شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:49 منتشر شده در مورخ: 1399/07/02 شناسه خبر: 1650265
کارشناس سیاسی:

پیشرفت‌ چشمگیر نظامی و دفاعی امروز کشور از دستاوردهای دفاع مقدس است

پیشرفت‌ چشمگیر نظامی و دفاعی امروز کشور از دستاوردهای دفاع مقدس است
اکبر غفوری گفت: استعدادهای ملت ایران در پرتو جنگ شکوفا شد و هم اکنون پیشرفت‌های چشمگیر ایران در عرصه‌های نظامی و دفاعی کشور از دستاوردهای دفاع مقدس است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اکبر غفوری در گفتگو با خبرنگار یزدرسا؛ ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس با اشاره به آیه « کُتِبَ عَلَیْکُمُ الْقِتالُ وَ هُوَ کُرْهٌ لَکُمْ وَ عَسی‏ أَنْ تَکْرَهُوا شَیْئاً وَ هُوَ خَیْرٌ لَکُمْ... » گفت: امام خمینی(ره) نیز بر همین اساس فرمودند جنگ نعمت است و لذا می‌بینیم که جنگ هشت ساله برکات زیادی را برای نظام و انقلاب به همراه داشت و با این جنگ انقلاب ما به جهان صادر و مظلومیت ما و ستم ستمگران به همه نشان داده شد.

وی افزود: هشت سال دفاع مقدس باعث شد که پرده از چهره جهانخواران کنار زده شود و کشورهای اروپایی که مدعی حقوق بشر هستند در این رابطه کوچکترین حمایتی از ایران نکردند و چهره نفاق و تزویز آنها نمایان شد و با این جنگ ابهت و عظمت دروغین قدرت‌هتای شرق و غرب شکست و توانستیم به مردم جهان ثابت کنیم که می‌تواند در مقابل تمام ابرقدرت‌ها مقاومت کرد.

عضو هیئت علمی گروه حقوق و علوم سیاسی دانشگاه آزاد تضمین امنیت و تثبیت نظام جمهوری اسلامی، ترویج فرهنگ و روحیه استکبار ستیزی و ظلم ستیز، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت  و روحیه بسیجی که هم اکنون نیز به آن نیاز داریم، عزت و اقتدار جمهوری الاسلایم و کارآمد بودن آن ، تحکیم و انسجام ملی و  افزایش ایمان واعتقاد مردم را از دستاوردهای جنگ هشت ساله برشمرد.

غفوری با بیان اینکه دفاع مقدس باعث شد بازدارندگی همه جانبه در مقابل تهدیدهای دشمن برای ما ایجاد شود، گفت: استعداد، خلاقیت و خودکفایی ملت ایران در پرتو جنگ شکوفا شد و پیشرفت‌های چشمگیر ایران در عرصه‌های مختلف به ویژه در عرصه نظامی و دفاعی کشور همه از دستاوردها و یادگارهای دفاع مقدس است آن زمان حتی سیم خاردار نیز باید از کشورهای دیگر وارد می‌کردیم اما اکنون به برکت دفاع مقدس و با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی در عرصه نظامی به پیشرفته‌ترین سلاح‌ها دست پیدا کردیم و به تعبیر رهبر انقلاب جنگ گنج تمام نشدنی است و می‌توان همه روزه ازآن استفاده کرد.

وی ادامه داد: ولایت مداری واطاعت از رهبری درسی است که از دفاع مقدس گرفتیم و به شدت امروز به آن نیاز داریم، رشد فضایل اخلاقی و معنوی از دیگر مواری است که در دوران دفاع مقدس اوج گرفت و امروز نیز با وجود آنها می‌توانیم بر مشکلات فائق آئیم، همچنین اعتماد به نفس و خودباوری مهم‌تریم دستاورد دفاع مقدس است که هم اکنون موجب تحول در صنایع دفاعی کشور شده است.

این کارشناس سیاسی گفت: نقش و حضور موثر زنان در عرصه‌های مختلف، احیای نقش مساجد در جامعه، وجود روحیه ایثار و شهادت طلبی، تاثیرگذاری حوزه هنری و ادبیات پایدار دفاع مقدس، استفاده از تجارب اقتصادی، سیاسی و فرهنگی دفاع مقدس و بالا بودن ظرفیت‌های داخلی و نقش اتحاد و انسجام ملی در موفقیت و پیروزی از جمله دستاوردها و مواردی است که هم اکنون نیز باید از آن در جهت پیشرفت کشور استفاده کرد.

غفوری با اشاره به شیوع کرونا و الگو برداری از دفاع مقدس برای حل مشکلات در این شرایط تصریح کرد: همانگونه که در دوران دفاع مقدس رزمندگان اسلام با روحیه ایثار و شهادت طلبی خود در جبهه‌ها حضور یافتند و جان خود را برای اسلام و مردم فدا کردند امروز نیز مدافعان و مجاهدان سلامت با همین روحیه به بیماران خدمت رسانی انجام می‌دهند و مردم نیز با کمک‌های خود به کمک کادر درمان و نیازمندان شتافته‌اند.

انتهای پیام/

 

 

https://new.dana.ir/1650265
ارسال نظر
نظرات