شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 16:39 منتشر شده در مورخ: 1399/06/15 شناسه خبر: 1644060

انیمیشن‌های ایرانی در راه بلغارستان

انیمیشن‌های ایرانی در راه بلغارستان
دو عنوان از پویانمایی‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به بخش مسابقه یازدهمین جشنواره بین‌المللی گلدن کوکر ۲۰۲۰ بلغارستان راه پیدا کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ انیمیشن کوتاه «قهرمان» به کارگردانی کیانوش عابدی و «ماهی‌گیر و بهار» به کارگردانی سیدحسن سلطانی عنوان این ۲ پویانمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که در جشنواره «گلدن کوکر» بلغارستان حضور دارند.

این ۲ پویانمایی که از تولیدات سال ۲۰۱۸ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است در بخش مسابقه فیلم‌های انیمیشن کمتر از ۱۰ دقیقه این جشنواره با ۴۸ فیلم دیگر به رقابت خواهند پرداخت.

انیمیشن «قهرمان» اولین حضور بین‌المللی خود را در بخش مسابقه این جشنواره تجربه می‌کند.

فیلم‌های کمتر از یک دقیقه، فیلم‌های کمتر از ۱۰ دقیقه، فیلم‌های ۱۰ تا ۴۵ دقیقه، فیلم‌های دانشجویی، فیلم بلند، فیلم‌های سریالی، تبلیغاتی، فیلم‌های کودکان، فیلم‌های محیط زیستی و موزیک ویدئو از جمله بخش‌های رقابتی این دوره از جشنواره گلدن ‌کوکر هستند.

هر ساله جوایزی به فیلم‌های راه یافته به بخش مسابقه اهدا می‌شود که در دور دهم این جشنواره، انیمیشن «گرگم و گله می‌برم» ساخته امیرهوشنگ معین از تولیدات سال ۲۰۱۸ کانون برنده بهترین فیلم کوتاه کودکان شد.

جشنواره بین‌المللی انیمیشن «گلدن کوکر» که از سال ۲۰۱۰ در بلغارستان شروع به فعالیت کرده است، نقش مهمی در صنعت انیمیشن ایفا می‌کند و از سوی انیماتورهایی که خود، تهیه کننده هستند برنامه‌ریزی و اداره می‌شود.

یازدهمین جشنواره بین‌المللی انیمیشن «گلدن کوکر» از ۱۱ تا ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ برابر با ۱ تا ۶ سپتامبر ۲۰۲۰ در شهر صوفیه پایتخت کشور بلغارستان در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1644060
ارسال نظر
نظرات