شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 10:49 منتشر شده در مورخ: 1400/11/05 شناسه خبر: 1803207
سرپرست مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت:

واکسیناسیون ۹ تا ۱۲ ساله ها از امروز آغاز شد

واکسیناسیون ۹ تا ۱۲ ساله ها از امروز آغاز شد
سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از آغاز واکسیناسیون کرونا گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال از امروز سه شنبه پنجم بهمن ماه خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد هاشمی گفت: کودکان ۹ تا ۱۲ سال از امروز می توانند با مراجعه به مراکز واکسیناسیون اقدام به تزریق واکسن های پاستووکووک و سینوفارم به دلخواه خود کنند.

وی اظهار داشت: این اقدام در جهت ایمن شدن این گروه سنی در برابر بیماری کرونا از جمله سویه اومیکرون است و می توانند واکسن های سینوفارم و پاستووکووک را در ۲ نوبت تزریق کنند.  
 بهرام عین اللهی نیز سوم بهمن ماه در حاشیه مراسم تجلیل از بانوان طبیب در سالن همایش های رازی در جمع خبرنگاران گفته بود: در ستاد ملی مقابله با کرونا که روز شنبه هفته جاری برگزار شد، به این جمع بندی رسیدیم که با توجه به توصیه کمیته های علمی و مراکز جهانی در مورد واکسیناسیون کودکان و نتایج تحقیقات انجام شده توسط دانشمندان، قرار شد برای کودکان زیر ۱۲ سال کشور نیز واکسن کرونا تزریق شود.
 
وی اظهار داشت: تایید نوع واکسنی که قرار است به این کودکان تزریق شود توسط کمیته علمی چند روز طول می کشد و سپس با اعلام وزارت بهداشت بصورت داوطلبانه این واکسیناسیون آغاز خواهد شد.
 
تاکنون ۶۰ میلیون و ۵۱۳ هزار و ۸۵۵ نفر دوز اول، ۵۳ میلیون و ۶۵۱ هزار و ۶۵۷ نفر دوز دوم و ۱۴ میلیون و ۸۵۶ هزار و ۷۶۴ نفر، دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۲۹ میلیون و ۲۲ هزار و ۲۷۶ دُز رسیده است.
 
در حال حاضر یک شهرستان در وضعیت نارنجی، ۴۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۴۰۳ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند و در نقشه کرونایی کشور هیچ شهرستانی در وضعیت قرمز قرار ندارد.
 
انتهای پیام/
 
https://new.dana.ir/1803207
ارسال نظر
نظرات