شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 14:36 منتشر شده در مورخ: 1400/11/06 شناسه خبر: 1803533
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی:

نرخ مشارکت اقتصادی زنان خراسان جنوبی ۱۶.۳ درصد است

نرخ مشارکت اقتصادی زنان خراسان جنوبی ۱۶.۳ درصد است
نخعی گفت: نرخ مشارکت اقتصادی زنان استان ۱۶.۳ درصد است که نسبت به نرخ کشوری که ۱۳ درصد است بالاتر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، نفیسه نخعی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی صبح امروز در همایش زن، عزت نفس و کرامت انسانی اظهار کرد: جمعیت زنان در خراسان جنوبی ۳۷۸ هزار و ۹۸۲ نفر است که ۲۲۰ هزار نفر در نقاط شهری و ۱۵۵ هزار نفر در نقاط روستایی هستند.

وی افزود: نرخ مشارکت اقتصادی زنان استان ۱۶.۳ درصد است که نسبت به نرخ کشوری که ۱۳ درصد است بالاتر می‌باشد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: نرخ بیکاری زنان استان ۱۷.۷ و نرخ بیکاری زنان کشور ۱۶.۳ درصد است.

نخعی عنوان کرد: تعداد زنان شاغل استان ۱۳ هزار و ۴۶۶ نفر است.

وی اظهار کرد: در استان ۴۲ مدیر میانی زن، ۳۷۸ مدیر پایه، سه مدیرکل در استانداری، دو معاون مدیرکل، یک مشاور زن استاندار، یک نفر معاون فرماندار، چهار بخشدار زن، ۲۴۷ منتخب زن شورای شهری، ۷۶ شورای زن روستایی و ۷۱ دهیار زن داریم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی گفت: استانداری خراسان جنوبی از نظر نیروی زن شاغل در استانداری رتبه چهارم کشور را دارد.

نخعی بیان کرد: در استان ۱۰۵ تعاونی فعال زنان را داریم که ۱۵ تعاونی فعال روستایی است.

وی از وجود ۲۳۷ صندوق زنان در استان خبر داد و افزود: این صندوق ها حدود ۱۰ هزار نفر عضو با ۱۰ میلیارد تومان اعتبار دارد و خراسان جنوبی رتبه دوم صندوق ها در کشور دارد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی گفت: پنج هزار و ۵۰ اشتغال صنایع دستی در سامانه ثبت شده که ۸۰ درصد را بانوان به خود اختصاص دادند.

نخعی گفت: ۳۰ تعاونی ثبت شده صنایع دستی در استان داریم.

وی اظهار کرد: در استان ۵۶ زن فعال در حوزه معدن، ۷هزار و ۶۹۸ زن فعال در حوزه خدمات و اصناف و ۳ زن فعال در حوزه صنعت را داریم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: ۲۵ هزار و ۸۷۹ زن سرپرست خانوار داریم که بیش از ۱۸ هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد، حدود دو هزار نفر تحت حمایت بهزیستی و سایرین مستمری بگیر یا بازنشسته هستند‌.

نخعی با بیان اینکه در استان به ازای هر یکهزار نفر ۸.۷ واقعه ازدواج ثبت شده، گفت: خراسان جنوبی رتبه دوم کشوری در ازدواج را دارد.

وی اظهار کرد: در مورد واقعه طلاق نیز به ازای هر یکهزار نفر ۱.۷ نفر ثبت شده که رتبه ۲۷ را در کشور داریم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی از وجود ۹ پارک بانوان در استان خبر داد و گفت: چهار پارک در دست احداث داریم و پارک دوم بانوان بیرجند نیازمند اعتبار است.

نخعی به وجود ۲۳۸ سمن بانوان در استان اشاره و اظهار کرد: مهمترین مشکلی که در حوزه بانوان وجود دارد بحث اعتبارات است که میطلبد امور بانوان اعتبار جدایی داشته باشد.

وی افزود: در طرح های مربوط به زنان از جمله اشتغال زنان روستایی تسریع شود. در چارت استانداری و فرمانداری ها اغلب مسئول امور بانوان نداریم که نیاز به وجود این مسئولیت است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی گفت: در حوزه بهداشت و درمان زنان در مناطق روستایی و در برخی از دستگاه های پزشکی از جمله ماموگرافی و امورات مربوط به زنان مشکلاتی داریم.

نخعی افزود: باتوجه به اینکه آمار فارغ التحصیلان ما زیاد است برای تسهیلات اشتغال زایی با سود کم متقاضیان زیادی داریم و توجه به بازار فروش تولیدات نیز بسیار مهم است.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1803533
ارسال نظر
نظرات