شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 09:03 منتشر شده در مورخ: 1400/11/06 شناسه خبر: 1803434
مدیرعامل اتحادیه مرغداران کرمانشاه:

قیمت جوجه یک روزه افزایش یافت

قیمت جوجه یک روزه افزایش یافت
محمود نجفی گفت: طی روزهای اخیر قیمت جوجه یک روزه افزایش یافته و اکنون با نرخ ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان به فروش می‌رسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمود نجفی در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز، اظهار داشت: طی روزهای اخیر قیمت جوجه یک روزه افزایش یافته و اکنون با نرخ ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان به فروش می‌رسد.

وی افزود: حدود یک ماه پیش قیمت جوجه یک روزه به ۱۲ هزار تومان رسید، سپس به نرخ هفت هزار تومان کاهش یافت اما مجددا شاهد افزایش قیمت آن هستیم.

نجفی تصریح کرد: به دنبال انتشار اخباری مبنی بر حذف ارز ترجیحی، نرخ جوجه یک روزه کاهش یافت اما اکنون با توزیع نهاده های طیور دوباره قیمت جوجه یک روزه افزایش یافته است.

وی عنوان کرد: افزایش قیمت جوجه یک روزه سبب متضرر شدن مرغداران می شود زیرا با وجود اینکه قیمت دولتی عرضه هر کیلوگرم مرغ ۳۱ هزار تومان است، اکنون با نرخی کمتر و حدود ۲۷ هزار تومان فروخته می شود در واقع این امر سبب شده قیمت عرضه مرغ درب مرغداری هم به جای کیلویی ۲۱ هزار تومان به نرخ ۱۸ هزار برسد و در نتیجه مرغداران ضرر خواهند کرد.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران کرمانشاه گفت: طبق اطلاعات سامانه مربوطه، جوجه ریزی به مقدار کافی انجام شده و برای ایام عید مشکلی از نظر تامین مرغ وجود ندارد.

نجفی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت جوجه یک روزه سبب متضرر شدن مرغداران می شود، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه برای عرضه مرغ با قیمت بالاتر از نرخ مصوب، جریمه و معرفی به تعزیرات حکومتی در نظر گرفته می شود باید برای واحدهای توزیع کننده جوجه یک روزه نیز این مقررات لحاظ شود.

وی با بیان اینکه باید نرخ جوجه یک روزه سیستماتیک باشد، افزود: درحالی که قیمت فروش جوجه یک روزه شش هزار و ۲۰۰ تومان نرخ گذاری شده اما‌ اکنون حدود ۱۱ هزار فروخته می شود و سبب ضرر مرغداران خواهد شد.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1803434
ارسال نظر
نظرات