شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 18:07 منتشر شده در مورخ: 1399/05/19 شناسه خبر: 1635260
شمیم دوم مواسات وزیدن گرفت؛

از توزیع 200 هزار بسته معیشتی تا 110 سری جهیزیه در خراسان رضوی

از توزیع 200 هزار بسته معیشتی تا 110 سری جهیزیه در خراسان رضوی
در مرحله دومین مرحله از رزمایش مواسات و همدلی خراسان رضوی 200 هزار بسته معیشتی و 110 سری جهیزیه در بین نیازمندان توزیع شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس، صبح امروز دومین مرحله از رزمایش مواسات و همدلی با شعار «نهضت تعاون و احسان» در عرصه میدان بسیج مشهد با مشارکت کمیته امداد امام خمینی(ره)، سپاه امام رضا علیه السلام و اداره کل اوقاف و امور خیریه و با حضور نماینده معزز ولی فقیه و فرمانده قرارگاه مواسات خراسان رضوی، برگزار شد.

این مراسم با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شد و پس از آن به صورت نمادین 110 سری جهیزیه و تعدادی بسته معیشتی در بین زوج ها و خانواده های نیازمند و آسیب دیده از کرونا توزیع شد.

توزیع 200 هزار بسته معیشتی در مرحله دوم رزمایش مواسات خراسان رضوی

در ابتدای این مراسم آیت الله سیداحمد علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار کرد: بر حسب فرمان مقام معظم رهبری، رزمایش مواسات از چند ماه گذشته آغاز شده است و مرحله اول آن در ماه رمضان در استان با گستره عظیمی اجرا شد و مرحله دوم آن در دهه ولایت از عید قربان تا کنون در مراحل مختلفی برگزار شد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه امروز قدمی بزرگ در راستای حمایت از افراد آسیب‌دیده در کرونا و قشر آسیب‌پذیر جامعه، برداشته می‌شود، تشریح کرد: حرکت عظیمی به وسیله نهادهای کمیته امداد امام خمینی (ره)، سپاه پاسداران، اداره کل اوقاف خراسان رضوی و حرکت عظیم در مساجد با مرکزیت هیأت امنا و ائمه جماعات در استان آغاز می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بر حسب فرمان رهبری، رزمایش مواسات یک مرحله و دومرحله نیست و دستور دادند قرارگاه رزمایش مواسات تشکیل شود که ایجاد آن اعلام یک پشتوانه قوی برای قشر آسیب‌پذیر است تا بدون دغدغه نسبت به مشکلات زندگی بدانند یک جریان عظیم انقلابی به فرمان رهبری پشتیبان آنها است.

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه این مرحله، آخرین مرحله نیست و در ماه محرم شاهد ادامه آن خواهیم بود، افزود: در این مرحله که از عید قربان آغاز شده است، حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار اطعام فقرا، ۲ هزار قربانی در عید قربان به عنوان حمایت از افراد آسیب‌پذیر و ۲۰۰ هزار بسته معیشتی برای اقشار نیازمند، تقسیم می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی اظهار کرد: امروز مشکل مردم تنها در بسته معیشتی نیست و مشکلی که افراد فاقد مسکن ما را مستأصل کرده است، کمبود مسکن و اجاره سرسام‌آور است که به همین منظور از امروز بنای ۱۱۰ واحد مسکونی در استان آغاز می‌شود.

وی افزود: با توجه به مشکل بزرگ بیکاری، ۱۱۰ مورد اشتغال برای جوانان در نظر گرفته شده است و ۲۴ واحد مسکونی در صالح‌آباد برای عزیزان مرزبان ما کلنگ‌زنی خواهد شد و چندین بسته جهیزیه برای جوانان در حال ازدواج که در انتظار تشکیل زندگی هستند، تقدیم می‌شود.

آیت الله علم الهدی در بخشی دیگر از سخنانش گفت: ما مواردی را در روزهای آینده داریم که هر کدام در تثبیت مقام ولایت اهل بیت(علیه السلام) یک خاطره غدیری است که ولادت امام موسی بن جعفر (ع)، سالروز مباهله و سالروز نزول آیه مبارکه تطهیر و سالروز نزول آیه ولایت به مناسبت خاتم بخشی امیرالمومنین (ع) است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: خوشحالیم که در کانون ولایت امیرالمومنین (ع) و اهل بیت به لحاظ زمان و مکان قرار داریم و در مقابل مضجع شریف امام رضا (ع) اعلام انجام وظیفه‌ای در خط امیرالمومنین را ارائه می‌دهیم.

وی با بیان اینکه شخصیت جهادی حضرت علی (ع) در کنار شخصیت احسانی‌شان، تمام مراحل زندگی حضرت را فراگرفته بود، مطرح کرد: عالی‌ترین نوع تشیع، اقتدای عملی به آن حضرت است.

آیت الله علم الهدی در پایان تصریح کرد: به محضر امیرالمومنین عرضه می‌داریم در جامعه شیعیان در لسان هنر و قلم، عشق‌هایی ابراز می‌شود اما برای اینکه اعلام کنیم این عشق و دلدادگی تنها شعار نیست بلکه اجرای عملیاتی در کنارش وجود دارد این برنامه رزمایش به نام امیرالمومنین (ع) انجام می‌گیرد.

