شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 09:36 منتشر شده در مورخ: 1399/10/30 شناسه خبر: 1699377
در سال ۲۰۲۰؛

فروش هر بشکه نفت ایران ۴۰.۷ دلار / تولید روزانه دو میلیون بشکه‌ نفت

فروش هر بشکه نفت ایران ۴۰.۷ دلار / تولید روزانه دو میلیون بشکه‌ نفت
اوپک با اعلام اینکه ایران به طور متوسط روزانه یک میلیون و ۹۸۱ هزار بشکه نفت در سال گذشته میلادی تولید کرده است، از افزایش ۶ دلاری قیمت هر بشکه نفت ایران و فروش هر بشکه با ۴۰.۷۷ دلار در سال ۲۰۲۰ خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سازمان کشورهای تولید کننده و عرضه کننده نفت، اوپک در جدیدترین گزارش اعلام کرد: متوسط قیمت هر بشکه نفت سنگین ایران در ماه دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۹۹) با ۶ دلار و ۳۲ سنت افزایش نسبت به ماه پیش از آن به ۴۹.۲۰ دلار رسید.

بر اساس این گزارش، هر بشکه نفت سنگین ایران در ماه نوامبر  ۴۲.۸۸ دلار به فروش رسیده بود.
 
قیمت نفت ایران در ماه فوریه (بهمن ۹۸) نزدیک به ۱۰ دلار کاهش یافته بود. فوریه، ماهی بود که بیشتر جهان پس از چین، درگیر شیوع ویروس کووید ۱۹ شده بود.
 
بر اساس گزارش ماهانه اوپک، تمامی انواع نفت کشورهای اوپک در این ماه افزایش قیمت داشتند که بیشترین افزایش به نفت اس سیدر لیبی با ۷ دلار و ۸۵ سنت تعلق داشت.
 
متوسط قیمت نفت ایران در سال ۲۰۱۹  برابر با ۶۱.۸۵ دلار به ازای هر بشکه و در سال ۲۰۲۰ نیز ۴۰.۷۷ دلار در هر بشکه برآورد شده است.
 
متوسط قیمت نفت ایران طی سال ۲۰۱۷  برابر با ۴۹.۶۰ دلار به ازای هر بشکه و در سال ۲۰۱۸ نیز ۶۷.۹۷ دلار در هر بشکه بوده است.
 
متوسط قیمت سبد نفتی اوپک در ماه دسامبر با ۶ دلار و ۵۶ سنت افزایش نسبت به ماه قبل از آن به ۴۹.۱۷ دلار در هر بشکه رسیده است. این رقم برای سبد نفتی اوپک در ماه  نوامبر ۴۲.۶۱ دلار در هر بشکه بوده است.
 
سبد نفتی اوپک به طور متوسط در سال ۲۰۲۰ بشکه ای ۴۱.۴۷ دلار فروخته شده است.
 
نفت عربستان نیز با ۶ دلار و ۲۶ سنت افزایش ۴۹.۲۴ دلار در هر بشکه فروخته شد.
 
هر بشکه نفت برنت دریای شمال نیز به طور متوسط در این ماه  ۴۹.۷۴ دلار به فروش رفته است که ۷ دلار و ۲۰ سنت نسبت به ماه پیش از آن افزایش یافته و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۵ دلار و ۵۳ سنت افزایش ۴۷.۰۵ دلار معامله شده است.
 
 
 
تولید روزانه دو میلیون بشکه‌ای نفت ایران در سال ۲۰۲۰
 
سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام، اوپک در جدیدترین گزارش خود به نقل از منابع ثانویه اعلام کرد: تولید نفت ایران در ماه دسامبر ۲۰۲۰ برابر با آذر ماه ۱۳۹۹ به ۲ میلیون و ۲ هزار بشکه در روز رسیده است که نسبت به ماه پیش از آن ۲۰ هزار بشکه در روز افزایش یافته است.
 
بر اساس این گزارش، ایران در ماه نوامبر برابر با آبان ۹۹ روزانه یک میلیون و ۹۸۲ هزار بشکه نفت تولید کرده است که این رقم در ماه پیش از آن یعنی اکتبر ۲۰۲۰ (مهر ۹۹) یک میلیون و ۹۵۳ هزار بشکه در روز بوده است.
 

متوسط تولید نفت ایران در سال ۲۰۱۸ برابر با روزانه ۳ میلیون و ۵۵۳ هزار بشکه و در سال ۲۰۱۷ برابر با ۳ میلیون و ۸۱۳ هزار بشکه در روز بوده است که این رقم در سال ۲۰۱۹ به روزانه ۲ میلیون و ۳۵۶ هزار بشکه رسیده است.
 
ایران به طور متوسط در سال۲۰۲۰ روزانه یک میلیون و ۹۸۱ هزار بشکه نفت تولید کرده است.
 
ایران در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ روزانه یک میلیون و ۹۴۵ هزار، در سه ماهه دوم، روزانه یک میلیون و ۹۴۹ هزار  و در سه ماهه نخست، روزانه ۲ میلیون و ۵۹ هزار بشکه نفت تولید کرده است.
 
میزان تولید نفت ایران در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ روزانه ۱ میلیون و ۹۷۹ هزار بشکه نفت بوده است.
 
بر اساس این گزارش، تولید نفت ۱۳ کشور عضو این سازمان در ماه دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۹۹) ۲۵ میلیون و ۳۶۲ هزار بشکه در روز عنوان شده است که افزایش روزانه ۲۷۸ هزار بشکه‌‌ای نسبت به ماه نوامبر را نشان می‌دهد. اوپک در ماه نوامبر روزانه ۲۵ میلیون و ۸۳ هزار بشکه نفت تولید کرده بود.
 
عربستان نیز در ماه دسامبر روزانه ۲ هزار بشکه نفت کمتر تولید کرده و میزان تولیدش به ۸ میلیون و ۹۶۴ هزار بشکه رسیده است. میزان تولید این کشور در ماه نوامبر ۸ میلیون و ۹۶۶ هزار بشکه در روز بود.
 
کشورهای گینه استوایی، ایران، عراق، کویت، لیبی، امارات و ونزوئلا افزایش تولید و باقی کشورها کاهش تولید داشتند. بیشترین کاهش برای نیجریه با ۲۸ هزار بشکه در روز و بیشترین افزایش مربوط به لیبی با ۱۳۶ هزار بشکه در روز بوده است. ایران، لیبی و نیجریه از توافق کاهش تولید معاف هستند.
 

انتهای پیام

منبع: فارس

https://new.dana.ir/1699377
ارسال نظر
نظرات