شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 10:40 منتشر شده در مورخ: 1399/07/03 شناسه خبر: 1650455
فوتبالیست‌های دیروز دست به راکت شدند

هنرنمایی کریمی مقابل دبیر فدراسیون تنیس/ شماره 8 در جام دیپلمات‌ها شرکت می‌کند

هنرنمایی کریمی مقابل دبیر فدراسیون تنیس/ شماره 8 در جام دیپلمات‌ها شرکت می‌کند
علی کریمی با دبیر فدراسیون، تنیس بازی کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رشته تنیس  یکی از ورزش های مورد علاقه فوتبالیست های ایرانی بوده بطوریکه از دیرباز حتی در اوج دوران فوتبال خود ، تنیس را بصورت تفریحی دنبال می کردند. محمد دادکان، ناصر نوآموز، هادی عقیلی و بسیاری دیگر از فوتبالیست ها حتی این ورزش را به دلیل استمرار در تمرین به خوبی بازی کردند و به ورزشکاران قابلی در این رشته تبدیل شدند. غلامحسین نوریان رییس اسبق فدراسیون تنیس هم از جمله قدیمی های فوتبال که حتی سابقه بازی در المپیک 1964 را هم دارد از جمله فوتبالیهای رییس فدراسیون تنیس بوده است.

 
علی کریمی ستاره سابق فوتبال ایران و پرسپولیس این روزها بیشتر از انکه به فوتبال و حواشی آن بپردازد، به رشته تنیس مشغول است. رشته‌ای جذاب و مفرح که کریمی به شدت به آن علاقه دارد و به قدری در آن تبحر یافته که می‌توانیم ادعا کنیم تنیس کریمی از فوتبالش چیزی کم ندارد! 
 
علی کریمی که در دوران فوتبال لقب جادوگر را هم دریافت کرد یکی از آخرین فوتبالیست های تنیسور شده که از چند ماه گذشته در دوران فراغت از فعالیت های فوتبالی بصورت جدی تنیس را دنبال می کند و علاقمند به این رشته شده و این روزها تمرینات منظمی در  آرشاکلاب که از مجموعه های کم نظیر تنیس در ایران است، سپری می کند.
 
کریمی چندی پیش با دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی تنیس بازی کرد و چشمه‌ای از توانایی های خود را به رخ کشید. او طی چند روز اخیر دست به راکت شد تا با حریف نام آشنای دیگر تنیس بازی کند. فرزین ضیاآذری سرپرست دبیری فدراسیون تنیس حریف علی کریمی بود. ضیاآذری که خود در دوران جوانی فوتبالیست بوده و اتفاقا پیراهن پرسپولیس را در مقطعی بر تن کرده، با ستاره بزرگ فوتبال ایران مسابقه داد.
 
دبیر فدراسیون که برای هماهنگی امور مربوط به برگزاری جام دیپلمات ها به آرشا کلاب رفته بود، عصر چهارشنبه دوم مهرماه یک عصر پاییزی رقابتی را در یکی از زمین هاردکورت آرشا کلاب با علی کریمی سپری کردند و یک بازی مهیج را رو در روی هم پشت سرگذاشتند.
 
فرزین ضیاآذری در دهه 70 با قرار گرفتن در درون دروازه پرسپولیس، دوران فوتبالی خود را آغاز کرد و حتی قابلیت های زیادی را برای ورود به تیم بزرگسالان نشان داد اما با قبولی در کنکور پزشکی به دوران فوتبالی خود پایان داد و تنیس را به عنوان ورزش محبوب خود در کنار پزشکی ادامه داد تا اینکه اکنون در سمت دبیری فعالیت های این رشته را هدایت می کند.
 
فرزین ضیاآذری سرپرست دبیری فدراسیون تنیس هم که از اهالی پیشین این رشته مهیج محسوب می شود و سابقه فعالیت در فدراسیون را پیش از این به عنوان سرپرست تیم ملی تنیس همچنین مشاور رییس فدراسیون داشته است، اتفاقا سابقه حضور در تیم فوتبال جوانان پرسپولیس را دارد اکنون خبر از برگزاری جام دیپلمات ها در آرشاکلاب می دهد که قرار است نهم تا یازدهم آبان ماه با حضور دیپلمات های فعال در ایران برگزار شود و علی کریمی هم به عنوان یکی از اسطوره های فوتبال ایران و بازیکن مطرح در قاره کهن که سابقه بازی در بایرن مونیخ را هم دارد، در این جام حضور افتخاری خواهد داشت.
 
علی کریمی این روزها با جدیت تنیس را دنبال می کند و حضور افتخاری او در جام دیپلمات ها هم جالب توجه خواهد بود. چه بسا اکنون که علی کریمی هم وارد دنیای تنیس شده به زودی شاهد رقابت جدی تر علی کریمی و دیگر پیشکسوتان فوتبالی تنیس هم باشیم.
 
انتهای پیام/
https://new.dana.ir/1650455
ارسال نظر
نظرات