شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 14:37 منتشر شده در مورخ: 1399/09/09 شناسه خبر: 1672163
با رشد ۳۶ هزار واحدی صورت گرفت؛

ادامه سبزپوشی بورس با صعود شاخص به کانال ۱.۴میلیون واحد/ انجام ۲.۵میلیون معامله در تالار شیشه‌ای

ادامه سبزپوشی بورس با صعود شاخص به کانال ۱.۴میلیون واحد/ انجام ۲.۵میلیون معامله در تالار شیشه‌ای
شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز بازار سهام با رشد ۳۶ هزار واحدی به ارتفاع یک میلیون و ۴۲۷ هزار واحد رسید و بیش از ۲.۵ میلیون معامله در تالار شیشه‌ای انجام شد.
به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا؛ شاخص بورس در دومین روز هفته هم سبزپوش شد و با رشد بیش از ۳۶ هزار واحد به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد صعود کرد. معاملات امروز بازار سهام با افزایش تقاضا در اکثر گروه‌ها آغاز شد البته در ساعات میانی معاملات افزایش عرضه در برخی از نمادهای بزرگ بخصوص در نمادهای فلزات اساسی و بانکی مشهود بود.
 
معامله گران در روز جاری بیش از ۲ میلیون و ۵۶۶ هزار معامله انجام دادند. ارزش کل معاملات بازار سهام (بورس و فرابورس) به بیش از ۲۱ هزار و ۸۶۹ میلیارد تومان رسید و مالکیت ۱۹ میلیارد و ۵۲۹ میلیون سهم و اوراق مالی دست‌به‌دست شد.
 
معاملات خرد سهام هم به حدود ۲۰ هزار و ۵۰۵ میلیارد تومان رسید و حقیقی‌ها امروز بیش از ۹۸۶ میلیارد تومان پول وارد بازار کردند.
 
شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز با رشد ۳۶ هزار و ۴۲۵ واحد به ارتفاع یک میلیون و ۴۲۷ هزار و ۱۹۹ واحد رسید. شاخص هم‌وزن هم با ۹۳۰۵ واحد رشد عدد ۴۱۰ هزار و ۸۳۵ واحد را ثبت کرد.
 
معامله گران امروز در بورس بیش از ۱۶ میلیارد و ۴۷۷ میلیون سهم و اوراق مالی را در قالب یک میلیون و ۷۵۷ هزار معامله دادوستد کردند که ارزش آن بالغ‌بر ۱۶ هزار و ۱۹ میلیارد تومان شد.
 
نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، سرمایه‌گذاری غدیر، ایران‌خودرو و پتروشیمی پارس با بیشترین اثر مثبت در رشد شاخص نقش داشتند.
 
بیشترین حجم معاملات هم بانک تجارت با ۲.۴۸ میلیارد سهم، ایران‌خودرو  ۲.۳۶ میلیارد سهم، سایپا با ۱.۹۱ میلیارد سهم، بانک صادرات با ۱.۳۲ میلیارد سهم و بانک پارسیان با ۷۷۳.۸ میلیون سهم تعلق گرفت.
 
 
 
شاخص کل فرابورس ایران هم با ادامه روند صعودی خود در روز جاری با ۵۱۳ واحد افزایش به ۱۷ هزار و ۸۳۶ واحد رسید.
 
ارزش معاملات فرابورس با دادوستد ۳ میلیارد و ۵۲۰ میلیون سهم و اوراق مالی در قالب ۸۰۹ هزار معامله به بیش از ۵۸۵۰ میلیارد تومان رسید.
 
نمادهای پتروشیمی مارون، بیمه پاسارگاد، پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس، سرمایه‌گذاری صبا تأمین و بانک دی در رشد شاخص فرابورس بیشترین نقش را داشتند.
 

 

انتهای پیام

https://new.dana.ir/1672163
ارسال نظر
نظرات