شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 09:16 منتشر شده در مورخ: 1399/12/05 شناسه خبر: 1710874
خرید نفت از ایران؛

هندوستان دوباره به جمع خریداران نفت ایران خواهد پیوست

هندوستان دوباره به جمع خریداران نفت ایران خواهد پیوست
با کاهش محدودیت‌های ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا، میزان تقاضای سوخت و بهای آن افزایش یافته، به همین منظور هند که از مشتریان قدیمی نفت ایران است تحت فشار قرارگرفته و قصد دارد واردات نفت موردنیاز خود را مجددا از ایران و ونزوئلا آغاز کند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وب سایت خبری هندوستان تایمز به نقل از دو مقام آگاه هندی عنوان کرده است که مقامات این کشور به دنبال ازسرگیری واردات نفت از ایران و ونزوئلا هستند. تلاش‌های دیپلماتیک کشورهای مصرف‌کننده نفت و متحدان آن در جهت محدود کردن عرضه، قیمت‌های نفت را به طور مصنوعی بالا نگه داشته و به همین منظور هند قصد دارد واردات انرژی ارزان‌تر را از کشورهایی مانند ایران و ونزوئلا از سر بگیرد.

به دلیل افزایش تقاضای انرژی پس از بهبود سریع اقتصادهای بزرگ، قیمت سوخت داخلی هند افزایش یافته است. هندی‌ها معتقدند بحران کنونی به طور مصنوعی توسط تولیدکنندگان نفت ایجاد شده و همچنان تلاش‌های دیپلماتیک آنها برای کاهش عرضه ادامه دارد. قیمت‌های خرده‌فروشی بنزین و گازوئیل در هند از ۸ فوریه و طی ۱۲ روز گذشته به ترتیب ۳٫۶۳ روپیه و ۳٫۸۴ روپیه در هر لیتر افزایش یافته است.
 
هند قبلاً از اوپک و متحدانش، از جمله روسیه خواسته است فوراً تولید خود را که برای تثبیت قیمت‌های نفت خام کاهش یافته بود افزایش دهد. هند می‌تواند این موضوع را در مجامع مختلف مانند کوآد، که یک پلت فرم چند جانبه شامل ایالات‌متحده، ژاپن، هند و استرالیا است مطرح کند. همچنین دهلی‌نو ممکن است پکن را هم درگیر این موضوع کند تا صدای مشترکی از چهار و پنج مصرف‌کننده اصلی نفت در جهان داشته باشد. از سوی دیگر کره جنوبی نیز می‌تواند در این موضوع با هند و چین متحد باشد.
داده‌ها نشان می‌دهد که واردات نفت هند که سومین واردکننده و مصرف‌کننده بزرگ نفت خام در جهان به شمار می‌رود، در ماه دسامبر حدود ۲۹ درصد بیشتر از ماه قبل و حدود ۱۱٫۶ درصد بیشتر از یک سال قبل بود. همچنین مصرف سوخت هند نیز پس از افزایش برای چهارمین ماه متوالی، در ماه دسامبر به بالاترین میزان در ۱۱ ماه اخیر رسیده است.

انتهای پیام/

 

https://new.dana.ir/1710874
ارسال نظر
نظرات