شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 19:15 منتشر شده در مورخ: 1399/07/03 شناسه خبر: 1650597
فرمانده سپاه امام رضا(ع) قزوین:

۱۶۵ برنامه در هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود/ آزادی ۱۷ زندانی به همت خیرین شهرستان البرز

۱۶۵ برنامه در هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود/ آزادی ۱۷ زندانی به همت خیرین شهرستان البرز
محمداسماعیل طاهرخانی، فرمانده سپاه امام رضا(ع) شهرستان البرز گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ۱۶۵ برنامه در چهار شهر این شهرستان از جمله شهر الوند، محمدیه، بیدستان و شریفیه به صورت متمرکز در هفتۀ دفاع مقدس برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  محمداسماعیل طاهرخانی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین با اشاره به واهمۀ دشمن از انقلاب اسلامی اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، نظام سلطه منافع خود را از دست داد و بیم آن را داشت که انقلاب ایران اسلامی به کشورهای دیگر منطقه صادر شود و منافعش به خطر بیفتد.

وی افزود: دشمن توطئه‌ها و برنامه‌های مختلفی را درنظرگرفت تا بتواند انقلاب نوپا را سست کند؛ اما با هدایت‌های الهی امام راحل، حضور مردم و وحدت و انسجام بین رهبری و مردم این توطئه‌ها خنثی شد.

فرماندۀ سپاه ناحیۀ امام رضا(ع) شهرستان البرز ادامه داد: در 31 شهریورماه سال 59، رژیم بعث عراق به سرکردگی صدام و به پشتیبانی تمام دنیا و نظام سلطه، حملۀ نظامی را علیه کشور آغاز کرد.

طاهرخانی عنوان کرد: دوران دفاع مقدس یک دانشگاه انسان‌ساز بوده و منیت و جاه طلبی در آن وجود نداشت و فرماندهان دوران دفاع مقدس همواره در خط مقدم جبهه حضور داشتند.

وی با بیان اینکه معنویت، اخلاص، خلوص، وحدت، تبعیت پذیری از ولایت، امام و رهبری در دوران دفاع مقدس در جبهه‌ها حاکم بود، ادامه داد: 230 هزار شهید تقدیم انقلاب کردیم تا این انقلاب چهل و یک سالگی خود را تجربه کند.

فرماندۀ سپاه ناحیۀ امام رضا(ع) شهرستان البرز یادآور شد: حال و هوای معنوی دوران دفاع مقدس به برکت رهبری‌های امام راحل و مقام معظم رهبری بود و امروز هم اگر می‌خواهیم بر مشکلات فائق آئیم، باید دانشگاه دفاع مقدس را به صحنۀ عمل بیاوریم و آن را دوباره تکرار کنیم.

فرهنگ دفاع مقدس به نسل امروز منتقل شود

وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی که در ابتدای شکل‌گیریش مشکلات فراوانی داشت اما با تمام کمبودها و نارسایی‌ها، سربلند بوده و عزت داشت و بعد از سال‌ها توانستیم به جایگاه امروز برسیم.

طاهرخانی عنوان کرد: باید فرهنگ‌ دوران دفاع مقدس به نسل جوان و مدیران امروزی منتقل شود و به دنبال منافع شخصی و حزبی نباشیم؛ بزرگداشت دفاع مقدس یک بهانه است تا بتوانیم این فرهنگ را به نسل حاضر انتقال دهیم.

وی ادامه داد: وقتی گروه‌های جهادی در حوزۀ مبارزه با کرونا پای کار آمدند بسیاری از مشکلات حل شد و این امر نشان می‌دهد، هرجا فرهنگ دفاع مقدس جاری بوده، موفق‌تر بودیم.

این مقام مسئول اضافه کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سطح شهرستان البرز، 165 برنامه در چهار شهر این شهرستان از جمله شهر الوند، محمدیه، بیدستان و شریفیه به صورت متمرکز در هفتۀ دفاع مقدس برگزار می‌شود.

توزیع 1500 بسته تحصیلی در بین دانش‌آموزان محروم

فرماندۀ سپاه ناحیۀ امام رضا(ع) شهرستان البرز ادامه داد: تجلیل از رزمندگان، پیشکسوتان و خانوادۀ معزز شهدا، غبارروبی مزار شهدا، برگزاری نشست‌های بصیرتی با رویکرد امیدآفرینی، جهش تولید و سبک زندگی، رژۀ موتوری، یادوارۀ شهدا و برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شدۀ هفته دفاع مقدس است.

وی ادامه داد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی لازم و واجب است و اجرای برنامه‌های هفتۀ دفاع مقدس نیز امری لازم و واجب است و هیچ کدام نباید دیگری را تحت‌الشعاع قرار دهد؛ بنابراین رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باید در تمام برنامه‌ها درنظرگرفته شده است.

طاهرخانی مطرح کرد: برای سال تحصیلی جدید با کمک خیرین و موقوفۀ حاج حسین خزانه، یکهزار و 500 بسته تحصیلی شامل کیف و لوازم‌التحریر برای دانش‌آموزان نیازمند توزیع و به کمک این خیرین، 17 زندانی نیز آزاد شد.

این مقام مسئول گفت: در دهۀ نخست محرم، 2 هزار بستۀ معیشتی تهیه و بین نیازمندان توزیع شد و توزیع تعدادی هم از جمله 2 الی 3 هزار بستۀ معیشتی برای دهۀ آخر صفر پیش‌بینی شده است.

فرماندۀ سپاه ناحیۀ امام رضا(ع) شهرستان البرز عنوان کرد: باید مطالبات خود را در حوزۀ استان و شهرستان از نمایندگان مطرح کنیم و یاس و ناامیدی را در جامعه القا نکنیم؛ چراکه این انقلاب، انقلابِ مردمی است و باید نشاط و شادابی را در بین مردم زنده نگه داریم.

انتهای پیام/

 

https://new.dana.ir/1650597
ارسال نظر
نظرات