شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 13:57 منتشر شده در مورخ: 1399/07/01 شناسه خبر: 1649851
نایب‌ رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی مطرح کرد؛

سرنوشت هپکو در انتظار بزرگترین کارخانه دوچرخه‌سازی خاورمیانه/ قوه قضاییه پیگیر حق تضییع شده مردم است

سرنوشت هپکو در انتظار بزرگترین کارخانه دوچرخه‌سازی خاورمیانه/ قوه قضاییه پیگیر حق تضییع شده مردم است
آذری گفت: در ماجرای واگذاری بزرگ‌ترین کارخانه دوچرخه‌سازی خاورمیانه در سال‌های 83 و 84 به بخش خصوصی حق مردم قوچان پایمال‌شده و نشان از آن دارد که حقوق بیت‌المال تضییع و تقلبی در این زمینه صورت گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی آذری، نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار صبح توس در قوچان اظهار کرد: مجتمع دوچرخه‌سازی قوچان به‌عنوان اعتبار و هویت این شهرستان محسوب شده اما در سال‌های 83 و 84 به دلیل واگذاری به بخش خصوصی، حق‌وحقوق مردم قوچان پایمال شد.

وی سبک واگذاری این واحد تولیدی را خاص و دارای اشکالاتی دانست و افزود: مجتمع آساک دوچرخ باقیمت گذاری نازل و ظالمانه به 120 میلیون تومان فروخته شد درصورتی‌که هزینه واقعی این واحد تولیدی در آن زمان 6 تا 8 میلیارد تومان ارزیابی‌شده بود که نشان از تضییع حقوق بیت‌المال  دارد.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه باید تمام خسارت‌های واردشده به مردم توسط مالک این واحد تولیدی جبران شود، تصریح کرد: 3 شکایت به رئیس قوه قضائیه ، دیوان محاسبات و کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی مبنی بر چگونگی واگذاری آساک دوچرخ به بخش خصوصی و تخلفات مالک این کارخانه ارسال‌شده که قطعاً موردبررسی قرار خواهد گرفت زیرا رئیس قوه قضائیه امروز در حال پیگیری ماجرای خصوصی‌سازی‌هایی بوده که در آن حق مردم تضییع‌شده است.

آذری بابیان اینکه باید این کارخانه از نااهلان گرفته شود و مالک آن نیز کارخانه را به مردم بازگرداند، یادآور شد: متأسفانه واحدهای تولیدی دیگری همچون گروه تولیدی جاده ابریشم ، لوازم‌خانگی اطلس مشهد ، مجتمع کشت و صنعت 51 و ... توسط مالک کارخانه دوچرخه سازی قوچان خریداری‌شده اما امروز دیگر اثری از آن‌ها نیست و از گردانه تولید و فعالیت خارج شده‌اند.

وی ادامه داد: مالک کارخانه دوچرخه‌سازی قوچان بارها با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها قسمتی از این واحد تولیدی را فعال نشان می‌داد که تولید در آن جریان دارد و از این طریق بالغ‌بر 64 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرد اما هیچ‌کدام از این مبلغ در زمینه تولید هزینه نشد.

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری‌های انجام‌شده در دیوان محاسبات کشور گفت: اخیراً مدیریت این کارخانه به دستگاه قضا و دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان واگذارشده که در همین مدت کوتاه بیشتر قسمت‌های کارخانه فعال و تولید نسبت به گذشته افزایش‌یافته است.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1649851
ارسال نظر
نظرات