شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:57 منتشر شده در مورخ: 1399/05/18 شناسه خبر: 1634834
وزیر کار سابق آمریکا انتقاد کرد؛

دروغ‌های کرونایی ترامپ تمامی ندارد/ از تعطیلی مشاغل تا قطع مزایای بیکاری 30 میلیون آمریکایی

دروغ‌های کرونایی ترامپ تمامی ندارد/ از تعطیلی مشاغل تا قطع مزایای بیکاری 30 میلیون آمریکایی
رابرت ریچ در انتقادی به دروغ‌های کرونایی ترامپ گفت: در صورت قطع مزایای بیکاری بیش از 30 میلیون آمریکایی، ده ها میلیون نفر قادر به اجاره یا رهن خانه نخواهند بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ استاد سیاستگذاری دانشگاه کالیفرنیا و وزیر کار سابق آمریکا در اعتراض به دروغ های خطرناک ترامپ نوشت، دونالد ترامپ هفته گذشته گفت: "بهبود بسیار قدرتمند است." سپس وزارت بازرگانی گزارش داد که اقتصاد آمریکا بین ماه های آوریل و ژوئن با سریع ترین سرعت کاهش یافت. این کاهش، 5 سال از رشد اقتصادی را از بین برد.

اما واقعیت های مزاحم هرگز ترامپ را متوقف نکرده اند. او با 5 ماه دروغگویی در مورد کروناویروس، اکنون در حال پر کردن شبکه های اجتماعی و امواج رادیو و تلویزیون با اکاذیبی درباره اقتصاد است تا بتواند راه خود را برای روز انتخابات باز کند.

"رابرت ریچ" ادامه داد؛ ترامپ به آمریکایی ها اطمینان داد که بازگشت به حالت عادی زمان زیادی به طول نمی انجامد. اما هر شاخصی نشان می دهد که اقتصاد آمریکا پس از یک کاهش اندک در ماه ژوئن دوباره سیر نزولی دارد.

رزروهای رستوران ها کاهش یافته، ازدحام در فروشگاه های خرده فروشی کم شده، بیشتر مشاغل کوچک تعطیل شده و بازگشت به سفرهای هوایی ناچیز است.

برنامه ترامپ برای احیای اقتصاد چیست؟ چیزی که او ماه ها به دنبال آن است فقط بازگشایی است.

او از مردم می خواهد تا باور کنند که در وهله اول، دستورات قرنطینه که از ماه مارس آغاز شد باعث افت اقتصادی شده پس با معکوس کردن آنها اقتصاد به حالت اولیه بازمی گردد.

این ویروس باعث رکود اقتصادی آمریکا شد و تجدید حیات و فعالیت آن دوباره اقتصاد این کشور را از بین می برد. کووید19 در حال بازگشت است زیرا فرمانداران قبل از اینکه این ویروس تحت کنترل درآید با اصرار مکرر ترامپ و پیش از زمان مناسب، بازگشایی را آغاز کردند.

توالی علت و معلول مشخص است. این ویروس در ایالت هایی مانند؛ فلوریدا، کارولینای جنوبی، تگزاس و کمربند آفتاب (Sun Belt) (ایالت های جنوبی آمریکا) که در میان اولین بازگشایی کننده ها بودند بیشترین افزایش را داشته است.

به خاطر تجدید حیات این ویروس بسیاری از ایالت ها برنامه های بازگشایی را متوقف می کنند و برخی در حال اعمال مجدد محدودیت ها هستند. اما این محدودیت ها به دلیل کند شدن اقتصاد نیست، بلکه پیامد لازم برای از کنترل خارج شدن همه گیری است.

حتی خودِ کارگروه کروناویروس کاخ سفید به این نتیجه رسیده که 21 ایالتی که شیوع جدی دارند باید محدودیت های بیشتری را اعمال کنند.

قابل توجه است که اقتصاد، دوباره در حال چرخش است حتی اگر دولت تریلیون دلار به آن تزریق کرده باشد.

چه اتفاقی می افتد اگر جریات پول متوقف شود؟ ما در حال بررسی آن هستیم. در حالی که ترامپ می گوید ما واقعا به دستیابی به یک توافق هزینه اهمیت نمی دهیم، جمهوری خواهان مجلس سنای آمریکا در مورد بودجه بیشتر نمی توانند با یکدیگر به توافق برسند چه برسد به دموکرات های مجلس.

این یعنی با شروع هفته بیش از 30 میلیون آمریکایی، دیگر 600 دلار هفتگی به عنوان مزایای بیکاری را دریافت نخواهند کرد. در نتیجه، ده ها میلیون نفر قادر به اجاره یا رهن خانه نخواهند بود. تعداد گرسنه ها از جمله کودکان بیشتر می شود. رکود اقتصادی نیز بیشتر می شود.

کاخ سفید استدلال می کند که مزایای بیکاری اضافی، کارگران را از یافتن شغل دلسرد کرده است، زیرا برخی از آنها با دریافت این مزایا مبلغی بیشتر از زمانی که شاغل بودند را دریافت می کنند.

"لَری کودلو" مشاور اقتصادی ترامپ گفت: "ما نمی خواهیم عامل بازدارنده برای کار ایجاد کنیم.

یک مطالعه توسط اقتصاددانان دانشگاه ییل نشان داد که هیچ مدرکی مبنی بر اینکه افرادی که شغل خود را از دست داده اند به خاطر کمک مازاد فدرال تمایل به بیکار ماندن دارند وجود ندارد. در واقع، کارگرانی که با گسترش بیکاری مواجه هستند معمولا سریع تر از دیگران به کار بازمی گردند.

مردم قادر به بازگشت به کار نیستند، زیرا شغل اندکی برای آنها وجود دارد. 14 میلیون نفر بیشتر از ظرفیت مشاغل، بیکار وجود دارد.

در حقیقت، مزایای اضافی حدود 3 میلیون شغل ایجاد کرده، زیرا این پول به جیب افرادی رفته که آن را خرج می کنند و به همین دلیل فعالیت اقتصادی تقویت می شود. کم کردن این مزایا باعث وجود پول کمتر در جیب مصرف کننده شده و میلیون ها شغل از دست خواهند رفت.

دروغ ها درباره اقتصاد سخت تر از دروغ ها در مورد کروناویروس است، زیرا وقتی شرایط اقتصادی بغرنج می شود تلفات ترسناک ناشی از این ویروس بسیار دردناک است.

اما دروغ های اقتصادی ترامپ دست کمی از دروغ های او درباره کروناویروس ندارد. دروغ های اقتصادی او مانند اکاذیبی که درباره کووید19 می گوید باعث ایجاد یک مصیبت غیر ضرور می شود.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1634834
ارسال نظر
نظرات