شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: عکس
ساعت: 13:16 منتشر شده در مورخ: 1399/08/10 شناسه خبر: 1662488
گزارش تصویری/

تصاویر/بخش مراقبت‌های ویژه کودکان مبتلا به کووید ۱۹

تصاویر/بخش مراقبت‌های ویژه کودکان مبتلا به کووید ۱۹
بخش مراقبت های ویژه کووید کودکان مرکز آموزشی درمانی نمازی شیراز از اسفند ماه ۱۳۹۸ به عنوان تنها بخش مراقبت های ویژه کووید کودکان در استان فارس تا آبان ماه ۱۳۹۹ به حدود ۱۲۱ کودک مبتلا به کووید خدمات تخصصی و فوق تخصصی آی سی یو ارائه داده است.

به گزارش سرویس چندرسانه ای شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛بخش مراقبت های ویژه کووید کودکان مرکز آموزشی درمانی نمازی شیراز از اسفند ماه ۱۳۹۸ به عنوان تنها بخش مراقبت های ویژه کووید کودکان در استان فارس تا آبان ماه ۱۳۹۹ به حدود ۱۲۱ کودک مبتلا به کووید خدمات تخصصی و فوق تخصصی آی سی یو ارائه داده است.
دکتر اسلام شرفا فلوشیپ و متخصص مراقبت‌های ویژه کودکان گفت: تشخیص این کودکان بر اساس تست پی سی آر و یافته‌های تصویربرداری و آزمایشگاهی بوده است و محدوده سنی یک ماه تا ۱۸ سال را در بر می‌گیرد.
دکتر اسلام شرفا در ادامه گفت :از ابتدا شاهد انتشار شایعاتی مبنی بر عدم ابتلای کودکان به بیماری کووید در سطح جامعه بودیم و یا اینکه ابتلاء این کودکان را فقط مختص کودکان دارای بیماری زمینه‌ای می پنداشتند که متاسفانه واقعیت چیز دیگری است و شاهد مرگ ومیر حدود ٢٠ درصد از این کودکانی هستیم که در بخش مراقبت های ویژه بستری می شوند و در این بین کودکان بدون هیچ گونه بیماری زمینه ای هم مشاهده می شوند. همچنین تعدادی از این کودکان پس از ترخیص با عوارض طولانی مدت قلبی و مغزی مواجه می شوند. لذا از خانواده ها تقاضا داریم بیشتر مراقب کودکان باشند. از بوسیدن و قرار دادن کودکان در جمع خودداری کنند و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از این عزیزان بیشتر محافظت کنند..

عکس: محمدرضا فربود

https://new.dana.ir/1662488
ارسال نظر
نظرات