شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 11:54 منتشر شده در مورخ: 1399/07/02 شناسه خبر: 1650178
سرلشکر باقری:

دفاع مقدس موجب افتخار ملت ایران پس از قرن‌ها سرافکندگی شد

دفاع مقدس موجب افتخار ملت ایران پس از قرن‌ها سرافکندگی شد
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: دفاع مقدس به عنوان گنجینه بی نظیری که بعد از قرن‌ها سرافکندگی ملت ایران موجب افتخار ملت ایران شد و باید مورد کنکاش و دقت قرار بگیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح امروز (چهارشنبه 2 مهر) در آیین افتتاح همزمان 8 باغ موزه دفاع مقدس در 8 استان کشور اظهار داشت: باید همه ایرانیان عزیز افتخار کنند که پدرانشان چگونه با دست خالی بابر متجاوزان ایستادند و از این مرز و بوم و آئین و سرزمین دفاع کرده و ذره‌ای کوتاه نیامدند.

وی خاطرنشان کرد: آنچه در دفاع مقدس اتفاق افتاد با آنچه که در جنگ‌های ایران و قفقاز و حتی جنگ بین‌المللی اول و دوم و اتفاقاتی که منجر به جدایی بخش‌هایی از کشور که در دوره‌های مختلف رخ داده را بررسی کنیم، متوجه اهمیت حادثه بزرگ دفاع مقدس در تاریخ ایران و تاریخ جهان می‌شویم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: ‌ملت ایران سیستم و نظام طاغوت را به هم ریخت و وقتی که در بازیابی خود درگیر مسائل مختلف بود 8 سال جنگ را به ما تحمیل کردند.

سردار باقری افزود: رژیم صدام و صدام ملعون جلو پنجره قدرت‌های جهانی بود و لی آنها فهمیدند که انقلاب اسلامی بالنده بوده و به حرکت خود ادامه خواهند داد و بساط ظلم و ستم را بر‌می‌چیند.

وی گفت:‌‌ موزه دفاع مقدس تهران یکی از سازه‌های ارزشمند در کشور است و انتظار آن است که فرماندهان و مسئولان یگان‌های نیروهای مسلح جدا از محتوای  ملی موزه‌ها که از مرکز ارسال می‌شود نسبت به محتوای استانی همت بگمارند ضمن اینکه جوانان باید بدانند رزمندگان اسلام در جبهه‌ها چه کردند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت:‌ محتواها در موزه‌ها فوق‌العاده مهمند که باید  دائم در مورد آن کار شود و باید پژوهشگران به اسناد ناب و دست اول و تحلیل‌های واقعی و روایت‌های درست از دفاع مقدس دست پیدا کنند؛ ضمن اینکه باید از تحریف هم جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1650178
ارسال نظر
نظرات