شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 16:32 منتشر شده در مورخ: 1399/07/01 شناسه خبر: 1649748
وزیر خارجه کوبا:

رفتار غیر مسئولانه واشنگیتن؛ بزرگترین تهدید جامعه جهانی

رفتار غیر مسئولانه واشنگیتن؛ بزرگترین تهدید جامعه جهانی
برونو رودریگز گفت: رفتار غیر مسئولانه واشنگتن با شعله ور کردن درگیری ها و جنگ های تجاری، صلح و امنیت بین المللی را تهدید و اقدامات شدید اجباری یک جانبه را تحمیل می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ وزیر امور خارجه کوبا اعلام کرد که آمریکا بزرگترین تهدید برای امنیت بین المللی است.

"برونو رودریگز" گفت که رفتار غیر مسئولانه واشنگتن با شعله ور کردن درگیری ها و جنگ های تجاری، صلح و امنیت بین المللی را تهدید می کند.

رودریگز در نشست یادبود 75 امین سالگرد سازمان ملل متحد گفت: "چند جانبه گرایی و حقوق بین الملل توسط بزرگترین قدرت در جهان مورد تهدید قرار می گیرد. رفتار غیر مسئولانه آمریکا، صلح و امنیت بین المللی را تهدید می کند."

به گفته وزیر امور خارجه کوبا، آمریکا درگیر یک رقابت تسلیحاتی خودساخته است و برای حل بسیاری از بحران های ناشی از همه گیری کروناویروس مشارکت نمی کند.

رودریگز گفت: "آمریکا درگیری ها، جنگ های غیر متعارف و تجاری را تحریک و اقدامات شدید اجباری یک جانبه را تحمیل می کند."

وی افزود: "واشنگتن، توافق های مهم بین المللی از جمله خلع سلاح و کنترل تسلیحاتی را نادیده می گیرد و به نظر می رسد در حال جنگیدن با تمام کره زمین است."

از زمانی که مقامات کوبا پالایشگاه نفتی متعلق به آمریکا را بدون جبران خسارت، ملی کردند، کوبا ازسوی این کشور به مدت 6 دهه مورد محاصره اقتصادی، تجاری و مالی قرار گرفته است.

دونالد ترامپ در اوایل ماه جاری تحت قانون تجارت با دشمن، محدودیت های تجاری علیه کوبا را برای یک سال دیگر تمدید کرده است.

انتهای پیام/
https://new.dana.ir/1649748
ارسال نظر
نظرات