شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 12:49 منتشر شده در مورخ: 1399/05/13 شناسه خبر: 1633436
مدیرکل میراث‌فرهنگی استان قزوین:

طرح ایمن‌سازی آثار تاریخی قزوین آغاز شد

طرح ایمن‌سازی آثار تاریخی قزوین آغاز شد
علیرضا خزائلی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین گفت: طرح ایمن‌سازی بناهای تاریخی قزوین با تعامل اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان، شهرداری و سازمان آتش‌نشانی آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا خزائلی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین اظهار کرد: در راستای اجرای برنامه‌های حفاظتی با هدف جلوگیری از آتش‌سوزی در بناها و محوطه‌های تاریخی شهر قزوین، طرح ایمن‌سازی این آثار پس از بررسی در جلسات مشترک با حضور نمایندگان آتش‌نشانی و سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری قزوین، آغاز شد.

خزائلی با تاکید بر ضرورت هم‌افزایی و تلاش جمعی برای شناسایی و تجهیز نقاط حادثه‌خیز بناهای تاریخی و پیشگیری از بروز حوادث تلخی چون آتش‌سوزی در این آثار افزود: بازدیدهای میدانی برای بررسی و بروزرسانی تجهیزات موجود و شناسایی برخی نقاط ناایمن آثار تاریخی با کمک کارشناسان سازمان آتش‌نشانی در دستور کار قرار دارد.

این مقام مسئول بیان کرد: بازدید از بخش‌های مختلف دولتخانه صفوی اعم از کتابخانه و مرکز اسناد، آزمایشگاه مرمت آثار، سردرعالی قاپو، کاخ موزه چهلستون، موزه شهر و موزه سنگ‌نگاره‌ها انجام شده که پس از اعلام گزارش تخصصی سازمان‌آتش‌نشانی برای رفع نواقص موجود اقدام می‌شود. 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین یادآور شد: برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه کارکنان واحد معاونت میراث‌فرهنگی و یگان حفاظت اداره کل و تهیه شناسنامه ایمنی برای بناها در کنار بازدید از فضاهای تاریخی از جمله برنامه‌های مشترک در نظر گرفته شده به شمار می‌روند.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1633436
ارسال نظر
نظرات