شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 16:16 منتشر شده در مورخ: 1399/09/04 شناسه خبر: 1670593
با افت 18 هزار واحدی شاخص؛

بورس دوباره عقب‌نشینی کرد/ ارزش معاملات خرد از ۲۳ هزار میلیارد تومان گذشت

بورس دوباره عقب‌نشینی کرد/ ارزش معاملات خرد از ۲۳ هزار میلیارد تومان گذشت
شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز با کاهش ۱۸ هزار و ۵۹۷ واحد در ارتفاع یک میلیون و ۳۵۶ هزار واحد ایستاد و ارزش معاملات خرد سهام از ۲۳ هزار میلیارد تومان گذشت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بازار سرمایه امروز سه‌شنبه متعادل و مثبت با برتری تقاضا بر عرضه آغاز بکار کرد اما با گذشت یک ساعت از شروع معاملات عرضه بخصوص در نمادهای شاخص ساز افزایش یافت و این نمادها به تعادل رسیدند.

شاخص کل بورس که در ساعت نخست حتی تا محدود ۸ هزار واحد مثبت پیش رفته بود، با افزایش عرضه و فشار فروش تغییر مسیر داد و قرمز پوش شد. منطقه یک میلیون و ۳۸۰ هزار واحد نقطه مقاومت شاخص است که امروز برای دومین در هفته جاری به محدود آن رسید اما نتوانست از آن عبور کند.
 
شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز با افت ۱۸ هزار و ۵۹۷ واحدی به ارتفاع یک میلیون و ۳۵۶ هزار و ۹۴۴ واحد رسید اما شاخص هم‌وزن با رشد ۲۹۶۳ واحدی عدد ۳۹۰ هزار و ۵۷۰ واحد را ثبت کرد.
 
مثبت بودن شاخص هم‌وزن برای دومین روز متوالی نشان می‌دهد که سهم‌های کوچک و متوسط بازار روند متعادل و مثبتی را دنبال می‌کنند.
 
معامله گران در بورس بیش از ۲۲ میلیارد و ۸۸۲ میلیون سهم و اوراق مالی را در قالب یک میلیون و ۹۷۸ هزار معامله و به ارزش ۱۹ هزار و ۸۳۶ میلیارد تومان دادوستد کردند.
 
ارزش بازار بورس تهران به بیش از ۵ میلیون و ۳۱۳ هزار میلیارد تومان رسید.
 
ارزش مجموع معاملات بازار سهام (بورس و فرابورس) به بیش از  ۲۸ هزار و ۱۲۱ میلیارد تومان رسید و مالکیت ۲۶ میلیارد و ۴۷۷ میلیون سهم و اوراق مالی جابه‌جا شد.
 
معاملات خرد سهام هم به حدود ۲۳ هزار و ۱۱۳ میلیارد تومان رسید و حقیقی‌ها بیش از ۳۹۶ میلیارد تومان از بازار خارج کردند.
 
ارزش و حجم معاملات تالار شیشه‌ای نسبت به‌روز قبل به ترتیب ۷۹ و ۸۵ درصد افزایش داشت. تعداد کل معاملات امروز نسبت به روز گذشته ۳۲ درصد افزایش یافت و به ۲ میلیون و ۷۹۵ هزار معامله رسید.
 
نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی، معدنی و صنعتی گل گهر، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید و سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی با بیشترین اثر منفی در افت شاخص بورس بیشترین نقش را داشتند.
 
نمادهای بانک تجارت با ۴.۰۱ میلیارد سهم، ایران‌خودرو با ۳.۵۰ میلیارد سهم، سایپا با  ۲.۷۰ میلیارد سهم، بانک صادرات با ۱.۰۳ میلیارد سهم و پالایشگاه اصفهان با ۱.۰۱ میلیارد سهم بیشترین حجم معاملات را داشتند.
 

شاخص کل فرابورس ایران اما صعودی بود و با افزایش ۲۸ واحد به ۱۶ هزار و ۶۹۸ واحد رسید.
 
ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و ۱۳۵ هزار میلیارد تومان رسید.
 
معامله گران در بورس بیش از ۳ میلیارد و ۵۹۵ میلیون سهم و اوراق مالی را در ۸۱۷ هزار نوبت و به ارزش ۸۲۸۵ میلیارد تومان دادوستد کردند.
 
نمادهای هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، بیمه پاسارگاد و صنعتی مینو بیشترین اثر مثبت را در رشد شاخص داشتند و در نمادهای پلیمر آریاساسول، پتروشیمی زاگرس، فولاد هرمزگان جنوب و ذوب‌آهن اصفهان با بیشترین اثر منفی مانع رشد بیشتر شاخص فرابورس شدند.
 

 انتهای پیام

https://new.dana.ir/1670593
ارسال نظر
نظرات