شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 13:56 منتشر شده در مورخ: 1399/10/24 شناسه خبر: 1697868
در روز کاری پایانی هفته رخ داد؛

ریزش ۳۰ هزار واحدی شاخص بورس/ ۲۵ هزار میلیارد تومان ارزش معاملات بازار سهام

ریزش ۳۰ هزار واحدی شاخص بورس/ ۲۵ هزار میلیارد تومان ارزش معاملات بازار سهام
شاخص بورس تهران امروز با ۳۰ هزار و ۸۴۲ واحد ریزش در ارتفاع یک میلیون و ۲۲۹ هزار واحد ایستاد و ارزش معاملات بازار سهام با توجه به فروش اوراق توسط دولت به بیش از ۲۵ هزار میلیارد تومان رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بازار سرمایه روز پایانی کاری هفته را مانند روزهای گذشته با ریزش و قرمز پوشی به پایان رساند. معاملات بازار سهام امروز براساس انتظار با فشار فروش آغاز بکار کرد و شاخص بورس در همان یک ساعت نخست بیش از ۲۰ هزار واحد نزول داشت.

در جریان معاملات امروز چهارشنبه تقاضا در لحظاتی با ورود حقوقی بهبود یافت و صف‌های فروش را شاهد نبودیم؛ ولی فشار عرضه در اکثر نمادها باعث معامله سهم‌ها در کف قیمتی روز بود؛ هر چند با جمع شدن صف‌ها؛ سهام شاخص سازها و شرکت‌های بازرگ در قیمت صفر تابلو معامله می‌شدند.
 
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز جاری با ریزش ۳۰ هزار و ۸۴۲ واحدی به ارتفاع یک میلیون و ۲۲۹ هزار و ۸۸۰ واحد رسید. شاخص هم وزن هم با ۸۴۰۶ واحد افت عدد ۴۵۴ هزار و ۷۸۶ واحد را ثبت کرد.
 
معامله گران در بازار سهام (بورس و فرابورس) بیش از یک میلیون و ۸۹۹ هزار معامله انجام دادند که حاصل آن تغییر مالکیت بیش از ۱۳ میلیارد و ۲۵۶ میلیون سهم و اوراق مالی بود. 
 
ارزش معاملات بازار سهام هم به حدود ۲۵ هزار و ۱۵۶ میلیارد تومان رسید که بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان آن به فروش اوراق توسط دولت در بازار برمی‌گردد.
 
معاملات خرد سهام در روز جاری حدود ۱۳ هزار و ۷۸۱ میلیارد تومان بود و حقیقی‌ها بیش از ۲۰۴۸ میلیارد تومان پول از بازار سهام خارج کردند.
 
معامله گران امروز در بورس تهران بیش از ۱۰ میلیارد و ۸۹۲ میلیون سهم و اوراق مالی را در قالب یک میلیون و ۳۰۰ هزار معامله و به ارزش ۱۰ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان دادوستد کردند.
 
نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان، بانک ملت، پالایش نفت اصفهان و پتروشیمی جم با بیشترین اثر منفی در ریزش بورس بیشترین نقش را داشتند و در مقابل نماد سرمایه گذاری تامین اجتماعیبا بیشترین اثر مثبت مانع ریزش بیشتر شاخص شد.
 
 
شاخص کل فرابورس ایران هم با ۳۸۱ واحد کاهش به ۱۸ هزار و ۳۲۰ واحد رسید.
 
معامله‌گران در فرابورس بیش از ۲ میلیارد و ۳۶۴ میلیون سهم و اوراق مالی را در ۵۹۹ هزار نوبت و به ارزش ۱۴ هزار و ۹۰۶ میلیارد تومان معامله کردند که بخشی زیادی از ارزش معاملات به فروش اوراق توسط دولت ارتباط دارد.
 
نمادهای پلیمر آریاساسول، سنگ آهن گوهر زمین، صنعتی مینو، پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی تندگویان و فولاد هرمزگان جنوب بیشترین نقش را در کاهش شاخص فرابورس داشتند و در مقابل سرمایه نماد گذاری مالی سپهر صادرات با بیشترین اثر مثبت از افت بیشتر شاخص جلوگیری کرد.
 
 انتهای پیام
https://new.dana.ir/1697868
ارسال نظر
نظرات