شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:44 منتشر شده در مورخ: 1399/07/19 شناسه خبر: 1655629
یادداشت؛

لزوم تفکر اصولی قبل از رأی دادن به ترامپ

لزوم تفکر اصولی قبل از رأی دادن به ترامپ
رابرت ریچ: چرا ما باید با فردی که کمترین همدردی را با جهان دارد همدلی کنیم در حالی که ترامپ و حامیان او هر اقدامی در راستای حفظ و تحکیم قدرت خود انجام می دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ "رابرت ریچ" استاد دانشگاه کالیفرنیا و وزیر کار سابق آمریکا ضمن انتقاد از عملکرد ترامپ و ترغیب آمریکایی ها به تفکر پیش از رأی دادن به وی نوشت، من خودم تقریبا برای دونالد ترامپ متأسف هستم. مرد بیچاره با کووید19 دست و پنجه نرم می کند. او 74 سال داشته و از قیافه افتاده است.

اما دست نگهدارید! چرا ما باید با فردی که کمترین همدردی را با جهان دارد همدلی کنیم؟

تقریبا در همان زمان که "جو بایدن، "کامالا هریس" و "باراک اوباما" برای او دعا کردند و وی را دلداری دادند، کمپین انتخاباتی ترامپ، اوباما را دروغگو خواند، کامالا هریس را ساختگی نامید و گفت که جو بایدن خواب آلود مناسب ریاست جمهوری شما نیست.

چرا ما باید با فردی که در همان زمان مراقبت های پزشکی در حد جهانی و با سرمایه عمومی را دریافت می کند و وکلایش در دادگاه تلاش می کنند تا بین شما جدایی بیاندازند احساس همدردی داشته باشیم؟

به خاطر بیاورید، این همان شخصی است که در طول مناظره احمقانه هفته گذشته از برتری جویان سفیدپوست موسوم به "پسران مغرور" حمایت کرد و به آنها دستور ایستادگی داد.

بله، او کووید19 داشت اما مانع پاسخ ما به همه گیری در هر مرحله از شیوع شد و اجازه داد تا 210 هزار آمریکایی تحت نظارت وی بمیرند.

ترامپ این ویروس را کم اهمیت دانست، مسئولیت را به گردن فرمانداران انداخت و سپس به خاطر خوب جلوه دادن اقتصاد کشور قبل از انتخابات خواستار بازگشایی پیش از موعد کسب و کارها شد.

وی متخصصان مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) را مورد تمسخر قرار داد و با آنها مجادله کرد، درمان های غیر علمی را ترویج داد، از رویدادهای کمپین ضد ماسک حمایت کرد و طرفداران خود را به ماسک نزدن ترغیب کرد. او گفت که هرگز هیچ مسئولیتی در قبال پاسخ ناکام آمریکا به کووید19 بر عهده نمی گیرد.

وقتی ترامپ اعلام کرد که از بیمارستان "والتر رید" مرخص می شود به مردم آمریکا گفت: "از کووید19 نترسید."

علاوه بر این، ترامپ از طرفداران خود می خواهد تا رأی دهندگان بایدن را در نظرسنجی ها بترسانند و از قبل ادعا می کند که در انتخابات تقلب شده و تا زمانی که وی پیروز نشود تقلب ادامه دارد. او حتی تهدید می کند آراء ایالت هایی که وی از دست می دهد باطل اعلام شود.

دموکرات ها چه در مورد پاسخ ترامپ به کووید19 و چه مانورهای وسیع تر سیاسی وی می خواهند با رعایت نکاتی زیبا و خوب راه کمال را در پیش بگیرند و منصف باشند. آنها قصد حمایت از هنجارها، ارزش ها و نهادهای دموکراتیک را دارند.

اما طرف مقابل این کار را انجام نمی دهد. ترامپ و حامیان او هر اقدامی در راستای حفظ و تحکیم قدرت خود انجام می دهند.

بنابراین، اگر دوست دارید با وی احساس همدردی کنید. اما وقتی رأی خود را به صندوق انداختید، فراموش نکنید که او کیست، چه کارهایی کرده و چه کارهایی قرار است در آمریکا انجام دهد.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1655629
ارسال نظر
نظرات