شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 23:24 منتشر شده در مورخ: 1399/12/07 شناسه خبر: 1711731
در گفت‌وگو با علما و نخبگان اهل سنت درمیان مطرح شد؛

تمام توطئه‌های دشمنان برون‌مرزی را محکوم می‌کنیم/ هتک حرمت به پرچم پیامبراسلام(ص) کار مسلمان نیست بلکه کفّار این کار را انجام می‌دهند

تمام توطئه‌های دشمنان برون‌مرزی را محکوم می‌کنیم/ هتک حرمت به پرچم پیامبراسلام(ص) کار مسلمان نیست بلکه کفّار این کار را انجام می‌دهند
مولوی خالقی با بیان این‌که نباید آب به آسیاب دشمن ریخته شود گفت: تمام توطئه‌های دشمنان برون‌مرزی را محکوم می‌کنیم و هیچ‌وقت از آن جانبدرای نمی‌کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مولوی عبدالعزیز خالقی امام جمعه اهل سنت درمیان در گفت‌وگو با خاورستان، در خصوص هتک حرمت به پرچم محمدرسول‌الله(ص) و به شهادت رساندن مأمور نیروی انتظامی در درگیری سیستان و بلوچستان گفت: شیعه و سنی در جمهوری اسلامی ایران با وحدت کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و هرساله در مبعث پیامبراسلام(ص) جلسه وحدت برگزار می‌شود.

وی افزود: تمام توطئه‌های دشمنان برون‌مرزی را محکوم می‌کنیم و هیچ‌وقت از آن جانبدرای نمی‌کنیم.

امام جمعه اهل سنت درمیان گفت: در منطقه درمیان روی وحدت کار می‌کنیم و نمی‌گذاریم دشمن از برنامه‌های ما سوءاستفاده کند.

مولوی خالقی تصریح کرد: شیعه و سنی، 42 سال است که در کنار یکدیگر برادران زندگی می‌کنیم و تا زنده باشیم این وحدت پایدار خواهد بود و این مسئله در سراسر ایران باید اینگونه باشد.

وی اظهار کرد: مشکلات زیاد است و برخی افراد ممکن است گول دشمن را بخورند که لازم است روحانیون و مسئولان منطقه‌ای از وحدت دفاع کنند چراکه آن‌ها واقعیت آن منطقه را می‌دانند.

امام جمعه اهل سنت درمیان تأکید کرد: نباید آب به آسیاب دشمن ریخته شود که دشمن از آن سوءاستفاده کند.

اقدامات اغتشاش‌گران را به شدّت محکوم می‌کنیم

احمد اسماعیلی فعال فرهنگی اهل‌سنت و رئیس شورای اسلامی روستای فورگ شهرستان درمیان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در این خصوص گفت: در خصوص اتفاقی اخیر که در سیستان و بلوچستان رخ داد، باید حقیقت‌یابی و با مقصر برخورد شود.

وی افزود: ما به شدّت اقدامات اغتشاش‌گران را محکوم می‌کنیم چراکه امنیت کشور و نظام زیرسوال می‌رود.

فعال فرهنگی اهل‌سنت درمیان گفت: هتک حرمت به پرچم پیامبراسلام(ص) و به شهادت‌رساندن مأمور نیروی انتظامی را به شدّت محکوم می‌کنیم چراکه این اقدامات، کار عوامل خارج از کشور و دشمنان نظام است.

اسماعیلی تأکید کرد: مسلمان، این کار را انجام نمی‌دهد بلکه کفّار و مشرکان این کار را انجام می‌دهند چراکه امنیت نظام را زیرسوال ببرند.

وی اظهار کرد: ما باید برای مسائل مربوط به اسلام و نظام، پای اصول و اعتقاداتمان بایستیم و همه ما باید این اقدامات خرابکارانه را محکوم کنیم.

امنیت حرف را اول می‌زند

فعال فرهنگی اهل‌سنت درمیان گفت: امنیت حرف را اول می‌زند و اگر امنیت در کشور نباشد، هیچ اقدامی نمی‌توان انجام داد.

اسماعیلی با بیان این‌که بهترین نعمت در نظام ما، امنیت است تصریح کرد: اگر ناموس ما می‌تواند بدون همراه به راحتی در کشور تردد کند، به برکت امنیت در جمهوری اسلامی ایران است.

فعال فرهنگی اهل‌سنت درمیان گفت: باید هوشیار باشیم و به حرف‌های رسانه‌های معاند و ضدانقلاب گوش ندهیم و پای نظام و کشور بایستیم.

اسماعیلی افزود: وحدت در شهرستان درمیان حرف اول را می‌زند و می‌توان گفت بالاترین وحدت را نسبت به سایر نقاط در شهرستان درمیان داریم.

وی تصریح کرد: درمیان، شهرستانی مرزی است اما شیعه و سنی برادرانه کنار یکدیگر زندگی می‌کنند.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1711731
ارسال نظر
نظرات