شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 15:44 منتشر شده در مورخ: 1399/07/05 شناسه خبر: 1651163
سرلشکر موسوی:

دفاع مقدس در امتداد نهضت عاشورا رقم خورده است

دفاع مقدس در امتداد نهضت عاشورا رقم خورده است
فرمانده کل ارتش گفت: اگر دوران دفاع مقدس را یک کتاب قطور در نظر بگیریم، ما هنوز یک برگ از آن را هم نخوانده‌ایم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نشست صمیمی جمعی از فرماندهان و رزمندگان پیشکسوت ارتش با فرمانده کل ارتش در ستاد فرماندهی آجا برگزار شد.

امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش در این دیدار، گفت: دوران هشت ساله دفاع مقدس در امتداد نهضت عاشورا و مکتب سرخ شهادت رقم خورده است.

وی افزود: این دوران پر افتخار، برگ زرینی در تاریخ پر فراز و نشیب میهن اسلامی و یادآور رشادت و مجاهدت رزمندگانی است که با نثار خون پاک خود، از دین، شرف، حریّت و سرزمین اسلامی ایران دفاع کردند و صحنه‌های باشکوهی از حماسه و ایثار و فداکاری را آفریدند.

فرمانده کل ارتش با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۸ سال دفاع مقدس، مدافع حرم و مدافع سلامت و همچنین تجلیل از فداکاری و از جان گذشتگی ایثارگران و رزمندگان،افزود: جای بسی مباهات است که سلحشوران ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع شکوهمند ۸ ساله خود، صفحات تاریخ را مزین به زیباترین صحنه‌های تقدس، سرافرازی و تجلی گاه انگیزه‌های غرور و عزت ملی ساختند.

وی با بیان این‌که فرماندهان دفاع مقدس جز غریب‌ترین فرماندهانی بودند که در سخت‌ترین شرایط، فرماندهی را بر عهده گرفتند و ما را به پیروزی رساندند گفت: در زمان دفاع مقدس درس‌های زیادی در مسائل نظامی، مدیریت نظامی، راهبری، فرماندهی مبتنی بر اخلاق از این فرماندهان یاد گرفتیم.

امیر سرلشکر موسوی تصریح کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران، به همت و تلاش‌های بی‌شائبه فرماندهان و رزمندگان پیشکسوت عرصه میدان‌های نبرد که جهاد فداکارانه را به‌عنوان رمز عظمت و استقلال کشور عزیزمان پاس داشته‌اند، مشحون از مباهات است.

وی در پایان گفت: اگر دوران دفاع مقدس را یک کتاب قطور در نظر بگیریم، ما هنوز یک برگ از آن را هم نخوانده‌ایم. مسائل زیادی وجود دارد که هر کدام می‌تواند یک نورافکن برای آینده کشور در همه زمینه‌ها باشد.

در این دیدار صمیمی فرماندهان و رزمندگان پیشکسوت ارتش در دفاع مقدس به بیان خاطراتی از دوران سراسر افتخار دفاع مقدس پرداختند.

در این دیدار که امیر محبی راد، رئیس کانون بازنشستگان، نیز حضور داشت، از امیر شاهین راد، امیر صادقی، امیر رحمانی، امیر میرعشق الله، امیر عطایی، امیر عابدی، امیر اسدی، سرهنگ قوامی، دریادار دوم لطیفی سرهنگ روح افزا، سرهنگ جبلّی و سرهنگ فردپور تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1651163
ارسال نظر
نظرات