شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 18:23 منتشر شده در مورخ: 1399/07/12 شناسه خبر: 1653626
معاون خدمات شهر شهرداری کرج مطرح کرد؛

اجرای طرح تفکیک زباله و خداحافظی با 3 هزار و 750 چرخ دستی در کرج

اجرای طرح تفکیک زباله و خداحافظی با 3 هزار و 750 چرخ دستی در کرج
علی اصغر همتی گفت: در حال حاضر 4 هزار چرخ دستی برای تفکیک زباله در کرج جود دارد که با اجرای کامل طرح کاپ به 250 مورد تقلیل پیدا می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، معاون خدمات شهر شهرداری کرج ظهر امروز شنبه با اشاره به اجرای طرح کاپ به صورت پایلوت در منطقه 3 و 4 کرج، برای کاهش تولید پسماند، در جمع خبرنگاران، گفت: در حال حاضر 4 هزار چرخ دستی برای تفکیک زباله در کرج جود دارد که با اجرای کامل طرح کاپ به 250 مورد تقلیل پیدا می کند.

علی اصغر همتی طرح کاپ را در تفکیک زباله های تولیدی از مبدا موثر دانست و افزود: برای 250 چرخ دستی باقی مانده در سطح شهر پلاک صادر می شود و لباس فرم مخصوص در اختیار دارندگان این چرخ دستی ها قرار داده می شود تا این افراد در سطح شهر به راحتی قابل شناسایی باشند.
 
وی با اشاره به اینکه برای جلوگیری از سوءاستفاده افراد متفرقه، مشخصات صاحبان چرخ دستی های تفکیک زباله روی لباس آنها درج می شود، اظهار داشت: برای شهرک‌ها و مجتمع‌های بزرگ هم مخازن تفکیک زباله جا نمایی می شود تا ساکنان بتوانند زباله‌های خشک و تر خود را پس از جدا سازی در منزل، در مخازن جداگانه قرار دهند.
 
معاون خدمات شهر شهرداری کرج فعالیت NGO های  محیط زیستی  و طرح کاپ را مثبت ارزیابی کرد و با اشاره به اینکه این طرح مورد استقبال شهروندان قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: ساکنان واحدهای مسکونی می توانند پسماندهای تفکیک شده را به خودروهای ویژه حمل زباله تحویل داده  و در ازای آن پول دریافت کنند.
 
علی اصغر همتی در خاتمه خاطرنشان داشت: اجرای طرح کاپ در کنار اینکه نقش به سزایی در کاهش میزان زباله‌هایی که هر روز در مرکز حلقه دره دفن می شود دارد، باعث زیبایی شهر می شود.
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
https://new.dana.ir/1653626
ارسال نظر
نظرات