شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 15:41 منتشر شده در مورخ: 1399/08/05 شناسه خبر: 1660980
محمدحسین لطیفی مطرح کرد:

انصرافم از «هفت» هنوز پذیرفته نشده است/ آغاز تولید «سنجرخان» از نیمه آبان

انصرافم از «هفت» هنوز پذیرفته نشده است/ آغاز تولید «سنجرخان» از نیمه آبان
محمدحسین لطیفی در گفتگو با برنامه «پشت صحنه» رادیو تهران از آغاز تولید سریال «سنجرخان» در نیمه آبان ماه خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدحسین لطیفی کارگردان در گفتگو با برنامه «پشت صحنه» رادیو تهران درباره محدود کردن پروژه های سینمایی و تلویزیونی در بحران کرونا گفت: در ماه های اول شیوع کرونا من هم عقیده داشتم باید پروژه های فیلمسازی محدود شوند اما معلوم نیست این بیماری تا چه زمانی ادامه خواهد داشت بنابراین باید با مراقبت لازم به کار ادامه داد.

وی درباره رعایت پروتکل های بهداشتی در ضبط سکانس های سریال «آقازاده» گفت: تمامی پروتکل ها رعایت می‌شد و حتی هفته ای یکبار تمامی عوامل این سریال تست می دانند و شکر خدا هیچ کدام از عوامل این سریال به کرونا مبتلا نشده اند.

لطیفی با اشاره به اینکه حامد عنقا و بهرنگ توفیقی از دوستان بسیار خوب او هستند، گفت: من علیرغم میل باطنی ام تصمیم گرفتم در «آقازاده» بازی کنم. این اتفاق برای من یک تجربه بسیار عالی بود زیرا فضای کاری و دنیایی که در آن زندگی می کنم، تغییر کرد.

این کارگردان درباره اظهار تمایل کارگردانان به بازیگری اظهار کرد: بازیگران تمایل زیادی به دیده شدن دارند اما کارگردانان چنین علاقه‌ای ندارند زیرا اگر اینگونه بود از ابتدا به سمت بازیگری می رفتند اگرچه بسیاری از مردم قبل از بازی من در «آقازاده» با چهره من کاملا آشنا بودند.

وی با اظهار رضایت از کار با حامد عنقا در کارهای مانند «قلب یخی» و «آقازاده» گفت: کارهای من برعکس حامد عنقا اکثرا به دور از حاشیه هستند اما حامد علاقه زیادی به حاشیه‌ها دارد و فکر می‌کنم این علاقه به جذابیت کارهایش می‌افزاید. همانطور که موجب شناخته شدن سریال های «تنهایی لیلا»، «پدر» و «قلب یخی» شد، «آقازاده» نیز از چنین ویژگی بی بهره نیست.

کارگردان «صاحبدلان» در پاسخ به این پرسش که آیا توفیق اجباری ۲ را می‌سازد یا نه؟ گفت: ۵ ماه قبل از فوت مرحوم کمال طباطبایی قراردادی برای ساخت قسمت دوم توفیق اجباری بستیم اما برای ساخت بازیگران این کار کنار هم قرار نگرفتند. محمدرضا گلزار نقش اول کار بود و رضا عطاران باید در کنارش قرار می گرفت که این اتفاق غیر ممکن بود و این فاصله باید با پول پر می‌شد چون هر کدام از این دو نفر هزینه ساخت یک فیلم سینمایی را برای خود می خواهد و من مایل به کار روی پروژه‌های تجاری این چنینی نیستم و تمام اعتقادات من را زیر سوال می‌برد. اگر قرار است پول ملاک ما باشد، دلیلی برای ساخت اثری نیست.

لطیفی درباره پروژه جدیدش گفت: در حال حاضر روی پروژه‌ ای در سنندج کار می کنم تا یاد یک قهرمان کُرد زنده شود. من پیشنهاد های بسیار بالاتر از هزینه دستمزد کار فعلی ام داشتم اما ترجیح دادم تا روی این پروژه برای قهرمان ملی فعالیت کنم. باید با کمک یکدیگر منطقی را در سینما حاکم کنیم.

وی افزود: سریال «سنجرخان» درباره زندگی یک قهرمان ملی کُرد است که ساخت آن از نیمه آبان ماه کلید خواهد خورد. روایتگران تاریخ درباره شخصیت سنجرخان کوتاهی کرده اند. سنجرخان قهرمان ملی کُرد با میرزا کوچک خان هم دوره است و روس ها را در تپه روسی کردستان در آخرین روزهای حکومت احمدشاه شکست داده است. این سریال درام بر پایه فداکاری‌ها و غیرت سنجرخان کُرد ساخته خواهد شد.

کارگردان «پادری» با اشاره به اینکه از هنرمندان کُرد در این مجموعه استفاده می‌شود، مطرح کرد: تعدادی بازیگر چهره هم در این سریال ایفای نقش خواهند کرد.

لطیفی درباره برنامه «هفت» نیز تصریح کرد: شان انسان ها در هنر به معنای جنجال نیست چون من عقیده دارم نباید مثل گلادیاتورها با هم جنگید به همین دلیل از اجرا در این برنامه انصراف داده‌ام که هنوز توسط مدیر شبکه ۳ پذیرفته نشده است.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1660980
ارسال نظر
نظرات