شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 16:38 منتشر شده در مورخ: 1399/10/27 شناسه خبر: 1698687
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران:

کارت بازرگانی ۱۰۰۰ صادرکننده رفع تعلیق شد

کارت بازرگانی ۱۰۰۰ صادرکننده رفع تعلیق شد
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به تعلیق بیش از ۲ هزار کارت بازرگانی واحدهای غیرتولیدی گفت: با اقدامات انجام شده بیش از هزار کارت بازرگانی از تعلیق خارج شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم با اشاره به برگزاری بیست جلسه کمیته اقدام ارزی و سیزده نشست کارگروه پایش رفتار تجاری ضمن رصد مشکلات فراروی صادرکنندگان در زمینه‌های ایفای تعهدات ارزی و بازگشت ارز حاصل از صادرات اظهار داشت: بسیاری از مشکلات و معضلات منعکس شده به کمیته اقدام ارزی، پس از بحث و بررسی راهکارهای اجرایی برای آنها ارائه شد.

وی با اشاره به اسناد بالادستی موجود، تشکیل کارگروه پایش رفتار تجاری را در راستای اجرایی شدن ماده ۱۰ آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات عنوان کرد و افزود: براساس مصوبات این کارگروه، عدم ایفای تعهدات ارزی، سوء رفتار تجاری بوده و نسبت به تعلیق بیش از ۲۰۰۰ کارت بازرگانی واحدهای غیرتولیدی اقدام شد که بر اساس اقدامات انجام شده توسط کارگروه اقدام ارزی در سازمان توسعه تجارت ایران و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و راهکارهای اجرایی و در نهایت اقدامات صادرکنندگان، کارت بازرگانی بیش از ۱۰۰۰ صادرکننده از حالت تعلیق خارج شده است.
 
مسئول کمیته اقدام ارزی، با اشاره به آسیب‌شناسی صورت گرفته در باره فرایند صدور و تمدید کارت‌های بازرگانی و مشکلات پیش رو، ادامه داد: با اصلاحات انجام شده با همکاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، مشکلات موجود به حداقل رسیده و انتظار می‌رود با تمهیدات در نظر گرفته شده فرآیند صدور و تمدید کارت‌های بازرگانی با دقت بیشتری انجام شود.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه مشترک کارگروه اقدام ارزی و کمیته پایش رفتار تجاری، اقدامات مثبت انجام شده در طول ماه‌های اخیر، به ویژه پس از اجرایی شدن مصوبه یکصد و هفتاد و هفتم ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، را حاصل همکاری کلیه بخش‌های خصوصی و دولتی در قالب کمیته‌های اقدام ارزی و کارگروه پایش رفتار تجاری دانست.
 
نشست مشترک کارگروه اقدام ارزی و کمیته پایش رفتار تجاری با حضور کلیه اعضا و نمایندگانی از قوه قضاییه و به همت دبیرخانه کمیته اقدام ارزی برگزار شد.
 
انتهای پیام
https://new.dana.ir/1698687
ارسال نظر
نظرات