شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 13:55 منتشر شده در مورخ: 1399/05/22 شناسه خبر: 1636252

علی‌نژاد: بودجه فدراسیون کوهنوردی افزایش یافته است/تمرکز فدراسیون بر قهرمانی روی صخره‌نوردی باشد

علی‌نژاد: بودجه فدراسیون کوهنوردی افزایش یافته است/تمرکز فدراسیون بر قهرمانی روی صخره‌نوردی باشد
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون کوهنوردی را به برنامه ریزی ویژه برای موفقیت در صخره نوردی و همچنین توسعه گردشگری ورزشی رهنمون ساخت .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش، مهدی علی نژاد در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی که در سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

از این فدراسیون به عنوان فدراسیونی که در ابعاد قهرمانی و همگانی حرف های زیادی برای گفتن دارد ، نام برد و توضیح داد: کوهنوردی در ایران از دیرباز به دلیل برخورداری کشورمان از کوهها، ارتفاعات و قلل مورد توجه بوده و در اشعار و تاریخ ایرانی نیز کوهها جایگاه خاصی دارند بطوریکه در اشعار فردوسی نبردهای رستم در دماوند اشاره شده است ، به همین دلیل کوهنوردی برای ایرانیان موضوعی است که سابقه تاریخی دارد و از قهرمانان و علاقمندان زیادی در سراسر کشور بهره می برد .

معاون توسعه وررش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش بحث گردشگری ورزشیدر قالب برنامه ریزی های فدراسیون کوهنوردی را بدلیل برخورداری تهران و دیگر نقاط ایران که دسترسی به کوهها از لحاظ زمانی میسر است مورد توجه قرار داد و اظهار داشت : بدلیل موقعیت خوب جغرافیای ایران و فاصله نزدیک ارتفاعات و کوهها به شهرها، زمینه خوبی را برای جذب گردشگر و توریست خارجی وجود دارد که مَی تواند موجب رونق اقتصادی را هم در این فدراسیون به ارمغان آورد که در این زمینه فدراسیون کوهنوردی می تواند با توجه به ارتباطات خوب با فدراسیون های کشورهای دیگر ، اتفاقات خوبی را رقم بزند .

علی نژاد در ادامه صخره نوردی را به عنوان یک رشته مدال آور این فدراسیون مورد توجه قرار داد و اظهار داشت : از زمانی که فدراسیون کوهنوردی در رشته صخره نوردی در بازی های آسیایی ٢٠١٨ مدال ارزشمندی بدست آورد ، اتفاق بسیار میمون و مبارکی رخ داد و این فدراسیون با توجه به اینکه به سبد مدال آوری ایران اضافه شد،در حوزه قهرمانی برای وزارت اهمیت زیادی دارد .

معاون وزیر گفت : بودجه فدراسیون ها بر اساس عملکرد سال گذشته به آنها تعلق می گیرد که بودجه سال ٩٩ فدراسیون کوهنوردی افزایش یافته است .

علی نژاد از مدیریت رضا زارعی در فدراسیون کوهنوردی با توجه به درخشش صخره نوردی در جاکارتا به نیکی نام برد و ابراز امیدواری کرد که این فدراسیون با اولویت حفظ قهرمان ها، کشف و پرورش استعدادها و حمایت از قهرمانان همچنان افتخار آفرینی کند.

 

انتهای پیام

https://new.dana.ir/1636252
ارسال نظر
نظرات