شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 12:26 منتشر شده در مورخ: 1399/06/29 شناسه خبر: 1648584

آمریکا خودروهای زرهی به سوریه فرستاد

آمریکا خودروهای زرهی به سوریه فرستاد
ارتش آمریکا روز جمعه از ارسال خودروهای زرهی و سایر تجهیزات نظامی به سوریه خبر داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سی ان ان، در حالی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید گفته بود که "ما از سوریه خارج می شویم"، و نیروهای نظامی آمریکایی باقی مانده در سوریه فقط برای حفاظت از ذخایر نفتی این کشور است، ارتش آمریکا روز جمعه اعلام کرده است که در حال استقرار خودروهای زرهی و سایر تجهیزات نظامی برای محافظت از سربازان آمریکایی است که در حال مقابله با داعش هستند.

این اقدام ارتش آمریکا در حالی است که تنش ها با روسیه نیز به شدت رو به افزایش است.
 
وین ماروتو سخنگوی نیروهای ائتلاف مستقر در سوریه در این باره گفت: ائتلاف به رهبری آمریکا که در حال مبارزه با داعش است، قصد دارد واحدهای زرهی و مکانیزه خود را در سوریه مستقر کند تا نسبت به حفاظت از نیروهای نظامی مطمئن شده و آزادی جابجایی آنها را تضمین کند تا بتوانند به طور امن عملیات شکست داعش را ادامه دهند.
 
این نخستین بار نیست که آمریکا اقدام به استقرار خودروهای زرهی در سوریه کرده است. ارتش آمریکا در اکتبر 2019 میلادی نیز خودروهای زرهی را به سوریه فرستاده بود.
 
آمریکا همچنین سامانه راداری سنتینل را نیز در سوریه مستقر کرده تا به مقابله با پهپادها و موشک های دشمن کمک کند. آمریکا گشت های هواپیماهای جنگنده در مناطق تحت سیطره نظامیان خود در سوریه را نیز افزایش داده است.
 
ویلیام اوربان سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا نیز مدعی شد: آمریکا به دنبال درگیری با هیچ کشور دیگری در سوریه نیست ولی از نیروهای ائتلاف در صورت لزوم دفاع حمایت خواهد کرد.
 
منبع: تسنیم
https://new.dana.ir/1648584
ارسال نظر
نظرات