شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 16:26 منتشر شده در مورخ: 1399/12/05 شناسه خبر: 1711147
با افت ۲۷۱۵ واحدی شاخص؛

شاخص بورس باز هم قرمز ماند/ افزایش حجم و تعداد معاملات در بازار سهام

شاخص بورس باز هم قرمز ماند/ افزایش حجم و تعداد معاملات در بازار سهام
شاخص کل بورس در روز جاری با افت ۲۷۱۵ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۲۱۱ هزار واحد قرار گرفت و حجم و تعداد معاملات تالار شیشه‌ای نسبت به روز گذشته افزایش داشت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بازار سهام امروز هم با فشار فروش روزهای گذشته آغاز بکار کرد و قرمز پوش بود اما تقاضا در یک ساعت پایانی معاملات رشد داشت. فزایش تقاضا باعث افزایش حجم و تعداد معاملات شد و از افت شاخص کل کاهش داد.

معامله گران روز جاری در بازار سهام (بورس و فرابورس) بیش از یک میلیون و ۷۸ هزار معامله انجام دادند که نسبت به روز گذشته رشد بیش از دو برابر داشت. امروز همچنین مالکیت بیش از ۷ میلیارد  و ۹۵۳ میلیون سهم و اوراق مالی دست به دست شد.
 
ارزش معاملات هم با رشد نسبت به روز گذشته به بیش از ۱۱ هزار و ۳۲۶ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات خرد سهام هم حدود ۷۵۵۴ میلیارد تومان بود و حقیقی‌ها بیش از ۴۴۰ میلیارد تومان پول از بازار خارج کردند.
 
 
شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات با ۲۷۱۵ واحد کاهش به یک میلیون و ۲۱۱ هزار و ۷۶۶ واحد رسید. شاخص هم وزن هم با ۹۸۳ واحد منفی عدد ۴۳۵ هزار و ۱۱۰ واحد را ثبت کرد.
 
معامله گران در بورس بیش از ۶ میلیارد و ۷۰۹ میلیون سهم و اوراق مالی را در قالب ۷۶۴ هزار معامله و ارزش ۶۶۵۶ میلیارد تومان دادوستد کردند.
 
نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، ایران‌ خودرو، گروه مپنا و بانک ملت بیشترین نقش را در قرمز پوشی بورس داشتند و در مقابل نمادهای ملی صنایع‌ مس‌ ایران‌ و فولاد مبارکه اصفهان با بیشترین اثر مثبت مانع افت بیشتر شاخص شدند.
 
شاخص فرابورس ایران هم با ۲۹ واحد کاهش به عدد ۱۷ هزار و ۲۲۳ واحد رسید.
 
معامله گران امروز در فرابورس بیش از یک میلیارد و ۲۴۴ میلیون سهم و اوراق مالی را با انجام ۳۱۴ هزار معامله و به ارزش ۴۶۷۲ میلیارد تومان را دادوستد کردند.
 
نمادهای ذوب آهن اصفهان، سرمایه گذاری صبا تامین، سنگ آهن گهرزمین، بانک دی و اعتباری ملل بیشترین اثر منفی را بر شاخص داشتند و در مقابل نمادهای فولاد هرمزگان جنوب و پلیمر آریا ساسول بیشترین اثر مثبت را بر شاخص فرابورس داشتند.
 
انتهای پیام
https://new.dana.ir/1711147
ارسال نظر
نظرات