شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 14:57 منتشر شده در مورخ: 1399/06/31 شناسه خبر: 1649345
دبیر قرارگاه مواسات و همدلی در قزوین:

بیش از ۱۳هزار بسته معیشتی توزیع شد/ استفاده از ظرفیت موکب‌های اربعین برای خدمت به نیازمندان

بیش از ۱۳هزار بسته معیشتی توزیع شد/ استفاده از ظرفیت موکب‌های اربعین برای خدمت به نیازمندان
محسن حق شناس، دبیر قرارگاه مواسات و همدلی در قزوین از توزیع ۱۳ هزار و ۳۶۰ بسته معیشتی در ایام ماه محرم در بین نیازمندان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محسن حق شناس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، با بیان اینکه کرونا در کنار همه مشکلاتی که این روزها ایجاد کرد اما باعث وفاق وهمدلی بیشتر شد، اظهار کرد: در ایام ماه محرم تاکنون مبلغ 750 میلیون تومان کمک نقدی به قرارگاه مواسات و کمک‌های مومنانه استان صورت گرفته و بیش از 300 پرس غذای گرم در میان نیازمندان توزیع شده است.

دبیر قرارگاه مواسات و همدلی در قزوین با بیان اینکه 13 هزار و 360 بسته معیشتی در این بازه زمانی توزیع شده است، تصریح کرد: همچنین برنامه هفتگی قربانی هم اخیرا به طور مستمر انجام می‌شود که در این مدت 96 الی 97 دام قربانی شده و بین مناطق محروم و جامعه هدف تحت پوشش، توزیع شده است.

وی ادامه داد: بحث دیگر ظرفیت سازی در هیئت‌ها بود که با تعداد زیادی از هیئت‌های مذهبی صحبت شد و آن‌ها هزینه‌هایی که برای مراسم حضرت اباعبدالله به طور هرساله در نظر داشتند را امسال به رزمایش کمک و همدلی اختصاص دادند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بیشتر به دنبال فعال کردن هسته‌های محلی در مساجد با کمک پایگاه‌های بسیج هستیم، عنوان کرد: اگر بتوانیم محلات را در قبال نیازمندان خودشان دغدغه‌مند کنیم به موفقیت بیشتری می‌رسیم.

بانک اطلاعاتی جامع و دقیق درمورد نیازمندان ایجاد شود

حق شناس با اشاره به مردمی کردن بستر خدمت رسانی افزود: امسال به دلیل لغو شدن پیاده روی اربعین و با توجه به اینکه مواکب به کشور عراق نخواهند رفت می‌توانیم از ظرفیت این موکب‌های اربعینی به خوبی استفاده کنیم؛ این حرکت نیاز به یک اتاق فکر ویژه دارد که باید در آن شهر یا مناطق را به بخش‌های متعدد تقسیم کنیم.

دبیر قرارگاه مواسات و همدلی در قزوین با بیان اینکه کمک‌ها باید تخصصی‌تر شود، تصریح کرد: بعد از تقسیم‌بندی باید برای برخی حوزه‌های خدمت رسانی فرد عامل مشخص کنیم و برای مناطق با آسیب بالا از مناطق با رفاه بیشتر، به عنوان مناطق معین استفاده کنیم.

وی ادامه داد: ما اکنون به یک بانک اطلاعاتی جامع و دقیق درمورد نیازمندان چه در بحث نیازمندانی که از محل کرونا آسیب دیده‌اند و چه نیازمندان قبل از کرونا نیاز داریم.

حق شناس در پایان گفت: باید بانک اطلاعاتی با فضای نرم افزاری طراحی شود که بتواند این بانک را پایش کند و در دست مسئولین، خیرین و افرادی که تصمیم به کمک دارند قرار بگیرد تا کمک‌ها با ظرفیت نیازمندی بیشتر انجام شود و از کمک‌های تکراری جلوگیری شود.

انتهای پیام/ 

 

https://new.dana.ir/1649345
ارسال نظر
نظرات