شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 09:36 منتشر شده در مورخ: 1399/07/07 شناسه خبر: 1651716
مسئول بسیج حقوقدانان:

اسرائیل به دنبال شناسنامه‌ای برای مشروعیت دولت خود است

اسرائیل به دنبال شناسنامه‌ای برای مشروعیت دولت خود است
مسئول سازمان بسیج حقوق‌دانان کشور گفت: اسرائیل پس از شکست مفتضحانه در جنگ‌های ۲۲ و ۳۳ روزه در برابر جبهه مقاومت دچار انزوای شدیدی شده است و از طریق عادی سازی روابط با کشورهای عربی به دنبال خروج از این انزو است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نشست حمایت از حقوق اسلام و ملت فلسطین و محکوم نمودن عادی سازی روابط  با رژیم صهونیستی در ساختمان دادستانی قوه قضاییه برگزار شد.

نشست حمایت از حقوق اسلام و ملت فلسطین و محکوم کردن اقدام دولت‌های امارات و بحرین در عادی سازی روابط با رژیم کودک کش اسراییل با حضور عمرانی، معاون قضایی دادستانی کل کشور و روسای بسیج قوه قضاییه و اصحاب رسانه در ساختمان دادستانی برگزار شد.
 
در این نشست، سهراب انبارکی رئیس سازمان بسیج حقوق‌دانان کشور با اشاره به دلایل عادی سازی روابط کشورهای عربی با اسراییل کودک کش، اظهار کرد: اسراییل پس از شکست مفتضحانه در جنگ‌های ۲۲ و ۳۳ روزه در برابر جبهه مقاومت دچار انزوای شدیدی شده است و از طریق عادی سازی روابط با کشورهای عربی به دنبال خروج از این انزو است.
 
وی افزود: اسراییل در ماجرای عادی سازی مانند یک فرزند نامشروعی است که در کشورهای عربی به دنبال دریافت شناسنامه می گردد تا از این طریق بتواند به دولت خود مشروعیت ببخشد و اهداف آمریکا و انگلیس را در این کشورها دنبال کند.
 
رییس بسیج حقوقدانان بیان کرد: امروز جبهه مقاومت اسلامی در منطقه تقویت شده و قدرت آن روبه افزایش است، از طرفی اسراییل هم با ایران هراسی به دنبال قدرت گرفتن دوباره در میان کشورهای عربی است.
 
وی با بیان اینکه اقتصاد دشمنان اسلام و انقلاب در حال فروپاشی است، عنوان کرد: امروز اقتصاد اسراییل و آمریکای ظالم دچار ورشستگی ها پی درپی شده است ، آن گونه اگر آمریکا میزان بدهکاری های چندصدهزار میلیاردی به دولت ها را پرداخت کند با کاهش شدید بودجه مواجه خواهد بود.
 
انبارکی ادامه داد: آمریکا در تمامی جنگ های خاورمیانه مانند جنگ در افغانستان، عراق، سوریه و ... نتوانسته پیروز میدان باشد، از این رو به دنبال کسب روحیه ابرقدرتی در دنیا است و می خواهد این صفت زوال یافته از خود را دوباره به دست آورد.
 
وی با بیان اینکه برخی کشورهای عربی در حال فروپاشی هستند، تأکید کرد: به دنبال این فروپاشی‌ها و تضعیف سیستم حکومت مرکزی آنها، پادشاهان کشورهای عربی به دنبال کسب اقتدار عاریتی بوده تا بتوانند آن را به کشور خود برگرداندند اما این گونه نیست و با ارتباط با رژیم اسراییل نمی توانند ثبات را به کشورهای بازگردانند چرا که این رژیم به دنبال تقویت و دسترسی آسان به منابع و انرژی های کشورها در خاورمیانه است و هدف دیگری را دنبال نمی کند و امیدواریم سران کشورهای عربی به اشتباهات خود پی برده و به آغوش اسلام بازگردند.
 
عمرانی، معاون قضایی دادستانی کل کشور نیز در ادامه این نشست با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس  و شهدای مدافعان حرم، عنوان کرد: مقام شهدا بسیار بزرگ است و ما فاصله بسیاری با افکار آنها داریم که باید تلاش کنیم تا زندگی این بزرگواران را در سرلوحه کار خود قرار دهیم.
 
وی افزود: کسانی که به شهادت رسیده اند را می توان قطعا انسانهای بزرگی دانست که خود را آماده شهادت کرده بودند و به آن ایمان قلبی داشتند.
 
معاون قضایی دادستانی کل کشور با اشاره به شهادت سردار سلیمانی و خالی بودن جای او در ایام محرم امسال، خاطرنشان کرد: هر بار که نوحه « ای اهل حرم میر و علمدار نیامد» را می شنیدیم ناخودآگاه یاد حاج قاسم و عدم حضور وی در ایام تاسوعا و عاشورا می افتیم؛ چرا که به راستی ایشان میر و علمدار انقلاب اسلامی بود.
 
در ادامه این نشست، از خانواده شهید پورجعفری، یار دیرین حاج قاسم، شهیدان باغبانی، اسداللهی و مرتضی و مجتبی بهمن آبادی از شهدای مدافعان حرم و هشت سال دفاع مقدس قدردانی شد.

در پایان مراسم یاد شده از خبرنگاران جبهه انقلاب اسلامی تقدیر به عمل آمد.
 
انتهای پیام/ا
https://new.dana.ir/1651716
ارسال نظر
نظرات