شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 08:51 منتشر شده در مورخ: 1399/10/30 شناسه خبر: 1699351
سازمان هواشناسی پیش‌بینی کرد؛

هشدار کاهش ۲۰ درجه‌ای دما/ بارش برف و باران در ۱۱ استان

هشدار کاهش ۲۰ درجه‌ای دما/ بارش برف و باران در ۱۱ استان
سازمان هواشناسی با هشدار نسبت به کاهش ۷ تا ۲۰ درجه‌ای دما در اکثر مناطق کشور از بارش برف و باران در ۱۱ استان و کولاک برف و وقوع بهمن در برخی مناطق خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بر اساس نقشه‌های آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز بارش برف و باران و وزش باد شدید در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، غرب کردستان و به صورت پراکنده در گیلان و مازندران روی می‌دهد.

فردا در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان، لرستان، ایلام، گیلان و مازندران بارش برف و باران پیش بینی شده است. پنجشنبه در سواحل دریای خزر، شمال شرق، دامنه‌های جنوبی البرز، غرب، شمال غرب، دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس مرکزی و شمالی و بخش‌هایی از مرکز و جمعه در شمال شرق کشور بارش برف و باران پیش بینی می‌شود.
 
همچنین با توجه به بارش برف و وزش باد شدید در شمال غرب، دامنه‌ها و ارتفاعات البرز کولاک برف و در ارتفاعات البرز مرکزی وقوع بهمن دور از انتظار نیست.
 
سازمان هواشناسی اعلام کرد: اوایل وقت  روز چهارشنبه تا اواخر وقت روز جمعه هفته جاری شاهد وزش باد شدید تا خیلی شدید در اردبیل، گیلان، مازندران، ایلام، خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، اصفهان، یزد، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، کرمان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان خواهیم بود.
 
بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی با توجه به نفوذ توده هوای سرد دمای هوا در اکثر مناطق کشور به طور محسوسی کاهش خواهد یافت. بیشترین کاهش دما در شمال شرق و شرق بین ۱۵ تا ۲۰ درجه، شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و سواحل دریای خزر بین ۱۰ تا ۱۵ درجه و در غرب، مرکز، بخش‌هایی از جنوب و جنوب غرب کشور بین ۷ تا ۱۰ درجه پیش بینی شده است.
 
سازمان هواشناسی همچنین طی اطلاعیه از کاهش ۷ تا ۲۰ درجه‌ای دما در اکثر مناطق کشور (در شمالغرب، غرب و سواحل دریای خزر) طی روز پنجشنبه هفته جاری تا شنبه هفته آینده خبر داد و در هشدارهایی علام کرد: کشاورزان، استفاده از کودهای مناسب جهت کاهش تنش سرمایی، انتقال نهاده‌های کشاورزی به مکان‌های مناسب با توجه به سرما و افزایش رطوبت، عدم انجام عملیات یخ آب زمستانه در دماهای کمتر از منفی ۱۰درجه سانتیگراد، تسریع در انتقال محصولات برداشت شده به مکان های مسقف (به‌خصوص صیفی جات استان بوشهر و هرمزگان)، حفاظت از مزارع گوجه فرنگی و صیفی جات در برابر سرما اقدام کنند.
 
انتهای پیام
https://new.dana.ir/1699351
ارسال نظر
نظرات