شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 14:04 منتشر شده در مورخ: 1400/11/07 شناسه خبر: 1803819
امام جمعه شهرستان بندرلنگه :

رونق شیلات مورد غفلت قرار گرفته است

رونق شیلات مورد غفلت قرار گرفته است
حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل نیا با بیان اینکه شیلات می تواند یکی از محورهای توسعه بندرلنگه باشد گفت: متاسفانه رونق شیلات در این شهرستان مورد غفلت قرار گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از هرمز؛ حجت الاسلام و المسلمین جواد اسماعیل نیا امام جمعه شهرستان بندرلنگه ، پیش از ظهر امروز پنج شنبه از اداره شیلات و ایستگاه تحقیقاتی نرم تنان بندرلنگه بازدید کرد.

امام جمعه شهرستان بندر در این بازدید بیان کرد: محور توسعه شهرستان بندرلنگه با وجود بیش از سیصد کیلومتر مرز دریایی و  بیش از ۱۰ بندر مهم توسعه شیلات و فعالیت های شیلاتی است.

وی افزود: جای تاسف است که با وجود ظرفیت شیلاتی که در شهرستان بندرلنگه وجود دارد اما یک رشته مرتبط با شیلات در دانشگاههای متعدداین شهرستان وجود ندارد.

امام جمعه شهرستان بندرلنگه خاطر نشان کرد : باتوجه به دائر شدن در آینده نزدیک سایت بسیار بزرگ پروش میگو در شهرستان و فراهم شدن زمینه اشتغالزایی جا دارد در شهرستان رشته هایی مرتبط با پرورش، تکثیر و دیگر فعالیت مرتبط با آبزیان و شیلات در دانشگاهها و دبیرستان های ما ایجاد شود.

اسماعیل نیا یاد آور شد : بی مهری مسئولان به شیلات باعث تعطیلی و روی زمین ماندن بسیاری از ظرفیت های شیلاتی شده است که  این خود جای بسی تاسف و ناراحتی دارد چرا که توسعه پایدار شهرستان بندرلنگه با ظرفیت های بی نظیر آن در گرو رونق شیلات می باشد.

 وی  در پایان از ظرفیت های شیلاتی این مرکز وآزمایشات و تحقیقات و فعالیت های که زمینه ورود سرمایه گذاران در عرصه پروش خیار دریایی، صدف های خوراکی، ماهی های زینتی ،تولید میگوی متراکم و ماهی در قفس اشاره نمود و از سرمایگذاران به سرمایه گذاری شیلاتی دعوت نمودتا رونق در این شهرستان دوباره شکوفا شود.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1803819
ارسال نظر
نظرات