شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 14:38 منتشر شده در مورخ: 1399/05/20 شناسه خبر: 1635555

ضبط مجالس تعزیه ماه محرم در حوزه هنری آغاز شد/ پخش از تلویزیون در شب های محرم

ضبط مجالس تعزیه ماه محرم در حوزه هنری آغاز شد/ پخش از تلویزیون در شب های محرم
مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری از آغاز ضبط تعزیه های ماه محرم برای پخش در تلویزیون خبر داد و گفت: این مجالس تعزیه از شب گذشته در حوزه کلید خورده و به زودی نیز برای 10 شب محرم آماده خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «کوروش زارعی» مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری انقلاب اسلامی ضمن بیان این مطلب، عنوان کرد: ما از شب گذشته کلید ضبط 10 شب مجلس تعزیه خوانی را به مجری گری طرح مرشد میرزاعلی در تالار سوره حوزه هنری زدیم و قرار است این مجالس در تلویزیون پخش شوند.

وی در ادامه افزود: بهترین تعزیه خوان های ایران از شهرهای اراک، اصفهان، قزوین، قم، تفرش و تهران به همراه بهترین نسخه خوان ها برای این مجالس جمع آوری شده اند.

زارعی با اشاره به اینکه مجلس مسلم بن عقیل و طفلان مسلم شب  گذشته ضبط شده، گفت: تا جمعه سعی داریم هشت مجلس را ضبط حرفه ای داشته باشیم و بعد از آن مشخص می شود که کدام شبکه های تلویزیون قرار است اینها را پخش کنند.

وی با اشاره به اینکه هر روز از ظهرگاه تا نیمه های شب درگیر ضبط تلویزیونی هستند، گفت: دور مشخص و درخوری در تالار سوره زده شده و اساتید و پیشکسوتان تعزیه از ابوالفضل منبت کار گرفته تا استاد نرگس خانی از اصفهان و استاد صابری از تهران که به همراه تیم حرفه ای موسیقی شان ما را همراهی می کنند.

مدیرمرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری گفت: موضوعات نیز از حضرت علی اکبر (ع) ، مسلم بن عقلی تا شهادت امام حسین (ع) و بازار شام به صورت مجالس جداگانه روایت می شود.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1635555
ارسال نظر
نظرات