گفتنی است، افتتاح طرح کلنگ‌زنی واحد‌های مسکونی در صالح‌آباد، افتتاح منازل مسکونی در روداب سبزوار و طرح اشتغال‌زایی در قوچان، با رمز «یا امیرالمومنین» توسط آیت‌الله علم‌الهدی طی ارتباطی از طریق ویدئوکنفرانس با شهرهای مذکور انجام شد.

اهدای 4 هزار سری جهیزیه بین زوج های جوان نیازمند خراسان رضوی

در ادامه سردار مجتبی غفورپور، جانشین فرمانده قرارگاه شهید برونسی در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: مرحله دوم رزمایش مواسات و همدلی از روز عید قربان با قربانی کردن 2 هزار قربانی به نیت مدافعان و شهدای سلامت شروع شده است و تا پایان ماه صفر ادامه داد.

وی افزود: در این مرحله مانند مرحله گذشته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با همکاری کمیته امداد و دیگر دستگاه‌های متولی 200 هزار بسته معیشتی تهیه و تا پایان شهریور ماه این بسته‌ها بین خانواده های نیازمند توزیع می شود.

غفورپور از توزیع یک میلیون و صد هزار پرس غذا بین خانواده های نیازمند خراسان رضوی در دهه ولایت خبر داد و گفت: از آذر ماه سال گذشته تا هفته دفاع مقدس امسال در قالب رزمایش بزرگ مواسات و همدلی بیش از 4 هزار سری جهیزیه به زوج های جوان نیازمند و واجدین شرایط اهدا می شود.

لازم به ذکر است امروز110 طرح اشتغال با ظرفیت اشتغال‌زایی برای 200 نفر به خانواده‌های نیازمند تحویل داده شد و همچنین 110واحد مسکونی با تمرکز بر ایتام افتتاح و تحویل واجدین شرایط دریافت، داده شد.

تحویل 110 واحد مسکونی به خانواده‌های نیازمند در مرحله دوم رزمایش مواسات

پس از آن حبیب‌الله آسوده، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی در گفت‌وگو با صبح توس، اظهار کرد: 175 هزار بسته معیشتی در مرحله اول رزمایش مواسات و همدلی و در مرحله دوم این رزمایش که از عید قربان شروع شده و تا پایان شهریور ماه ادامه دارد، بیش از 200 هزار بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع می‌شود که در مجموع از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا پایان شهریور ماه 375 هزار بسته معیشتی توزیع می‌شود.

وی افزود: در بحث اطعام در ماه مبارک رمضان بیش از 2 میلیون و پانصد هزار پرس غذا بین افراد نیازمند در خراسان رضوی توزیع شد و در دهه ولایت با کمک خیرین یک میلیون و صد هزار پرس غذا به افراد تحت پوشش کمیته امداد و دیگر نیازمندان اهدا شد.

آسوده تصریح کرد: به مناسبت دهه ولایت 110 واحد مسکونی با تمرکز بر ایتام امروز افتتاح و تحویل داده شد و یک مجموعه 24 واحدی در صالح آباد کلنگ زنی شده است و با این اقدام در صالح آباد مددجوی بی خانمان نخواهیم داشت.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی گفت: امروز110 طرح اشتغال با ظرفیت اشتغالزایی برای 200 نفر به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد تحویل داده شد و همچنین 110 جهیزیه به زوج‌های نیازمند دریافت این کمک‌ها تحویل داده شد و امیدواریم هرچه سریع‌تر شر این ویروس منحوس کنده شود تا به وضعیت مطلوب‌تری برسیم.

وی خاطر نشان کرد: در گام سوم از مرحله دوم رزمایش بزرگ مواسات و همدلی که در محرم امسال برگزار می‌شود، با کمک هیئت‌های مذهبی و سایر دستگاه‌های متولی طرح «اطعام حسینی» برگزار می‌شود همچنین در روز عید قربان 2 هزار قربانی به نیابت از مدافعان و شهدای سلامت قربانی شدند و گوشت جمع آوری شده بین نیازمندان توزیع شد.

آسوده بیان کرد: از اینجا از تمام خیرین و نیکوکاران دعوت می‌کنم تا با کمک‌های خود و پیوستن به پویش کمک مؤمنانه نگذارند افراد نیازمند و متأثر از کرونا، در این ایام فشاری به آن‌ها وارد شود.

کمیته امداد امام خمینی(ع) از شروع ویروس کرونا تاکنون به کمک آسیب دیدگان از کرونا شتافته است و در این راستا از خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد که سرپرست خود را به دلیل کرونا از دست داده‌اند، حمایت‌های ویژه‌ای از جمله اعطای کمک‌های بلاعوض 5 تا 10 میلیون تومانی، انجام داده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی ادامه داد: توسط مرکز نیکوکاری پند، واقع در دانشگاه علوم پزشکی مشهد افرادی که به ویروس کرونا مبتلا می‌شوند و توان مالی چندانی ندارد شناسایی می‌شوند و تاکنون کمک‌های بسزایی به آن‌ها داده شده است.

انتهای پیام/

 

https://new.dana.ir/1635260
ارسال نظر
نظرات