شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 14:55 منتشر شده در مورخ: 1399/06/31 شناسه خبر: 1649344
استاندار قزوین:

تهیه تجهیزات موردنیاز دانش‌آموزان در اولویت رزمایش کمک مومنانه باشد

تهیه تجهیزات موردنیاز دانش‌آموزان در اولویت رزمایش کمک مومنانه باشد
هدایت الله جمالی پور گفت: اکنون باید روی دانش‌آموزان تمرکز کرد و تجهیرات مورد نیاز آن‌ها چه نوشت افزاری و چه لوازم مربوط به شرایط کرونا مانند تبلت و گوشی را در اختیار آن‌ها گذاشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ هدایت الله جمالی پور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با بیان اینکه موضوع حمایت و کمک به مردم به خصوص اقشار آسیب‌‌پذیر یک تکلیف شرعی و برخواسته از ارزش‌های دینی ما است، اظهار کرد: پیامبر اسلام و امیرالمونین(ع) همواره نگاه ویژه‌ای برای کمک به نیازمندان داشتند و این به ما می‌آموزد که ما هم باید این مسیر را ادامه دهیم.

استاندار قزوین با تاکید بر اینکه کمک کردن یک امر فصلی و مختص به زمان خاصی نیست، تصریح کرد: هر زمان که انسان شخص فقیر و گرفتاری را ببیند، طبق تکلیف شرعی باید از او دستگیری کند لذا انفاق و کمک به دیگران یک تکلیف شرعی و اخلاقی است و علاوه بر بُعد انسانی نیز دارای بُعد دینی هم است و خدا هم در قرآن تاکید دارد که انسان‌هایی را که انفاق می‌کنند بسیار دوست دارد.

وی افزود: خوشبختانه بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری و با شکل‌گیری حرکت‌های کمک مومنانه، در استان اقدامات بسیار خوبی شکل گرفت و همه دست به دست هم دادند و درحد توانشان تلاش خود را کردند تا در این مسئله مشارکت داشته باشند.

جمالی پور با تاکید بر اهمیت تامین ملزومات دانش‌آموزان، عنوان کرد: در دو بخش قبلی رزمایش کمک مومنانه اقدامات خوبی صورت گرفت و اکنون باید روی دانش‌آموزان تمرکز کرد و تجهیزات مورد نیاز آن‌ها چه نوشت افزاری و چه لوازم مربوط به شرایط کرونا مانند تبلت و گوشی را در اختیار آن‌ها گذاشت.

استاندار قزوین ادامه داد: قبول دارم که اگر مردم خودشان مستقیما کمک‌ها را انجام دهند بهتر است اما گاهی افراد نمی‌توانند یا مبالغ آن‌ها کم است که در این صورت بهتر است در ستاد جمع آوری شود و توسط اعضای ستاد به نیابت از آن‌ها به دست نیازمندان برسد.

از صنایع فعال در رزمایش کمک مومنانه حمایت می‌کنیم

این مقام مسئول با اعلام آمادگی حمایت از خیرین، اظهار کرد: اگر یک نفر بخواهد خودش کارها را انجام دهد ما افرادی را معرفی می‌کنیم تا تحت پوشش او قرار بگیرند و به طور کامل از او استقبال و حمایت خواهیم کرد.

جمالی پور گفت: همان گونه که از قبل هم گفتم اگر صاحبان صنعت در این مسیر قدم بردارند، ما هم برای او قدم خواهیم برداشت و برای حمایت او از تمام اختیارات قانونی خودم استفاده خواهم کرد، برای مثال در مسائل مالیاتی به این صنایع کمک می‌کنم چراکه امروز باید از تمامی ظرفیت‌ها برای کمک به آسیب‌دیدگان از کرونا استفاده کرد.

وی با اشاره به اهمیت حفظ احترام نیازمندان، تصریح کرد: حلاوت این کار این است که کسی تحقیر نشود و عزت نفس کسی زیر سوال نرود چراکه همه این افراد محترم هستند، قطعا آن‌ها درجه ایمان و تقوای بالاتر از ما دارند.

این مقام مسئول با بیان این که این کمک‌ها نباید به آسیب شخصیتی و جایگاه اجتماعی انسان‌ها منجر شود، ابراز کرد: کمک‌ها باید مانند منش امیرالمومنین(ع) که شب‌ها و مخفیانه صورت می‌گرفت، به طور مخفیانه توزیع شود و ضرورتی ندارد که نیازمندان بدانند کمک از کجا انجام گرفته است.

استاندار قزوین افزود: از خدا می‌خواهیم به ما توفیق استفاده از این همه امکانات و منابع الهی را بدهد تا بتوانیم این ظرفیت‌ها را به ثروتی بزرگ برای کشور تبدیل کنیم.

جمالی پور در پایان گفت: امیدوارم روزی کشور به جایی برسد که هیچ نیازمندی در آن نباشد، کشور ما آنقدر سرمایه دارد که معتقدم می‌تواند 400 تا 500 میلیون نفر را با رفاه مطلوب اداره کند و همه ما باید تلاش کنیم این اتفاق خوب بیفتد.

انتهای پیام/ 

 

https://new.dana.ir/1649344
ارسال نظر
نظرات