شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 13:22 منتشر شده در مورخ: 1399/05/11 شناسه خبر: 1632669
سرپرست محیط زیست رشتخوار خبر داد

دستگیری شکارچی سابقه دار در طبیعت رشتخوار

دستگیری شکارچی سابقه دار در طبیعت رشتخوار
گلچین گفت: در پی گشت‌های مشترک با نیروی انتظامی شهرستان طی هفته گذشته در منطقه شکار ممنوع بزمای رشتخوار، یک شکارچی حرفه ای از شهرستان های همجوار دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جواد گلچین سرگرست اداره محیط زیست رشتخوار در گفت و گو با  صبح توس؛ گفت: در پی گشت‌های مشترک با نیروی انتظامی شهرستان در طی هفته گذشته در منطقه شکار ممنوع بزمای رشتخوار پس از رصد اطلاعاتی حضور یک شکارچی حرفه ای از شهرستان های همجوار در منطقه تایید شد.

وی در ادامه افزود: در پی این حضور در یک اقدام غافلگیرانه مامورین محیط زیست و نیروی انتظامی موفق به دستگیری متخلفین شدند. که از ناحیه ایشان یک قبضه سلاح تک لول قاچاق و 6 تیر فشنگ چهار پاره و 2 دستگاه دوربین چشمی شکاری کشف گردید.

پلچین در تشریح این خبر افزود: متاسفانه شکارچیان قبل از دستگیری با سلاح ساچمه زنی با فشنگ چهار پاره به گله قوچ و میش وحشی تیراندازی کردند، که  پس از بررسی محیط بانان یک راس میش وحشی زخمی در منطقه مشاهده گردید.

شایان ذکر است، که فشنگ های چهار پاره دارای تعداد زیادی ساچمه کوچک بوده و زمان شلیک پخش می شود و امکان زخمی کردن تمام حیوانات گله را دارد.

پرونده مربوطه تحویل مراجع قضایی گردید و شکارچیان مورد پیگیرد قانونی قرار گرفتند.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1632669
ارسال نظر
نظرات