شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 18:20 منتشر شده در مورخ: 1400/10/24 شناسه خبر: 1800390
کارشناس مذهبی مطرح کرد؛

احیای اسلام ناب محمدی، بارزترین ویژگی حکومت مهدوی است

احیای اسلام ناب محمدی، بارزترین ویژگی حکومت مهدوی است
حجت الاسلام محمود میلادوند گفت: احیای اسلام ناب محمدی، از بارزترین ویژگی های حکومت جهانی مهدی (عج) است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام محمود میلادوند کارشناس مذهبی در گفتگو با خبرنگار تیتریک گفت: حقانیت، اولین و زیباترین ویژگی حکومت حضرت مهدی (عج) و شعار راهبردی ایشان "نابودی باطل و زنده کردن حق" است.

میلادوند ادامه داد: امام زمان (عج) از سوی خداوند متعال به امامت منصوب شده و خلیفه و جانشین معصوم در روی زمین است و بر همین اساس، حکومتش مشروع و برحق بوده و با ظهورش هیچ حکومت ظالم و ناحقی باقی نخواهد ماند.
 
وی افزود: حضرت مهدی (عج) امام صلح و زیبایی هاست و با کشتار و جنگ مخالفت می نماید، مگر جایی که ضرورت داشته باشد و عقل جایز بداند.
 
این کارشناس تصریح کرد: حاکمیت فراگیر ویژگی دیگر حکومت مهدوی است، چنانچه پیامبر اکرم (ص) فرمود: "سوگند به آن که مرا به حق به پیامبری برانگیخت! اگر از دنیا جز یک روز باقی بماند، آن روز را خداوند می گستراند تا فرزندم مهدی قیام کند، پهنه زمین به نور او روشن گردد و حکومت او شرق و غرب گیتی را فراگیرد."
 
حجت الاسلام میلادوند گفت: در دوران ظهور امام زمان(عج) با وجود آمدن دولتی یگانه در تمام زمین و با مدیریت واحد آن حضرت، دیگر از اختلاف ها، جنگ و خون ریزی ها خبری نخواهد بود و انسان ها با هم برادر و برابرند و محبت های انسانی دگر بار زنده خواهد شد.
 
وی افزود: احیای اسلام ناب محمدی، از بارزترین ویژگی های حکومت جهانی مهدی (عج) است. امام باقر(ع) در این زمینه می فرمایند: " هنگامی که قائم قیام نمود کلیه نیروها و پرچم ها در برابر وی سقوط می کند و هیبت او سراسر گیتی را فرا می گیرد و پیروان تمام ادیان به اسلام می گروند و به خدای یگانه ایمان می آورند."
 
این کارشناس در خاتمه خاطرنشان کرد: اسلام در حکومت جهانی مهدوی، تنها دین حاکم و رسمی خواهد بود و آن حضرت، با بینش و دانش خدادادی خویش، تمام ادیان و مذاهب غیرالهی را از روی زمین بر خواهد داشت و همه بشر را به یک دین واحد رهنمون خواهد ساخت و به اجرا و احیای احکام واقعی اسلام خواهد پرداخت و فطرت همگان را با این آئین فطری الهی، سیراب می کند.
 
انتهای پیام/
 
https://new.dana.ir/1800390
ارسال نظر
نظرات