شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:23 منتشر شده در مورخ: 1400/10/29 شناسه خبر: 1801924
رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان قزوین خبر داد؛

دو نمایش از قزوین به جشنواره تئاتر فجر راه یافت

دو نمایش از قزوین به جشنواره تئاتر فجر راه یافت
کیوان حبیبی گفت: نمایش‌های پروانه الجزایری به نویسندگی پیام لاریان و کارگردانی سعید شیخی و نمایش زندگی سگ مرده به نویسندگی حامد مکملی و کارگردانی محسن نجفی از استان قزوین به جشنواره فجر راه یافتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کیوان حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ با اشاره به راه یابی دو نمایش از قزوین در جشنواره تئاتر فجر اظهار کرد: نمایش‌های پروانه الجزایری به نویسندگی پیام لاریان و کارگردانی سعید شیخی و نمایش زندگی سگ مرده به نویسندگی حامد مکملی و کارگردانی محسن نجفی از استان قزوین به جشنواره فجر راه یافتند.


وی افزود: در بین ۶۲ اثر نمایشی که از ۳۲ استان به دبیرخانه جشنواره فجر معرفی شدند؛ ۱۲ اثر منتخب در این رویداد بزرگ هنری حضور خواهند داشت که دو اثر از استان قزوین است.

حبیبی ادامه داد: اجرای نمایش‌ها در سالن علامه رفیعی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی انجام شد و مردم استقبال خوبی نشان دادند.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان با اشاره به کوچ هنرمندان قزوین به شهرهای دیگر گفت: قزوین هنرمندان خوبی برای رشد هنر نمایش دارد اما قطعا نبود زیرساخت‌های مناسب باعث خالی شدن استان از تولیدکنندگان عرصه تئاتر خواهد شد.

تئاتر استان از بی‌پولی رنج می‌برد

وی با بیان اینکه چهاردهمین همایش تئاتر جوان در پیش رو است؛ تصریح کرد: متاسفانه تئاتر استان از نبود اعتبارات رنج می‌برد و اگر این روند ادامه داشته باشد بدون شک نمی‌توانیم جشنواره را برگزار کنیم.

حبیبی با بیان اینکه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به تنهایی قادر به حمایت همه هنرمندان نیست؛ ابراز کرد: هنرمندان قزوین در صورت وجود امکانات می‌توانند کارهای بزرگی را تولید کنند؛ بنابراین از همه ارگان‌ها انتظار داریم که همراه تئاتر استان باشند.

این مسئول در پایان گفت: آرزو دارم برای نمایندگان استان اتفاقات خوبی در جشنواره فجر رقم بخورد چراکه تئاتری‌ها با عشق و بدون کمترین چشم داشت مالی روی صحنه می‌روند.

انتهای پیام/

 

https://new.dana.ir/1801924
ارسال نظر
نظرات