شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 14:40 منتشر شده در مورخ: 1399/09/10 شناسه خبر: 1672586
در ادامه روند روزهای گذشته رخ داد؛

افزایش ۳۸ هزار واحدی شاخص بورس/ تغییر مالکیت ۱۸ میلیارد سهم در تالار شیشه‌ای

افزایش ۳۸ هزار واحدی شاخص بورس/ تغییر مالکیت ۱۸ میلیارد سهم در تالار شیشه‌ای
شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات روز جاری با افزایش ۳۸ هزار واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۴۶۵ هزار واحد ایستاد و مالکیت بیش از ۱۸ میلیارد و ۵۵۰ میلیون سهم در بازار سهام دست‌به‌دست شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا؛ بازار سهام همچنان روند صعودی خود را بعد از ریزش اخیر ادامه می‌دهد و امروز دوشنبه و در روز میانی هفته، برای سومین روز متوالی سبزپوش شد.

معاملات امروز بازار سرمایه با توجه به افزایش عرضه، روند مثبت آغاز بکار کرد و در جریان معاملات با توجه به محدوده مقاومتی شاخص، عرضه‌ها افزایش داشت ولی با توجه به تقاضا بسیاری از نمادها روند متعادلی و یا صف خرید داشتند.

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات روز جاری با ۳۸ هزار و ۶۵۶ واحد افزایش در ارتفاع یک میلیون و ۴۶۵ هزار و ۹۳۴ واحد قرار گرفت. شاخص هم‌وزن هم با ۶۹۴۲ واحد رشد به ۴۱۷ هزار و ۷۸۸ واحد رسید.
 
معامله گران بازار سرمایه در مجموع بیش از ۲ میلیون و ۷۹۲ هزار معامله انجام دادند.
 
ارزش کل معاملات بازار سهام (بورس و فرابورس) با دادوستد بیش از ۱۸ میلیارد و ۵۵۰ میلیون سهم و اوراق مالی به بیش از ۲۴ هزار و ۱۱۵ میلیارد تومان رسید.
 
معاملات خرد سهام هم در حدود ۲۱ هزار و ۳۳ میلیارد تومان بود و حقیقی‌ها بیش از ۶۷۸ میلیارد تومان پول وارد بازار کردند.
 
معامله گران در بورس تهران ۱۵ میلیارد و ۳۵۰ میلیون سهم و اوراق مالی را در قالب یک میلیون و ۸۹۲ هزار معامله و به ارزش ۱۸ هزار و ۱۳۵ میلیارد تومان دادوستد کردند.
 
نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، معدنی و صنعتی گل گهر، معدنی و صنعتی چادرملو، و سرمایه‌گذاری غدیر با بیشترین اثر مثبت در رشد شاخص نقش داشتند.
 
بیشترین حجم معاملات هم به ایران‌خودرو با ۲.۳۹ میلیارد سهم، بانک تجارت با ۲.۲۲ میلیارد سهم، سایپا با ۱.۵۳ میلیارد سهم، بانک صادرات با ۹۰۲.۳ میلیون سهم و فولاد مبارکه اصفهان با ۴۶۵.۳ میلیون سهم تعلق گرفت.

شاخص کل فرابورس ایران هم با هم با ۴۲۵ واحد افزایش به ۱۸ هزار و ۲۶۱ واحد را رسید.
 
معامله گران در فرابورس بیش از ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون سهم و اوراق مالی را در قالب ۹۰۰ هزار معامله و به ارزش ۵۹۸۲ میلیارد تومان دادوستد کردند.
 
پتروشیمی مارون، بیمه پاسارگاد، سرمایه‌گذاری صبا تأمین، بانک دی، ذوب‌آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان و صنعتی مینو با بیشترین تأثیر مثبت در رشد شاخص فرابورس نقش داشتند.
 

انتهای پیام

https://new.dana.ir/1672586
ارسال نظر
نظرات