شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 09:00 منتشر شده در مورخ: 1399/05/16 شناسه خبر: 1634264
رئیس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد؛

پلمپ ۳۵۴ نانوایی متخلف به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی

پلمپ ۳۵۴ نانوایی متخلف به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی
باباخانی گفت: تعداد ۳۵۴ نانوایی متخلف در مناطق زیر پوشش دانشگاه به دلیل رعایت نکردن توصیه‌های بهداشتی در مقابله با بیماری کرونا پلمپ شده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد باباخانی، رییس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت‌وگو با صبح توس، اظهار کرد: از زمان شروع طرح نظارت بهداشتی ضدکرونایی تاکنون تعداد ۲ هزار و ۹۰۰  نانوایی در خراسان رضوی که عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی در کنترل کرونا را داشته‌اند، از سوی بازرسان بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اخطار گرفته‌اند و در صورت تکرار برخوردهای شدیدتری صورت می‌پذیرد.

وی افزود: صدور این اخطاریه‌ها برای نانوایی‌های متخلف حاصل  حدود  ۲۸ هزار نوبت بازدید از نانوایی‌های سطح شهر مشهد و ۱۲ شهرستان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در قالب طرح بسیج مبارزه با کرونا از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تاکنون بوده است.

رییس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه نانوایان متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند، خاطرنشان کرد: از ابتدای شروع طرح تاکنون تعداد ۷۲۱ نانوایی متخلف در مناطق زیر پوشش دانشگاه به دادگاه معرفی شده‌ و تعداد ۳۵۴ نانوایی دیگر نیز به دلیل رعایت نکردن توصیه‌های بهداشتی در مقابله با بیماری کرونا پلمپ شده‌اند.

مهندس باباخانی تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۴ هزار نانوایی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعالیت دارند که به‌صورت مستمر تحت نظارت و بازرسی قرار دارند و چنانچه عدم رعایت اصول بهداشتی در نانوایی که یکی از محل‌های انتقال ویروس کرونا به شمار می‌رود مشاهده شود برخورد قانونی با متخلفان آن نانوایی صورت می‌پذیرد.

وی تاکید کرد: بر اساس دستورالعمل های تعیین شده پرداخت هزینه نان با استفاده از کارت‌خوان و صرفاً توسط خود مشتری باید انجام شود و از سوی دیگر در هر نانوایی باید یک فروشنده برای دریافت وجه نقد به کار گرفته شود و این فرد به هیچ عنوان نباید در حوزه‌های تهیه و توزیع نان در تماس و ارتباط مستقیم باشد.

رییس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه این مجموعه در زمینه حفظ سلامت مردم که مهمترین وظیفه و مسئولیتش است با هیچ کسی تعارف ندارد، گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در حوزه نانوایی‌ها موضوع را به شماره‌های ۱۹۰ و ۱۹۱ اطلاع‌رسانی کنند تا بلافاصله مورد پیگیری قرار گرفته و با متخلفان برخورد قانونی پذیرد.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1634264
ارسال نظر
نظرات