شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 15:01 منتشر شده در مورخ: 1399/09/08 شناسه خبر: 1671771
سازمان هواشناسی پیش بینی کرد؛

ورود سامانه بارشی تازه به کشور از 11 آذر/ آسمان در چه مناطقی برفی است؟

ورود سامانه بارشی تازه به کشور از 11 آذر/ آسمان در چه مناطقی برفی است؟
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: بعد از ظهر سه شنبه 11 آذر، سامانه بارشی جدیدی از جنوب غرب به کشور وارد می‌شود و روز چهارشنبه ۱۲ آذر در کل نیمه غربی کشور بارش خواهیم داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ صادق ضیائیان در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: امروز سامانه بارشی در اغلب نقاط کشور غیر از نوار شمالی و جنوب شرق فعال است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: در اواخر وقت امروز و روز آینده به تدریج گسترده فعالیت سامانه بارشی، نوار شمالی کشور را نیز در بر خواهد گرفت.

وی اظهار کرد: امروز شدت بارش‌ها در استان‌های خوزستان، لرستان، ایلام، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، استان مرکزی، غرب اصفهان، جنوب همدان، شمال و مرکز مرکز خلیج فارس، شمال فارس و شمال بوشهر است.

ضیائیان افزود: روز آینده علاوه بر استان هایی که ذکر شد در شرق تهران، استان قم، جنوب آذربایجان غربی، برخی مناطق زنجان، استان قزوین و استان کردستان نیز بارش ها شدت بیشتری دارد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد: روز دوشنبه ۱۰ آذر در نوار شمالی کشور و دامنه های زاگرس مرکزی بارش پراکنده داریم و به تدریج این سامانه از شمال شرق خارج خواهد شد.

وی تصریح کرد: بعد از ظهر سه شنبه سامانه بارشی جدیدی از جنوب غرب به کشور وارد می‌شود و موجب بارش پراکنده در خوزستان، ایلام، لرستان و چهارمحال و بختیاری خواهد شد.

ضیائیان افزود: روز چهارشنبه ۱۲ آذر در کل نیمه غربی کشور بارش خواهیم داشت که شدت بارش ها در خوزستان، لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، جنوب همدان، استان مرکزی و شرق کرمانشاه است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: در دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی واقع در غرب و شمال غرب کشور و ارتفاعات البرز مرکزی بارش به صورت برف و در جنوب غرب و جنوب کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا ابری و مه آلود با احتمال بارش باران گاهی افزایش باد و رگبار باران پیش‌بینی می‌شود، همچنین فرداشب آسمان تهران ابری همراه با مه رقیق و در برخی ساعات بارش برف و باران و به تدریج وزش باد و نیمه ابری پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۸ و ۴ درجه خواهد بود.

ضیائیان اضافه کرد: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۷ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و اردبیل با کمینه دمای ۴ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت بارش ها در سال زراعی فعلی گفت: میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهر ۹۹) تا چهارم آذرماه سال جاری، ۳۱.۶ میلیمتر ثبت شد، میزان بارش سال گذشته در این بازه زمانی ۴۰.۴ میلی‌متر بود که بارش سال جاری ۲۱.۹ درصد کمتر از سال گذشته است.

انتهای پیام

منبع: فارس

 
 
https://new.dana.ir/1671771
ارسال نظر
نظرات