شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 07:45 منتشر شده در مورخ: 1399/06/26 شناسه خبر: 1647424
باید از ایران نماینده‌ای در فدراسیون جهانی حضور داشته باشد؛

رضازاده: پشتوانه پاراوزنه‌برداری را از رده‌های سنی پایه تامین می‌کنیم/ بین سهراب و کیانوش هرکدام بهتر باشند به توکیو اعزام می‌شوند

رضازاده: پشتوانه پاراوزنه‌برداری را از رده‌های سنی پایه تامین می‌کنیم/ بین سهراب و کیانوش هرکدام بهتر باشند به توکیو اعزام می‌شوند
رئیس انجمن پاراوزنه‌برداری و قهرمان اسبق المپیک گفت: الحمدلله رشته وزنه‌برداری یک رشته رکوردی است و یک ورزشکار حتی اگر یک کیلو بیشتر وزنه بزند، برای اردوی تیم ملی انتخاب می‌شود و نماینده ایران در آوردگاه المپیک توکیو خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رئیس انجمن پاراوزنه‌برداری در مراسم نام‌گذاری سالن وزنه‌برداری فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین به نام مرحوم رحمان اظهار داشت: سیامند رحمان یک رکورد افسانه‌ای را توانست به ثبت برساند که تا به امروز هیچ کس نتوانسته است رکورد خود را تا این حد افزایش دهد. او یک اسطوره بود و باید به خوبی از او یاد کرد.

حسین رضازاده  طی گفت‌وگو با خبرنگار دانا درخصوص وجود یک جایگزین برای مرحوم سیامند رحمان در دسته فوق‌سنگین تیم ملی پاراوزنه‌برداری ایران اظهار داشت: چند جلسه با فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین و کمیته ملی پارالمپیک داشتیم و برنامه‌های‌مان را ارائه دادیم. الان ورزشکارانی در دسته فوق‌سنگین پاراوزنه‌برداری داریم که درحال تمرین هستند. سرمربی تیم ملی هم برای رده‌های پایه و سنین جوانان برنامه‌هایی ارائه داده تا از افراد 18 تا 20 ساله رکوردگیری شود تا به مراتب آن‌ها را به اردوهای جوانان، امید و بزرگسالان اضافه کنیم که پشتوانه‌ای برای پاراوزنه‌برداری کشور شوند.

وی درباره وضعیت اردوهای تیم پاراوزنه‌برداری افزود: در حال حاضر منتظر تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونای وزارت ورزش و جوانان هستیم تا زودتر اردوها را برگزار کنیم و تیم را برای بازی‌های پارالمپیک توکیو آماده کنیم. به‌خاطر شرایط خاص و حساس بچه‌های جانباز و معلول بایستی تمهیدات و پروتکل‌های خاصی را هم رعایت کنیم تا ان‌شاالله ملی‌پوشان برای پارالمپیک 2020 عقب نمانند. البته دو نفر از وزنه‌برداران به دلیل این که فضای مناسبی برای انجام تمرینات وزنه نداشتند مدتی است که تمرینات خود را زیر نظر سرمربی تیم ملی پاراوزنه‌برداری در سالن وزنه‌برداری فدراسیون جانبازان و معلولان آغاز کرده‌اند.

این قهرمان اسبق المپیک در مورد وضعیت تیم ملی وزنه‌برداری در وزن 96 کیلوگرم تصریح کرد: دو نفر سهمیه داریم و در این دسته وزنی هم دو وزنه‌بردار خیلی خوب را داریم که هم قهرمان المپیک و مسابقات جهانی هستند و هم عنوان‌های بسیاری دارند. الحمدلله رشته وزنه‌برداری یک رشته رکوردی است و یک ورزشکار حتی اگر یک کیلو بیشتر وزنه بزند، برای اردوی تیم ملی انتخاب می‌شود و نماینده ایران در آوردگاه المپیک توکیو خواهد بود. امیدوارم بین کیانوش رستمی و سهراب مرادی هرکدام که بهتر تمرین کرده‌اند و شرایط بهتری دارند و حواس‌شان هم هست، به توکیو اعزام شوند.

رضازاده درخصوص شانس کسب کرسی جهانی توسط فدراسیون وزنه‌برداری ایران در انتخابات آتی گفت: باید مدیریت شود چون فدراسیون جهانی شرایط به‌خصوصی دارد. لازم است از ایران حتما یک نفر در این فدراسیون جهانی حضور داشته باشد تا به این ورزش قهرمانی کشور کمک کند.  فدراسیون وزنه‌برداری ما هنوز نماینده‌ای را برای این انتخابات معرفی نکرده و منتظر مسئولین هستیم.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1647424
ارسال نظر
نظرات