شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 13:54 منتشر شده در مورخ: 1399/05/14 شناسه خبر: 1633857

روایتی از زندگی امام موسی صدر روی صحنه تئاتر

روایتی از زندگی امام موسی صدر روی صحنه تئاتر
سروش طاهری، کارگردان تئاتر عنوان کرد: تصور میکنم این نخستین نمایش داستانی درباره زندگی و شخصیت امام موسی صدر است که به زودی قرار است بر صحنه تماشاخانه سرو بیاید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «سروش طاهری» بازیگر و کارگردان تئاتر که به تازگی بازی و مجری طرح نمایش «سه شنبه های لعنتی» را درسالن سایه تئاتر شهر به پایان رسانده است، ضمن بیان این مطلب عنوان کرد: نمایشنامه «مردی برای همیشه» کاری از شهرام کرمی است که درباره زندگی امام موسی صدر نوشته شده است.

وی با اشاره به اینکه این کار را به سفارش بنیاد روایت فتح و جشنواره تئاتر مقاومت آماده کرده است، گفت: از هفته آتی تمرینات نمایش با حضور نزدیک به سی نفر عوامل اعم از بازیگر و دستیار و طراح که نوزده نفر آنها بازیگران کار هستند، شروع خواهیم کرد.

طاهری با اشاره به اینکه تقریبا نود درصد عوامل کار مشخص شده اند، گفت: قرار است کار پاییز در تماشاخانه سرو و همینطور جشنواره تئاتر مقاومت به عنوان اثر میهمان حضور داشته باشد.

وی درباره محتوای نمایشنامه نیز توضیح داد: اساسا درباره امام موسی صدر تا به حال اثر نمایشی اجرا نشده است، حتی فیلمی هم که ساخته شده، فیلم داستانی نیست بلکه مستند است.بنابراین فکر میکنم این اولین نمایش داستانی درباره امام موسی صدر باشد که روی صحنه می رود.

طاهری اظهار داشت: امام موسی صدر شخصیت مهمی در جهان اسلام از ابعاد مختلف به حساب می آید . اول اینکه در جهان سینما خیلی مورد تأیید و توجه بوده و هست چرا که فیلم های مطرحی مثل محمد رسول الله (ص) که مصطفی عقاد ساخته ، مورد مشاوره او قرار گرفته است و یکی از شیعیان با سوادی است که به چند زبان زنده دنیا از فرانسه و عربی گرفته تا فارسی و انگلیسی صحبت می کند و تسلط داشته است.

طاهری ادامه داد: وی درگیری دیرینه ای با معمر قذافی دیکتاتور لیبی داشته که داستانش شنیدنی است، البته بعد ازدیداری که او با قذافی داشته ، تصور عموم این است که او کشته شده است چرا که قذافی تلاش داشت خود را رهبر جهان اسلام جا بزند برای همین هم شخصیت امام موسی صدر خیلی دراماتیک است.

طاهری درباره نمایشنامه شهرام کرمی گفت: این نمایشناکه بیشتر یک بیوگرافی است که کمی تخیل هم در آن دخیل شده است اما از آن دست نمایشنامه های سخت برای اجرای یک کارگردان است . برخی نمایشنامه ها برای عمل دست کارگردان را باز می گذارند اما این کار اینطور نیست من هم بیشتر طرفدار کارهای تصویری هستم به همین دلیل هم تغییراتی داده ام مثلا هفت اپیزود کاررا تصمیم گرفتم هر کدام را به نوعی متفاوت و تأثیرگذار کار کنم مثلا اولی را قصد دارم به شکل کمیک استریپ کار کنم تا جذابیت بصری زیادی داشته باشد.

وی در پایان گفت: برای بازیگران کار هم تلاشم این بود که از بازیگران حرفه ای تئاتر استفاده نکنم نه اینکه چهره و سلبریتی باشند امااینکه بچه های درجه یک تئاتر از جایزه بگیرها تا همه حرفه ای ها باشند برایم مهم بود و این اتفاق هم افتاد. این اثر احتمال زیاد بیست و دو یا بیست و پنج اجرا در تماشاخانه سرو خواهد داشت.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1633857
ارسال نظر
نظرات