شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 12:58 منتشر شده در مورخ: 1399/07/03 شناسه خبر: 1650473
با فرمان فرمانده کل سپاه پاسداران؛

ساخت نخستین پتروپالایشگاه کشور در بندرعباس آغاز شد

ساخت نخستین پتروپالایشگاه کشور در بندرعباس آغاز شد
با همت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء و با فرمان سردار سلامی، ساخت نخستین پتروپالایشگاه تمام ایرانی درکنار پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس بندرعباس آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از هرمز؛ با فرمان سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران، ساخت نخستین پتروپالایشگاه تمام ایرانی درکنار پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس بندرعباس توسط قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه آغاز شد.

سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران در مراسم آغاز ساخت این طرح اظهار کرد: با ساخت این پتروپالایشگاه، خودکفایی و استقلال اقتصادی کشور شکل می‌گیرد.

وی با اشاره به تحریم‌های دشمنان علیه ایران اسلامی افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ساختار قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء، بیش از ۲۲۰ طرح زیرساختی بزرگ کشور را در دست اجرا دارد و با وجود تحریم، اجازه توقف هیچکدام از طرح‌ها را نمی‌دهد.

 
سلامی ادامه داد: سپاه پاسداران از همه ظرفیت‌ها برای ابادانی ایران استفاده می‌کند و مانند جنگ‌های گذشته بر دشمن غلبه خواهیم کرد.
 
سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء نیز نبود تکمیل زنجیره ارزش در صنعت نفت و گاز را از نقاط ضعف در مقابل تحریم‌ها دانست و گفت: با توجه به اینکه ساخت پتروپالایشگاه از مطالبات اصلی رهبر انقلاب اسلامی است، سپاه و قرارگاه سازندگی در تعامل نزدیک با دولت، ساخت نخستین پتروپالایش تمام ایرانی را آغاز کرده است.
 
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء افزود: این پتروپالایشگاه با ظرفیت تولید روزانه ۱۲۰ هزار بشکه میعانات گازی، مکمل فاز‌های پارس جنوبی است.

محمد سعید افزود: خوراک این پتروپالایشگاه از عسلویه تامین می‌شود و تولیدات راهبردی شامل مواد اولیه صنعت نساجی، مواد شوینده و صنعت پت را تولید می‌کند.
 
وی خاطرنشان کرد: این پتروپالایشگاه با سرمایه گذاری ۴۶۰ میلیون دلاری قرارگاه خاتم و استفاده از توان بخش خصوصی، در مدت دو سال آینده به بهره برداری می‌رسد.
 
انتهای پیام/
 

 

https://new.dana.ir/1650473
ارسال نظر
نظرات