سوسیالیست که حکومت کنونی بلغارستان از آن شکل گرفته است با کمک نظامی به اوکراین مخالف است.

در ادامه اختلافات پارلمان بلغارستان قرار است روز چهارشنبه درباره ارسال کمک های نظامی تصمیم گیری کند.

تصمیم گیری بلغارستان در مورد ارسال کمک های نظامی به اوکراین در حالی انجام می شود که شرکت گازپروم روسیه اوایل این هفته اعلام کرد که تحویل گاز به بلغارستان و لهستان را پس از اینکه این کشورها در پرداخت به روبل ناکام ماندند، متوقف خواهد کرد.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1836005
ارسال نظر
نظرات