شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 06:38 منتشر شده در مورخ: 1399/07/20 شناسه خبر: 1655964
با برگزاری گردهمایی در صدها نقطه مختلف

هزاران معترض در سرزمین‌های اشغالی خواستار استعفای نتانیاهو شدند

هزاران معترض در سرزمین‌های اشغالی خواستار استعفای نتانیاهو شدند
ده‌ها هزار تن از مردم سرزمینهای اشغالی با برگزاری تظاهرات گسترده خواستار استعفای نخست وزیر رژیم صهیونیستی شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ هزاران تن از مردم سرزمین‌های اشغالی بار دیگر با برگزاری تظاهرات خواستار برکناری «بنیامین نتانیاهو» از سمت نخست وزیری رژیم صهیونیستی شدند.

معترضان نتانیاهو را که پرونده فسادش در دادگاه در دست رسیدگی است، فردی نالایق برای این سمت دانسته و او را به سوء مدیریت در مقابله با شیوع کرونا متهم می‌کنند.

روز شنبه معترضان به دلیلِ قوانین تعطیلی اجباری که برگزاری گردهمایی را تنها در فاصله یک کیلومتری از منازلشان مجاز می داند، در صدها نقطه از سرزمین اشغالی گردهمایی اعتراضی برگزار کردند.

جنبش پرچمهای سیاه (Black Flags movement) که برای برگزاری این اعتراضها فراخوان داده بود، اعلام کرد که این تظاهرات در ۱۲۰۰ نقطه از سرزمینهای اشغالی برنامه ریزی شده بود.

بزرگترین گردهمایی در میدان «هابیما» در مرکز شهر تل آویو و با حضور هزاران معترض برگزار شد. معترضان پرچمهای صورتی و سیاه را که نماد جنبشهای اعتراضی گروههای مختلف بود، تکان می دادند و بر روی بنرهای برخی از معترضان جمله هایی چون «بیبی (مخفف بنیامین) تو داری آینده مرا نابود می کنی» و «بیبی برو» نقش بسته بود.

پلیس رژیم صهیونیستی از درگیری با معترضان در شهرهای تل آویو و بیت المقدس خبر داد. روزنامه هاآرتص چاپ سرزمینهای اشغالی نیز گزارش داد که در جریان این اعتراضها، چهار نفر بازداشت شدند.

منبع: مهر

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1655964
ارسال نظر
نظرات