شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:25 منتشر شده در مورخ: 1400/11/06 شناسه خبر: 1803463
سایه سنگین پیک ششم بر سر استان مرکزی

پنـج شهرستان مرکزی زرد شـد

پنـج شهرستان مرکزی زرد شـد
بر اساس آخرین رنگ بندی کرونایی اعلام شده شهرهای کشور، در استان مرکزی علاوه بر دو شهرستان اراک و تفرش ۵ شهرستان دیگر نیز در وضعیت زرد قرار گرفتند و مابقی شهرستان ها کماکان در وضعیت آبی هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ بر اساس آخرین رنگ‌بندی اعلام شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا برای شهرهای کشور در اپلیکیشن ماسک که از چهارشنبه ۶ بهمن ماه اعمال می شود در استان مرکزی علاوه بر شهرستان های اراک و تفرش شرایط پنج شهرستان ( آشتیان، دلیجان، ساوه، کمیجان، فراهان) نیز به وضعیت زرد تغییر پیدا کرده و پنج شهرستان نیز آبی هستند.

این در حالی است که در طول بیش از ۳۰ روز گذشته کلیه شهرستان های استان مرکزی در وضعیت آبی قرار داشته اما در روزهای اخیر افزایش موارد بستری در شرایط شیوع کرونای امیکرون و غالب شدن این سویه، زنگ خطری جدی برای احتمال شکل‌گیری موج ششم سراسری است لذا با توجه به نگرانی ها نسبت به شیوع این سویه همچنان رعایت پروتکل های بهداشتی و لزوم تکمیل فرآیند واکسیناسیون الزامی است.

طبق اعلام تصمیم ستاد ملی کرونا، هیچ تغییری در معیار‌های رنگ‌بندی اپلیکیشن ماسک انجام نشده است و رنگ‌بندی کماکان صرفا بر اساس روند بستری انجام می‌شود.

بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی اعلام شده مربوط به روز گذشته در مورد بیماری کرونا ویروس ۲۳۹مورد جدید ابتلا شناسایی شده اند که  ۱۵مورد جدید بستری از مبتلایان به کرونا در بیمارستانهای استان مرکزی گزارش شده است، همچنین در این بازه دو مورد فوتی در اثر ابتلا به ویروس کرونا در استان به ثبت رسیده است.

بدین ترتیب تعداد موارد مبتلا به کرونا ویروس از زمان شیوع این ویروس تا کنون به ۱۰۷۵۷۲ نفر در استان مرکزی رسیده و تعداد فوتی ها در اثر این بیماری در استان تاکنون ۲۹۹۸ نفر است.

آمار مبتلایان به کرونا طی روزهای اخیر در استان مرکزی نسبت به اوایل هفته با جهش قابل توجهی همراه بوده که نتیجه آن در ادامه افزایش تعداد موارد ابتلا و در موارد حاد رشد تعداد فوتی ها خواهد بود.

انتهای پیام/

 

https://new.dana.ir/1803463
ارسال نظر
نظرات