شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 22:01 منتشر شده در مورخ: 1399/07/07 شناسه خبر: 1652037
سازمان ملل:

اسرائیل طی 9 ماه اخیر بیش از 500 ساختمان فلسطینیان را تخریب کرده است

اسرائیل طی 9 ماه اخیر بیش از 500 ساختمان فلسطینیان را تخریب کرده است
سازمان ملل اعلام کرد که رژیم صهیونیستی از ابتدای سال جاری میلادی بیش از پانصد ساختمان متعلق به فلسطینی‌ها را تخریب کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سازمان ملل اعلام کرد که از ابتدای سال جاری میلادی رژیم صهیونیستی بیش از پانصد ساختمان متعلق به فلسطینی‌ها را در کرانه باختری از جمله در قدس شرقی به بهانه ساخت و ساز بدون مجوز تخریب کرده است.

 
به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل (OCHA) (اوچا) روز دوشنبه در گزارشی اعلام کرد که اسرائیل از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۰۶ ساختمان در کرانه باختری (از جمله قدس شرقی) را تخریب کرده است که ۱۳۴ واحد از این ساختمان‌ها در قدس شرقی واقع است.
 
دفتر اوچا اظهار داشت که اسرائیل فقط طی دو هفته گذشته، ۲۲ ساختمان را تخریب کرده است.
 
به گفته این دفتر، تعدادی از ساختمان‌های متعلق به فلسطینی‌ها به بهانه صادر نداشتن مجوز ساخت و ساز آن توسط مقامات رژیم صهیونیستی، تخریب یا مصادره شده که در نتیجه آن پنجاه فلسطینی آواره شده و به قریب به ۲۰۰ نفر دیگر هم آسیب رسیده است.
 
بر اساس گزارش مذکور، شماری از ساختمان‌های متعلق به فلسطینی‌ها هم به دلیل اینکه اسرائیل جریمه‌ها و مالیات‌های سنگینی را برای آنها وضع کرده بود، تخریب شدند که هشت مورد آن توسط خود صاحبان این املاک تخریب شده است.
 
برخی ساختمان‌ها هم به دلیل اینکه در منطقه موسوم به (ج) واقع بوده تخریب شده است که این منطقه 60 درصد از کرانه باختری را شامل می‌شود و تحت سیطره کامل رژیم صهیونیستی قرار دارد.
 
«جیمی مک گلدریک» هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در سرزمین‌های اشغالی فلسطین هم هشدار داده است که تخریب‌های غیرقانونی در طی شیوع ویروس کرونا افزایش چشمگیری داشته است.
 
وی در بیانیه کتبی خود که در تاریخ ۱۰ سپتامبر صادر کرد ، گفت: مقامات اسرائیلی خانه‌ها یا ساختمان‌هایی را تخریب می‌کنند که معیشت صاحبان آنها را تأمین می‌کند یا آنها را مجبور به تخریب آن می‌کنند که معمولاً هم بهانه آن نداشتن پروانه ساختمانی است که اخذ آن برای فلسطینی‌ها به دلیل سیستم محدود و تبعیض آمیز رژیم صهیونیستی تقریبا غیرممکن است و فلسطینی‌ها را هم مجبور به ساخت بدون مجوز می‌کند.
 
نهادهای حقوق بشری در فلسطین، سرزمین‌های اشغالی و جامعه بین المللی هم از این قضیه شکایت دارند که اسرائیل ساخت و ساز فلسطینیان را در حالی محدود می‌کند که خودش عملیات شهرک سازی در بیت المقدس شرقی و کرانه باختری را تشدید کرده است.
 
انتهای پیام/.
https://new.dana.ir/1652037
ارسال نظر
نظرات